Jump to content
Vesperala Forum

Bluetooth device adapter


gabriel

Recommended Posts

Am un dispozitiv Bluetooth care nu merge instalat imi zice ca nu poate instala driverul audio si se deruleaza instalarea

pe cd scrie ca merge 98,95 si Xp

adaptorul se numeste Gembird

Daca eu am Vista se poate face ceva ca sa functioneze?

 

Va rog sa imi dati un sfat , daca am ce face cu adaptorul sau il pot arunca la gunoi

Multumesc :d1:

Link to comment
Share on other sites

Am un dispozitiv Bluetooth care nu merge instalat imi zice ca nu poate instala driverul audio si se deruleaza instalarea

 

Dar de ce nu ai dat Windows Update ca ti-l vedea fara software-ul special :)

 

Si acel driver audio de care zici este defapt driver de stream(sa poti emite prin bluetooth si sa asculti la casti wireless, daca nu ai casti bluetooth, nu-ti trebuie)

 

Link to comment
Share on other sites

Dar de ce nu ai dat Windows Update ca ti-l vedea fara software-ul special :)

 

Si acel driver audio de care zici este defapt driver de stream(sa poti emite prin bluetooth si sa asculti la casti wireless, daca nu ai casti bluetooth, nu-ti trebuie)

Am incercat ceva de genul asta si nu merge normal , imi anuleaza multe optiuni

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mane dupa cate vad este cel mai ieftin modul existent pe piata.

Trebuie sa va atrag atentia ca aceste produse sunt fabricate pe tren in timp ce aduceau componentele asa ca nu respecta nici un standard,

Initial dispozitivele bluetooth usb erau plug and play ( driverul trebuia sa fie generic si inclus in windows ) dar de cand au aparut firmele migrante , fantoma cum vrei sa le spui au inceput sa rasara si firmele care profita de pe urma acestor rasaduri precum cea ce face BlueSoleil.

Deci pentru a vedea modulul acesta in stare de functionare trebuie sa iei ultima versiune de blue soleil.

Eu zic ca ai facut o afacere profitabila, si am sa iti explic de ce:

ai dat 30 Ron pe modul si ca sa functioneze corect trebuie sa mai dai 20 euro pe blue soleil.

Asa puteai sa iei un bluetooth plug and play ( adica fara CD inclus ) si dadeai numai 50-70 Ron :))

 

Intradevar preturile sunt apropiate dar daca te gandesti sa il bagi si in alte calculatoare trebuie sa ai si CD-ul cu tine :))

 

Deci buna afacere :imao:

Edited by Morgoth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...