Jump to content
Vesperala Forum

Ati votat azi ?


Catalin X

Recommended Posts

Unii din politicienii nostrii au facut cu "cap" legea electorala astfel incat nu poti vota decat in orasul tau . Oare pe cine avantajeaza chestia asta ( intrebare retorica ) ? Asa ca am bagat talpa din Constanta pana-n Valcea ca sa pot vota .

Voi ati votat ? Daca da , pe cine ?

Eu am votat un PDL-ist si un PNL-ist .

Link to comment
Share on other sites

Votai, dar nu va spun pe cine, c-am vazut eu ce-am patit cand am fost sincera ...ati ras de opiniile, gusturile si orientarile mele ( culturale, desigur! :ang: )...v-am zis ce post Tv prefer, ati ras; v-am spus ce solist de muzica populara imi place, la fel ati procedat...acum vreti sa ma trageti iar de limba, dar, intre timp, Narcisa s-a desteptat ( ca de vreo bruma de emancipare nu poate fi vorba)... :P:

Link to comment
Share on other sites

cam multa lume nu mai vrea sa mai voteze , nici nu am de unde sa stiu care e situatia ,dar cred ca nici 25% din populatia tarii nu a mers sa voteze, sa imi spuneti si mie care e treaba

Sondajele finale , dar si procentul de participare , vor fi cunoscute la ora 21 . Oricum , se pare ca cele mai multe procente vor fi in dreptul PSD-ului . Probabil 36-37% . Si asta fara procentele redistribuite ale partidelor care nu ating pragul de 5% (de intrare in Parlament ) .

Link to comment
Share on other sites

Din pacate , situatia este cam rosie . Si s-ar putea schimba in maroniu daca amestecam si putin albastru . Din ala de pe sageata liberala ...

Acum, daca te referi strict la culori, rezultatul va fi mai degraba violet.

Daca te referi la partide atunci "maroniu" ...e prea delicat spus.

Link to comment
Share on other sites

tot PSD -ul , ai clar se duce de rapa tara :o:

e şi vina partidelor, sunt vai de capul lor.

 

 

dacă în sectorul unde candidează M. Geoană ei îşi permit să pună contracandidaţi nişte anonimi, ce să le ceri?! e clar rezultatul..:focus: n-au gram de strategie în ei.

Link to comment
Share on other sites

pai nu conteaza cu ce om voteaza omul de rand?

... omul de rând votează persoane celebre, pe care le ştie de la TV.

 

la mine aici, azi Geoana a candidat practic singur, ceilalţi fiind necunoscuţi.

 

greşeala partidelor care nu au ştiut să pună candidaţi pe măsură, ca să poate fi înfrânt psd.

Link to comment
Share on other sites

... omul de rând votează persoane celebre, pe care le ştie de la TV.

 

la mine aici, azi Geoana a candidat practic singur, ceilalţi fiind necunoscuţi.

 

greşeala partidelor care nu au ştiut să pună candidaţi pe măsură, ca să poate fi înfrânt psd.

"Marii" barbati politici din Romania (din toate partidele ) au evitat confruntari frontale cu adversari puternici . A fost un fel de status quo , sau blat mai pe romaneste , ca sa nu ramana nici o "personalitate" din partidele importante fara " coledzi " .Asa Nastase si-a "tras" colegiu de Mizil , Geoana de Dabuleni , pe Felix "the rat" nu l-a deranjat nimeni in sectorul 4 , etc . Bleah !

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare un om bun regele

şi ce te face să crezi că şi următorul ar fi om bun? nu de alta dar MS Mihai I de România are o vârstă.

 

şi apoi numai el contează? sau şi restul staffului? :)

 

constituţia spune: republică

 

pentru a se schimba, ar trebui schimbată Constituţia.

:) nu, nu se va întâmpla prea curând cu siguranţă.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...