Jump to content
Vesperala Forum

Mergeţi la vot pe 30 nov ?


vesperala

votaţi?  

11 members have voted

  1. 1. Mergeţi?

    • Da
      5
    • Nu
      6


Recommended Posts

E ca si cum mi-as pune pistolul la tampla.De ce sa votez, pe cine si pentru ce? Daca in trecut am votat, numai sa-mi satisfac placerea de votant al acestei tari, astazi acest viciu mi-a pierit. Probabil daca as vota, as avea aceiasi senzatie de deja-vu ca si pana acum, oricum nu iese cine vreau eu si nici nu vreau sa iasa nimeni, adica nu pot pune stampila pe cineva care mai tarziu sa-mi afecteze statutul meu de cetatean al acestei tari.

Link to comment
Share on other sites

De o vreme buna, emisiunile TV cu caracter politic, pur si simplu nu reusesc sa imi capteze atentia. :yawn:

Numai scandaluri si frecusuri; de parca de asta i-am plati ca ei sa se harjoneasca prin senat.

Campaniile electorale sunt de toata jena: Clisee, glume bune, glume proaste, clisee, prostii implauzibile.

... deci va fi prima data cand NU ma duc la vot. :ang:

 

Nu am idee cu cine ar trebui sa votez, deci efectiv nu are rost sa ma duc sa pun o stampila aiurea. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Nu cred că merg..mai vad eu după ce mai ascult o dată corul vânătorilor "Academiei Caţavencu"

Din pacate l-a interzis CNA-ul :hammer:

 

On: eu o sa merg, macar ca sa am pe cine da vina daca nu merge tara in directia buna In plus e si uninominalul asta bun la ceva. Poate inainte as fi votat un anumit partid, dar cand am vazut cine candideaaza de la acel partid in colegiul meu, am zis ca nu-l votez pe ala, indiferent diun ce partid face parte.

 

Si nu, politicienii NU sunt toti la fel. Cum am mai spus si in alta parte, trebuie sa alegem raul cel mai mic, pentru ca nimeni nu e ingeras, dar nu sunt nici toti la fel de rai sau de "patati".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...