Jump to content
Vesperala Forum

Ati aparut in mass media?


pufonel

Recommended Posts

Andy Warhol spunea odata ca orice om are dreptul la sfertul lui de ora de celebritate. As fi curios daca ati "iesit la rampa" pana acum. Si ma refer aici la carti publicate (din cate am observat, avem si autori de carti pe forum, ceea ce e un lucru bun), articole in ziare, aparitii la radio sau televiziune.

 

Eu ma pot "lauda" doar cu vreo cateva telefoane date in direct la un post local de radio (Prahova), unde am castigat si cateva premii. Cel mai consistent a fost un cuptor cu microunde pe care l-am castigat spunand un banc (al doilea de aici) :lol:

 

Sper ca altii sa aiba cu ce se lauda, si sa ne spuna si noua :D:

Link to comment
Share on other sites

O stire la ziarul local, sub titlul: " Cuza sarbatorit la "Goldis"...anume , despre rolul si locul lui Al.I.Cuza in istoria noastra, cateva randuri acolo şi un reportaj de călatorie în ziarul studenţesc, unde am avut o pagină întreaga la dispoziţie. :poet:

Link to comment
Share on other sites

De cateva ori in Capital. Acum cativa ani. Strict pe interviuri sau articole auto si tendinte ale pietei auto. Chestii lejere si de bun simt. Nimic platit sau mai stiu eu ce avantaje. Strict pasiune.

Intre timp tipul care avea acordul meu sa publice articole fara sa fie nevoie sa treaca sursa(si mare sursa ce eram eu :lol: ) a fost demis iar inlocuitorul lui era incepator

si cam nepregatit. De fapt era un prost facut gramada. A picat rapid odata cu revista.

Habar nu am cine mai e proprietarul revistei insa si-au pierdut credibilitatea. Aserviti si automat partinitori.

S-a vazut in timp ca au dat numai rateuri. Pacat de numele publicatiei. Amanunte, desigur.

Toata lumea vrea bani si drepturi de autor. De aici s-a stricat caruta. Pacat.

 

Iar imi aduc aminte ca tot ei is cei care anuntau cu jale mare curs 1/4,2 Euro/RON la final de octombrie. Ca de obicei s-au inselat.

 

Ca sa ma amuz putin va spun ca de aici vine si nick-ul meu sau a doua parte din el. ...Ap . Asa era scris in articole cateodata.

Ro vine de la faptul ca era ocupata adresa de mail de la care vine Ap. Si a iesit RoAp.

 

:d1:

Link to comment
Share on other sites

Am aparut acum 10-12 ani intr-o revista de copii se chema ,, super abracadabra,, am castigat la un concurs de desene proprii , era cam tot o vreme de asta ,castigasem locul 3 ,trebuia sa desenez un pirat si o barca ,imi amintesc ca mi-a placut premiul un borcan de nuttela cea ce era a saptea minune pt mine, si un trening pantaloni cu bluza , nu imi venea sa cred cand am vazut numele meu si desenul meu in revista , am pastrat si acum revista, :P:

noobie me :P:

Link to comment
Share on other sites

Cand eram mic.. pe la 5-6 ani cred.. am aparut in ziar pe prima pagina cand saream la taica'meu in brate. El venind dintr-o misiune din cadrul armatei.

 

Si acum 2 zile (sambata) cica m-au vazut parinti la stiri.. :lol: ..la deschiderea patinoarului din bucuresti.

 

// a, si uitasem.. si tot la o misiune, dar cativa ani m-ai tarziu.. mi-au luat un interviu si nu stiam ce sa zic.. ei intrebau si eu raspundeam ca robotu' :lol:

Edited by Crusher
Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur in viitorul apropiat sau nu prea vor mai fi , nu voi pierde ocazia de a le arata :yes:

 

Sunt sigur in viitorul apropiat sau nu prea , vor mai fi clipe in care voi aparea in atentia celor de la mass media . Nu voi pierde ocazia de a le arata :yes:

 

V-am indus in eroare in postul anterior :pardon: chiar si eu ma uitam crucisi la ce am scris :stars:

:think: Oare m-am exprimat bine de data asta :ha:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sunt sigur in viitorul apropiat sau nu prea , vor mai fi clipe in care voi aparea in atentia celor de la mass media . Nu voi pierde ocazia de a le arata :yes:

 

V-am indus in eroare in postul anterior :pardon: chiar si eu ma uitam crucisi la ce am scris :stars:

:think: Oare m-am exprimat bine de data asta :ha:

:huh: La ora asta imi e greu sa-mi dau seama ce-ai vrut sa zici, dar sper ca e de bine :lool:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

da, au venit la aeroclub să ne filmeze activităţile, eram pe sub zebră cu un coleg, stăteam la umbră :lol:

 

cică au difuzat materialul pe TVR şi prin şcoli în încercarea de a promova planorismul :flying:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Lucrez in domeniul artistic, si , da , am aparut de cateva ori la televizor cantand opera(sper ca nu v-am dezamagit)

:giveheart: sună extraordinar

 

dacă ai vreo înregistrare cu tine, m-aş bucura să o putem auzi ...

 

:singer:

 

sau să vedem imagini de prin vreun spectacol :hug:

Link to comment
Share on other sites

sau, dacă nu e foarte mare, dai reply la un topic, sau faci altul nou, apeşi UPLOAD, cauţi în computer înregistrarea şi apeşi iar UPLOAD.

aştepţi să se încarce şi apeşi butonul de postare

 

:) e bine să fie arhivată înregistrarea înainte pentru a o încărca mai uşor

ca să o arhivezi: click dreapta, add to archive...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...