Jump to content
Vesperala Forum

Efectele fumatului


vesperala

Recommended Posts

Guest aiptek
Poate convingem fumătorii să se lase!

 

l1k1.gif

Da, eu am promis prietenei mele ca de la 1 ianuarie 2008 ma las de tigari si ghiciti ce am facut? Le-am lasat. Nu le simt dorul :hurray:

Link to comment
Share on other sites

Da, eu am promis prietenei mele ca de la 1 ianuarie 2008 ma las de tigari si ghiciti ce am facut? Le-am lasat. Nu le simt dorul :hurray:

sper să te ţii...e a doua oară când promiţi, din câte îmi amintesc...:think: ţine-o tot aşa.

Link to comment
Share on other sites

Eu fumez putin. Un pachet imi ajunde de la 5 zile la 2-3 saptamani. Uneori tine o zi (24 ore)- cand am filmare. In rest, nu ma declar un fumator versat. Pot oricand sa ma las- dar nu vreau.

vă mai aminiţi căţelul cu plimbarea la Germanos?

 

 

cam aşa zic şi eu?

 

"Filmare?" :blink:

 

 

:vespe: curioasă, deh

Link to comment
Share on other sites

Da, filmez la nunti. Dar acum nu prea e sezonul. Iar cand ma plictisesc la filmari- fumez.

Iar cand si muzica e de tot *******, ma plictisesc de moarte. Nu mai zic cand si chelneritele is urate- ca atunci chiar mi-as dori sa nu fi venit.

Link to comment
Share on other sites

Fumez de 44 de ani in mod neintrerupt, pentru care am avut ''canoane'' de la preotul meu si am batut milioane de matanii.

Ca o gluma, nu stiu exact care este statul european, care ar putea avea o asemnenea legislatie, am auzit ca daca dovedesti cu ''acte'' ca ai fumat peste 40 ani, esti scos automat la pensie!

Nu am avut in familie fumatori, nici tata, nici bunicul, nici strabunicul si nu mai stiu, dar imi fac bianual control la plamani si respect cateva reguli, date de un mare doctor roman( Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca vesnic!):

- nu fumez pe stomacul gol,

-nu depasesc 20 tigarete la zi,

-din alimentatie de trei ori pe zi nu-mi lipsesc painea prajita, untul, mierea si laptele!

Ce-o fi pana la sfarsit vom trai si vom vedea, dar culmea: copii, ginerele si nora nu fumeaza!

ESTE cineva care ne judeca pe TOTI cu infinita rabdare si cu o balanta precisa!

Link to comment
Share on other sites

Eu am fumat de la varsta de 14 ani, la inceput ca toti ceilalti, curiozitatea, apoi incet incet s-au scurs fara sa stiu cam 28 de ani, 28 de ani de fumat crunt, ajunsesem la doua pachete pe zi. Insa, iata ca de cca. 4 ani am renuntat sa mai fiu membrul acestui club, al acestui flagel mondial si credeti-ma ca sunt nu multumit ci mandru de mine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Şi eu sînt curios.

ideea e că îi trebuie multe motive să se lase...

dar cred că nu se poate convinge decât singur.

motivele le găseşte oricum la fiecare pas. şi nu sunt puţine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...