Jump to content
Vesperala Forum

Ce faci acum?


BeRightBack

Recommended Posts

pe termen lung planuiam si eu cumva sa citesc macar un volum din serie, un serial ce nu m-a convins foarte mult a fost breaking bad, desi am vazut doar un sezon si totul e un slow burn pana la final..my mistake, cred, o sa-l vad candva. sper. :lol: acum am vazut primul episod din "asylum", american horror story, sweet, vreau sa-l termin repede, 44 min ep, ca dupa sa ma apuc de sopranos.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Breaking Bad incepe foarte greu, dar si cand incepe... :lol: Din sezonul doi e superb. Pana in sezonul 5, cam ultimele 3-4 episoade, cand incepe sa intre in balarii putin. Dar chiar si atunci are niste rasturnari spectaculoase si evenimente neasteptate. Primul sezon l-am vazut in 3 saptamani, urmatoarele 4 in 10 zile. (mai aveam si munca, si facultate, mno :lol: but, you know, *banana for scale*) I like Jessie, in primul sezon e un asshole, dar dupa aia ajungi sa il indragesti, cu toate ca e si cam idiot. Dar stii ca are intentii bune, chiar daca soarta nu prea l-a ajutat in niciun aspect. :lol: Mai ales ca, dupa ce il atrage pe Walter in lumea lui, pe parcurs se inverseaza rolurile si Jessie devine "victima" lui Walt. E interesant.

 

Am mai auzit si la altii ca e cam greu sa tii pasul cu toate personajele si actiunea din Game of thrones. Nici prea rapid nu e bine, deci. Nu stiu cat de mult respecta scrierile lui Martin (adica pe la ce volum e in momentul asta ecranizarea), dar serialul am inteles ca are un ritm ceva mai lent.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Mai stiu si eu :think: , nebanuite sunt caile Domnului, din moment ce Big zice asa.

Dumnezeu le face pe toate cu rost, are gradina mare si poarta raiului mica si bine pazita :resent: ! O fi si pe-acolo vreo vamuiala si vreo usita secreta pentru cei alunecosi, ca cel nevoias , cum se spune, nici unghii n-are la vreme de scarpinare . Norocul nu depinde numai de data nasterii, ci si a mortii, dupa cum se poate constata :rules: .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

:food: :ang: :cry: :cry: Plang. Mananc si plang.

Sefule Asimetric, crezi matale ca nu-s destule motive de depresie legate de vremea asta cainoasa, de portofelul gol, de durerile spuse si nespuse, vazute si nevazute, de adusesi la topicul proprietate personala o creatie literara cu atata negru in ea? Niscaiva culori mai vesele de ce nu ai, de-o sarba de ce nu faci rost ? Ce duh ai si ce putere de zugravisi intr-un text mic , cat sa-l acoperi cu palma :rules: , o viata de om amarat? Eu stau la etajul trei si incerc sa rezist, sa ma imbarbatez ca n-o sa ajung ca mosul de la parter, dar, sefule Asimetric, de ce mi s-o furisa in suflet o asa adanca tristete, un fel de negura deasa care nu se lasa dusa cu niciun chip? Te implor, sefule :pray: , asigura-ma ca nici la parter, nici la vreun etaj, nicicand si niciunde pe lumea asta , nici n-ai vazut, nici stiinta nu ai , sa fi fost si vreo baba hada, incovoiata de spate, cu sarpe in poala, ca-si pierduse gaina, strangand hartii si cutii de carton , spre spaima sau amuzamentul copiilor din cartier... :sadwalk:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Ascult niste muzica frumoasa pe Digi FM (pentru cine nu stie, emite pe fostele frecvente ale InfoPro, pe care s-a auzit Pro FM pana ieri). Ziua dau mai mult stiri si discutiim, dar la ora asta e doar muzica. Am de unde ma inspira pentru urmatorul concurs :singer: :violin:

 

Ai frecventa? Aia de Valeni merge si pe zona Nehoiu din cate stiu. Nu neaparat la postul asta.

Vorbesc geografic.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Nu-mi place termenul, dar ca sa fiu la moda, o sa zic ca fac binging. Revad cu placere unul din ceke mai bune seriale din toate timpurile: M*A*S*H. Daca nu l-ati vazut, vi-l recomand din suflet. daca l-ati vazut, nu cred ca mai e nevoie de recomandari :spin:

Link to comment
Share on other sites

Va salut de la Pitesti. Maine am o conferinta. Jumate aici, jumate la Curtea de Arges. Recomand cu caldura Hotel Cara. Camera frumoasa, spatioasa, terasa si liniste. Baie exemplara. Aproape ca regret ca-i doar o noapte. Sper sa mai revin.

 

Ps. Gara lor arata moderna ca aeroportul Otopeni. Nota 10. Imi vine sa le fur primarul.

Link to comment
Share on other sites

Imi vine sa le fur primarul.

 

Nu poti, pentru ca e proaspat iesit din arest si se afla sub control judiciar :lol: .

 

"Social-democratul Tudor Pendiuc este unul dintre cei mai longevivi primari din România. El a fost ales primar al municipiului Piteşti pentru prima dată în anul 1992 şi de atunci ocupă fără întrerupere această funcţie, fiind reales de piteşteni la fiecare patru ani."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...