Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
amadino

Obsedat de jocuri :|

Recommended Posts

ceva idei sa mai intru pe forum?

adevaru ii ca ii si mare plictiseala

dar mai nou numai pe jocuri stau

ceva idei sa nu mai stau pe jocuri?

Sterge jocurile.Format hdd.Arunca cd-urile la gunoi.Nu-ti risipi timpul/viata cu jocurile.

da sau... poti, daca joci bine in general, sa participi la concursuri/campionate si sa faci bani :)

Viata oricum nu se risipeste. Nu exista timp pierdut. Fiecare e in masura sa decida cum sa-si petreaca timpul si ce vrea sa faca cu viata lui :)

Zic doar, Destroyer, ca exagerezi...

la 13 ani, mai greu să faci bani.

şi e mai important să faci alte lucruri.

deci destroyer e aproape de ceea ce trebuie făcut... :crash:

la 13 ani, mai greu să faci bani.

şi e mai important să faci alte lucruri.

deci destroyer e aproape de ceea ce trebuie făcut... :crash:

Ei sa stii ca am intalnit pusti de 13 ani talentati, care participa si castiga la astfel de concursuri. Acum bineinteles ca au crescut, am crescut si eu, a trecut mult timp. Ideea e ca la 13 ani se poate :) nu neaparat bani MULTI, cum ar fi un castig la loto. Dar sa arunci cduri, formatezi hard, etc.. ca si cum ar trebui SA NU MAI JOCI NIMIC NICIODATA, e cam tras de par

pai... si eu mai ma joc uneori.. ( cam des) mai ales world of warcaft care creeaza dependenta! dar joc ce joc ...si dupa aceea ma las cateva saptamani.. apoi iar incep :D .. si tot asa

cam asa si eu, am faze...

ca si cum ar trebui SA NU MAI JOCI NIMIC NICIODATA

eu cred că prea ai luat mot a mot postarea de care zici.

ar fi trebuit să reţii ideea, oricât de plastic ar fi exprimat-o.

dacă zicea : ia-te de guler şi vino la mine profesorul îi spuneai că exagerează?

Nici daca vreau nu pot deveni obsedat de jocuri.

Ce bine ! :lol:

păi cred că există şi o vârstă predispusă la această obsesie...

Eu, de exemplu :D:

Serios, amadino, ce soi de jocuri joci? Single sau multiplayer? În LAN sau pe Internet? Concentrează-te pe astea singleplayer, adventure de exemplu, din cînd în cînd trebuie să iei o gură de aer, n-ai încotro.

Astea gen WoW sînt mai periculoase, că nu-ţi poţi face singur programul, apar ăia din ghildă cu idei creţe gen "joi seara avem raid, tre' să fii online la 8", şi gata, ţi-au stricat ziua. La singleplayer salvezi şi-l închizi cînd vrei, şi poţi să-l continui şi după o lună, n-ai pierdut nimic.

Nu, dar am vreo 50 de colegi obsedaţi. Joacă de cîţiva ani, şi sînt incapabili să discute despre orice altceva. E sursa mea zilnică de amuzament. Cel mai fun e cînd găsesc cîte unul care nu ştie că eu nu joc, şi-i spun o gogomănie oarecare; se chinuie vreo 5 minute să-mi explice de ce e greşit şi cum ar face el, pînă se prinde că e miştocăreală :rade:

păi cred că există şi o vârstă predispusă la această obsesie...

Care crezi ca ar fi acea varsta? Eu aveam 50 si ceva de ani cand jucam,devenise obsesie...n-avea loc nepoata de mine :D: Acum nu mai joc,multumesc cerului ca am capatat alta dependenta :D:

Care crezi ca ar fi acea varsta? Eu aveam 50 si ceva de ani cand jucam,devenise obsesie...n-avea loc nepoata de mine :D: Acum nu mai joc,multumesc cerului ca am capatat alta dependenta :D:

sincer mie mi se pare că totuşi mai mult adolescenţii se joacă..:) fireşte că există şi jocuri plăcute oricui, dar timpul alocat este altul.

care :hands: poate ne dai ideii

euridice poate depune oricând mărturie pentru toate viciile lui felix...:rade:

se cunosc niţel mai bine. :wedding:

cum facusi mireasa aia???

ca tare-i frumusica

:don-t_mention: dar când ai dat reply nu s-a văzut? e în lista emoticoanelor...

: wedding:

Iti spun eu ,e vorba despre dependenta de forum. Zic bine, Euridice? :flowers: :airkiss:

ihi :D:

euridice poate depune oricând mărturie pentru toate viciile lui felix...:rade:

se cunosc niţel mai bine. :wedding:

vespe,de ce ma tradezi? si eu care ziceam ca de nimeni nu depand... :)