Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
piko

Cum iei credit fara sa afle sotia

Recommended Posts

:rolleyes: presupun că poţi să iei şi fără să afle soţul...

:)

Exista o problema foarte grava. Lipsita de etica sa zic asa.

Cateva banci de pe piata nu considera necesar sa ceara date despre sot/sotie. Se dau mari discreti insa se folosesc de anumite legi romanesti care fac in situatii limita ca partenerul(sot/sotie) sa raspunda in solidar cu debitorul in situatii ca mai sus.

Pe ei de fapt nu siguranta ta personala(intimitatea, in ultima instanta, a unuia dintre soti) ii intereseaza cat faptul ca partenerul poate avea credite in derulare si automat incalca legea bancara daca nu diminueaza suma proportional cu rata existenta deja in familie. Asta admitand ca au stiut.

Ori ei se fac cum ca nu vad aspectul asta. Si acorda un imprumut scump si dezavantajos.

E un soi de : "nici usturoi n-am mancat, nici gura nu-mi miroase".

In articol se anunta numai miere. Mai putin un lucru. Asigurarea creditului.

Feriti-va ca de d*cu de asemenea credite. Is mai periculoase decat liniile de credit de la carduri.

Stiu un cuplu care a divortat recent, tocmai din motivul asta... sotul nu stia de creditul sotiei. :rolleyes:

Mai degraba se numea topicul "cum sa divortezi fara nepotrivire de caracter". :haha:

Stiu un cuplu care a divortat recent, tocmai din motivul asta... sotul nu stia de creditul sotiei. :rolleyes:

Mai degraba se numea topicul "cum sa divortezi fara nepotrivire de caracter". :haha:

Fraier. Trebuia sa speculeze garantiile si abia apoi sa divorteze. :rade: