Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
pufonel

Ce camera foto aveti?

32 members have voted

1. 1. Ce camera foto aveti?

• Canon
      7
    • Fuji
      2
    • Nikon
      5
    • Panasonic
      2
    • Sony
      4
    • Olympus
      1
    • Alta marca
      4
    • Telefon mobil
      7
    • Nu am aparat foto
      0
  2. 2. Ce tip de camera foto aveti?

• Compacta (point and shoot)
      15
    • Bridge
      2
    • DSLR
      8
    • Telefon mobil
      7
  3. 3. Sunteti multumiti de camera foto/telefonul vostru?

• Multumit
      14
    • Destul de multumit
      16
    • Nemultumit
      2

Recommended Posts

Vreau sa stiu ce aparate foto aveti si cat sunteti de multumiti de ele

Eu am de aproape 3 ani o compacta HP Photosmart R607. Cand am cumparat-o nu prea stiam ce si cum, dar pot sa ma consider destul de multumit. Are limitari serioase pe lumina slaba si nici nu filmeaza foarte bine, dar in general se descurca onorabil. Totusi vreau sa-mi iau un bridge, mai ales ca am butonat un Fuji S5600 al unui prieten si m-am indragostit de el. (Pacat ca nu se mai fabrica, si am auzit ca modelele ulterioare nu mai sunt atat de bune).

Eu am un Canon A550 de care sunt multumit. Nu sunt un profesionist in ale fotografiei, asa ca voi ramane in gama aceasta de camere.

Un singur lucru am constatat la aceasta camera... are posibilitati limitate de reglare manuala. In rest e absolut ok.

Samsung L73 şi Fuji Finepix S5800. Pentru un fotograf amator sunt perfecte, mai ales ca Fuji îl tot port după mine la pescuit...poate, poate... :smile:

Nu mi-am putut permite pana acum o camera adevarata, dar telefonul meu si-a permis. :lol: Are o camera de 3.15 MP. Bineinteles ca nu am pretentii foarte mari de la ea (cum as avea de la o camera digitala, sau chiar una cu film - care e si mai buna decat cea digitala), asa ca, sunt, sa spunem...destul de multumit.

Un Kodak vechi (6490) de 4MP, cu zoom 10X si

o sapuniera Casio exilim de 7,2MP <--- de obicei asta il am la mine, fiindca e usor de carat.

Mai am si un Canon A75 de 3MP (vechi dar functional) pe care ma gandesc sa-l donez cuiva. :D:

nu pot vota faptul că eu nu am aparat...

pollul e făcut să aleg obligatoriu răspuns la fiecare întrebare, ori eu nu am variantă de a răspunde decât la prima întrebare, la celelalte nu am ce să aleg. :huh:

nu pot vota faptul că eu nu am aparat...

pollul e făcut să aleg obligatoriu răspuns la fiecare întrebare, ori eu nu am variantă de a răspunde decât la prima întrebare, la celelalte nu am ce să aleg. :huh:

Mda, se pare ca nu am gandit pollul cum trebuie, dar mi s-a parut ciudat sa tot repet la fiecare intrebare "nu am aparat". Greseala mea... :sorry:

eu am un Canon PowerShot A420 de care sunt multumit!...ieftin si bun :D:

il am de ceva timp si nu m-a dezamagit la calitatea culorilor :yahoo:..asta pana am vazut ce poate ''hasselblad'' :cry:

(nu vreau sa fac reclama...scuze)

Edited by oemor

Deocamdata am ramas cu cea de la telefon :pardon: (samsung SGH-i750 , camera foto 2Mp )

Aparatul foto care si acum caut display sa mi-l schimb este un casio/exilim , card EX-S600 (6 MP) , am fost destul de multumit :yes: avînd si :

DSP Anti Shake (Stabilizator electronic de imagine) Baterie Li-Ion rechargeable, Super Life Battery 300 poze! inregistrare filme MPEG4, AV-Out , bateria o terminam mai repede bine ma si uitam la poze si filmulete prin cablu la Tv .

un slr canon si o sapuniera,tot canon :blink: de slr sunt multumit,nu sunt prea multe de spun, tine filmul si se ataseaza la obiective :P sapuniera a590 is am luat-o pentru dimensiunile reduse si pentru ca are functii manuale,stabilizare optica si un pret mic

un kodak de 10 megapixeli zoom optic ,face detection, stabilizator de imagine, autos focus,hdi , sunt foarte mandru cu ea

152742.jpg

Edited by gabriel

eu am un telefon Nokia N73 cu camera Carl Zeiss de 3,2 megapixeli, si sunt destul de multumit, pentru un telefon face poze destul de faine :)