Jump to content
Vesperala Forum

Emoticoanele forumului nostru


vesperala

Recommended Posts

pentru a fi afisate corect am luat măsura ca toate denumirile sa fie incadrate de ":"

excepţie vor face binecunoscutele :) :(

 

de exemplu vom avea de scris:

:o: şi  :P:

pentru a obtine emoticoanele :o: şi :P:

 

 

puteţi vedea toate emoticoanele noastre făcând click mai jos:

 

http://www.vesperala.com/index.php?...moticons&s=

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

La folosirea "zâmbăreţilor" putem observa ca avem o lista scurta si una lungă(show all) din care le putem selecta.

Avem vreo opţiune prin care sa le aducem in lista scurta pe cele pe care le folosim mai des?

Vorbesc de o posibilitate la indemâna userului. :woodpecker:

Link to comment
Share on other sites

La folosirea "zâmbăreţilor" putem observa ca avem o lista scurta si una lungă(show all) din care le putem selecta.

Avem vreo opţiune prin care sa le aducem in lista scurta pe cele pe care le folosim mai des?

Vorbesc de o posibilitate la indemâna userului. :woodpecker:

nu, dar aştept propuneri o vreme..:) eu le pot seta... astfel ca lista să conţină cam ce folosiţi mai des. e o idee bună.

 

:)o vreme le-am pus pe cele ce apăreau noi...

Link to comment
Share on other sites

nu, dar aştept propuneri o vreme..:) eu le pot seta... astfel ca lista să conţină cam ce folosiţi mai des. e o idee bună.

 

:)o vreme le-am pus pe cele ce apăreau noi...

Cati "zambareti" apar in lista scurta?

12 sau poate fi setat numarul?

Daca incap 12, atunci sa facem un chestionar si sa facem un "top 1o" doua locuri sa le rezervam pentru promovarea celor noi.

Am putea numi topicul MissEmo sau altfel.

Link to comment
Share on other sites

Cati "zambareti" apar in lista scurta?

12 sau poate fi setat numarul?

Daca incap 12, atunci sa facem un chestionar si sa facem un "top 1o" doua locuri sa le rezervam pentru promovarea celor noi.

Am putea numi topicul MissEmo sau altfel.

Ar fi interesant un top...

Ideea e că eu cred că , tehnic voprbind, din setări, în acea listă scurtă pot apărea... toţi...

 

Insă ordinea în care apar nu o stabilesc eu, e aleatoare. Deci lungirea listei nu simplifică lucrurile, ci le amplifică...

 

Am considerat că trebuie să rămână destul de scurtă (paginile ei se schimbă făcând click pe următorul), deci un top este binevenit...

Poate reuşim să selectăm 20 mai potrivite şi frecvente...

 

Problema e că la top poate nu vor alege ce e frecvent, ci ce e frumos, iar asta nu e deloc practic.

 

Pur şi simplu ar trebui luate la întâmplare vreo 50 de pagini de prin arii diferite şi numărat cine apare mai des...

 

Dacă voi avea vreme voi încerca şi eu. Poate încearcă altcineva şi îmi scrie aici rezultatele...

 

Fireşte puteţi încerca mai mulţi. Nu vor fi identice, dar ne putem face o idee...

 

Adică mă aştept să aud: emoticonul x are 20 apariţii, emoticonul y are 14 apariţii.

 

Dar şi atunci e nevoie de o numărătoare cu criteriu... Adică, dacă sunt consecutiv scrise , să se considere a fi un emoticon! pentru că mulţi au obiceiul să pună ceva de genul: :airkiss: :airkiss: :airkiss: :airkiss: :airkiss:

Asta nu ar fi concludent :thinK

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eu nu folosesc segmentul ala mic cu cateva fetisoare...folosesc doar show all...cred ca e prea mult daca as cere o ordonare in ordine alfabetica, nu? :tomato:

momentan nu am găsit o modificare care să ordoneze emoticoanele, dar voi căuta în continuare..:)

 

la fereastra cu răspuns rapid le poţi vedea mai uşor pe toate decât la show all

timpul de încărcare la show all e destul de mare ca să fie mai eficientă învăţarea numelor, pe cât posibil.

Link to comment
Share on other sites

momentan nu am găsit o modificare care să ordoneze emoticoanele, dar voi căuta în continuare..:)

 

la fereastra cu răspuns rapid le poţi vedea mai uşor pe toate decât la show all

timpul de încărcare la show all e destul de mare ca să fie mai eficientă învăţarea numelor, pe cât posibil.

eu cand dau: raspuns rapid si show all la emoticoane, cand fac clic pe vreuna dintre ele nu se pune in raspuns...asa ca trebuie s-o iau de la capat si sa fac click pe fata galbena de deasupra chenarului unde scriu...ai inteles ceva? :eek:

Edited by paradise
Link to comment
Share on other sites

:huh: am înţeles, dar cred că există un singur motiv: înainte de a face click pe un emoticon trebuie să faci click pe locul unde urmează să scrii..:) asta activează practic ...
Link to comment
Share on other sites

nu...asta imi place ca am toate site-urile deschise si la indemana...dar ti-am zis...nu ma deranjeaza... :evil:

mă gândeam doar să încerci, nu să îl schimbi definitiv..:)

asta ca să îmi dau seama care e problema de fapt şi să încerc remedierea ei..:) măcar spune-mi pe ce fel de browser eşti...

Link to comment
Share on other sites

măcar spune-mi pe ce fel de browser eşti...

 

 

sunt un browser sexxy...glumeam...folosesc opera! :thanks:

:blink:

 

am observat deja că foloseşti opera la un printscreen...

dar nu ştiu de ce ai problema respectivă.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Fereastra cu răspuns are într-adevăr o mică problemă şi cred că despre asta vorbea paradise:

 

 

Ca să vedeţi emoticoanele şi să le folosiţi trebuie să daţi click pe săgeţi, nu pe linkul care le arată pe toate, pentru că nu se poate folosi fereastra deschisă de link....

 

 

post-1-1209039563_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Pe partea superioară a paginilor forumului, lângă butoanele pentru bloguri şi galerie, aveţi un buton pe care l-am numit EMOTICON.

http://www.vesperala.com/forums/index.php?...moticons&s=

Apăsând acest buton vi se deschide pagina emoticoanelor mai lesne şi puteţi vedea repede cum se numeşte emoticonul dorit de voi...

 

Avem multe emoticoane şi ştiu că era anevoioasă căutarea uneori, iar renunţarea la ele neplăcută.

 

 

:hugs: Sper să vă fie de folos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...