Jump to content
Vesperala Forum

Motociclism


Rocozaur

Recommended Posts

Da bine oameni bun..fotbal avem, olimpiada de vara avem...formula 1 avem..dar...motociclism nu? :).....nu stiti ce pierdeti :rolleyes:

 

Si cum sunt un fan Valentino Rossi am de gand sa va arat ce stie mititelul asta... :rolleyes: Voi incepe cu ceva mai recent.....Laguna Seca 2008 ....

http://www.dailymotion.com/relevance/searc...ts-unis-p1_auto

[cer scuze ca nu am dat un link direct la youtube insa se pare ca patronii au decis ca TOT ce a fost mai interesant in duelul celor doi sa fie scos.....:( ]....

 

si voi continua cu acea cursa dementiala de anul trecut din olanda...de la Assen :star: [ i will remember this as long as i live...and even longer :)]

 

 

si voi incheia cu o alta recuperare fantastica....Sachsenring 2006 :chicken_dance:

 

 

Enjoy :)....si mai mult de atat...fiti liberi si puneti aici videoclipuri cu favoritii vostri din motociclism....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Pt. ca am si uitat de propriul topic creat :(.....

pe langa victoria de la Indianapolis, trebuie amintita si nazbatia din Japonia. Dupa ce ca doar avea nevoie de locul 3 ca sa ia campionatul, a castigat cursa. Si nu oricum. Depasindu-l pe Stoner imediat dupa ce acesta facuse cel mai rapid tur :ha:

 

Si sa mai amintim si de locul 12 obtinut in campionatul mondial de raliuri, etapa din marea britanie :) i-a intrecut pe multi care fac raliuri de o viata intreaga :D

Link to comment
Share on other sites

nu mai transmite eurosport cursele?..de ce? :((

N-au mai vrut cei de la Dorna (firma care detine drepturile de televizare). Au spus ca vor sa aiba audiente si mai mari si s-au orientat spre posturile generaliste. Pana acum nu stiu cine va transmite la noi. Sper sa nu fie pe gsptv sau pe alt post obscur. Cred ca va fi la TVR (plus transmisia HD) sau la Antena. (parere personala, nebazata pe informatii).

Link to comment
Share on other sites

Si mie imi plac cei 2 Radu, dar acum s-a spart echipa. Naum e la GSPTV, iar pe Banciu l-am auzit pe la Sport.ro. Sa vedem in primavara, cand incepe sezonul de ciclism, daca mai comenteaza impreuna.

 

In alta ordine de idei, n-am auzit pana acum ca s-ar fi laudat vreun post tv de pe la noi ca urmeaza sa transmita MotoGP. La cat de greu se misca televiziunile pe la noi, am putea avea o surpriza de ultima ora, dar surpriza ar putea fi neplacuta (adica sa nu transmita nimeni) :suicide: Ar trebui totusi sa se intereseze cineva de aceasta competitie, mai ales ca am inceput si noi sa scoatem capul.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mai e o luna pana incepe sezonul 2009 si tot nu se stie cine transmite :hammer: Pacat ca a pierdut Eurosport drepturole, erau adevarati profesionisti. Acum, daca o sa transmita cine stie ce canal de sport de pe la noi, probabil ca o sa faca o varza si comentariul o sa fie penibil. Sper sa n-am dreptate, dar...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

fratilor, tot respectul pt moto gp si il dottore...

dar de echipa de rally raid "vectra" nu vorbeste nimeni?....

ar trebui, pentru ca sunt ai nostri, si au reusit in dakarul de anul acesta sa castige respectul echipelor de uzina ktm

Link to comment
Share on other sites

fratilor, tot respectul pt moto gp si il dottore...

dar de echipa de rally raid "vectra" nu vorbeste nimeni?....

ar trebui, pentru ca sunt ai nostri, si au reusit in dakarul de anul acesta sa castige respectul echipelor de uzina ktm

Deschide un topic pe aceasta tema, eventual cu ceva informatii! I-am urmarit in Dakar si intr-adevar merita sa vorbim despre ei. Ne-au facut cinste si sper ca la anul sa aiba mai mult noroc.

 

pe 13 luna asta am sa plec in grecia la un concurs moto si am sa va aduc imagini/video direct de la sursa :P:

Abia asteptam! Distractie placuta pe acolo!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :( Rossi a terminat aseara pe 2, dupa ce cursa a fost amanata cu o zi din cauza unei ploi torentiale in plin mijlocul desertului, unde avea loc marele premiu :(...Deja ma seaca Stoner cu singura lui strategie care da roade : pole position si apoi stat in fata, in timp ce ceilalti nu se pot apropia, dar nici distanta de el. Un comentariu interesant care l-am citit pe eurosport despre el : "good rider, but not a racer". Daca n-ar fi Rossi, probabil ca s-ar alege praful si de motogp, cum s-a ales de formula1 in perioada dominatiei Schumacher-Ferrari :(

 

Link to comment
Share on other sites

Si de ce s-a ales praful in perioada Schumacher - Ferrari ? Ce vina are cel bun ca restul sunt niste incompetenti care nu pot sa tina pasul.. mie imi place Stoner, imi plac cursele lui, bravo lui ca poate sa obtina pole-position si sa se mentina in fata. Nu fura nimic si nici nu strica MotoGp, asa sper sa se desfasoare toate cursele

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tu sa nu-l faci pe Rossi incompetent si incapabil sa tina pasul, ca nu stiu ce-ti fac :imao:

Cursa de anul trecut de la Laguna Seca a dovedit probabil mai bine decat oricand faptul ca intr-un duel direct, Rossi il poate bate pe Stoner, fara ca acesta sa aiba posibilitatea de a riposta. L-a facut pe saracul Stoner sa "planga" ca un bebe mic :scream: In ziua cand o sa-l vad pe Stoner facand aceeasi recuperare incredibila pe care a facut-o Rossi la Assen in 2007, poate ca o sa-mi schimb parerea. Insa cum un asemenea eveniment nu va avea loc, slabe sanse. Plus, Stoner va avea vreodata curajul sa ia decizia lui Rossi din 2005?..La fel, in vremea aceea multa lume l-a acuzat pe Rossi ca are un avantaj tehnic fiind la echipa Repsol Honda. Si uite asa Rossi a plecat la Yamaha, care nu mai castigasera saracii un campionat mondial de cand haaat. Si el a castigat 2. La rand. Il putea lua si pe al-3lea dar a gresit copilareste in ultima cursa. A mai asteptat ca cei de la Yamaha sa faca o motocicleta mai buna, si iaca asa anul trecut a castigat din nou. Sa-l vad pe Stoner pe o Yamaha, sa vedem. Oare va tine pasul cu Rossi? :)

 

Urmeaza marele premiu din Spania de la Jerez. Astept un duel intre Lorenzo si Rossi, ca si data trecuta la Montegi. Si ca sa mai continuam sa-i reprosam multe lucruri lui Stoner. Anul trecut la Montegi, Rossi avea nevoie doar de un loc 3 sa castige. Ce a facut el?...L-a lasat pe Stoner sa stea in fata, sa fie cel mai rapid pe traseu, doar ca dupa 2 viraje sa-l depaseasca si sa-l lase in urma :imao:

Link to comment
Share on other sites

Pedrosa iarasi..a facut tot posibilul...a batut recordul traseului in primele 5-6 ture....doar ca Rossi pe la jumatea cursei sa-l ajunga si sa-l intreaca :imao: Stoner pe 3, se pare ca a inceput sa mai invete si el cum e cu traseul de la Jerez :) Insa pana atunci o sa mai castige Rossi 1-2 campionate mondiale :cafea:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

tocmai am vazut o parte din cursele din Isle of man TT , foarte palpitanta , cursele pe strazi :giveheart:

am vazut chiar un iepuras pe carosabil , motociclistii incercand sa il evite in viteza :imao:

adevarati piloti ,merg si cu 200-300km prin oras , pe drumuri stramte si cu curbe de tot felul ,dealuri si vai

Edited by gabriel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...