Jump to content
Vesperala Forum

Ultimul film vazut


paulvanorton

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Moneyball.

 

Brad Pitt, un fost jucator de baseball (un sport tampit), care a acceptat sa joace la una din cele mai bune echipe din SUA, imediat dupa ce a terminat liceul, ratand sansa de a lua o bursa la o uniersitate importanta, ajunge la 44 de ani, intr-o criza a varstei mijlocii, dupa ce si-a ratat cariera (care se prevedea a fi una mareata, la inceput) si a ajuns manager la o echipa slaba. Etc etc. Ideea e ca face el ce face, resuseste sa ajunga in finala cu echipa lui, alcatuita din jucatori refuzati de altii, dar pierde. Apoi o alta echipa mare ii ofera un contract urias pentru a ocupa postul de manager, dupasuccesul pe care l-a adus anonimilor lui. El refuza si ramane in continuare la clubul sau, dar nu mai merge treaba.

 

Nu stiu care e morala filmului. Probabil ca banii nu sunt totul, sau ceva. Ceea ce o prostie. Trebuie sa fi idiot ca sa crezi asta. Si nici filmul nu e cine stie ce, desi e bine cotat. Probabil majoritatea sunt americani. Fani ai baseball-ului...Pffffff.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Probabil ca banii nu sunt totul, sau ceva. Ceea ce o prostie. Trebuie sa fi idiot ca sa crezi asta.

:pink:

 

 

 

:blush-1:

 

 

 

Aaaasa. Ultimul film vazut de mine este Independence day. L-am vazut cumva fortata, la munca, in interes profesional :rade: . Unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut vreodata. Orice actor din filmul asta - probabil in unele dintre cele mai slabe roluri pe care le-am urmarit vreodata.

Apoi m-am uitat la telenovela Eva Luna. Am urmarit-o aproape pe toata. Stiu ca voi nu stiti, asa ca va zic :aseara a fost ultimul episod. Mi-era dor sa ma mai delectez cu o telenovela. Ceea ce e fain, mi-am mai imbogatit si eu "experienta de viata" si "cultura". :pink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...