Jump to content
Vesperala Forum

Ultimul film vazut


paulvanorton

Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In Bruges. Doi britanici, asasini platiti, buni prieteni, sunt trimisi de seful lor in Bruges, sa se ascunda o vreme, pana vor primi un telefon de la acesta. Cand telefonul soseste, in sfarsit, seful ii cere unuia dintre ei sa isi ucida prietenul (rolul celui care trebuia asasinat este jucat de Colin Farrell - foarte bine interpretat). Acesta nu are curajul sa o faca si il urca pe Ray (Farrell) intr-un tren spre..."oriunde in Europa". Doar ca, in tren, acesta este recunoscut de o familie de canadieni, dupa un incident avut cu acestia intr-un restaurant, si este arestat si trimis inapoi in Bruges. Afland chiar de la cel care trebuia sa comita crima, ca fapta nu a avut loc, superiorul celor doi decide sa mearga in Belgia si sa ii "aranjeze" pe amandoi. Este foarte aproape sa il omoare pe Ray (cel care trebuia sa moara), dar unul din gloantele trase in acesta trece prin abdomenul sau si ajunge in capul unui om-pititc (nu stiu cum se numesc in lb. romana, ei ii ziceau dwarf). Urmandu-si principiile, Harry Waters (seful, interpretat de Ralph Fiennes, castigator al unui Oscar pentru un rol in Schindler's List), se sinucide, dandu-si seama ca nu va putea trai cu gandul ca a ucis un om nevinovat. Ray scapa cu viata, insa prietenul lui cel mai bun se sinucide in incercarea de a-l salva de pericolul Harry Waters.

 

Eu am ras foarte tare la filmul acesta. Personajul lui Farrell a fost foarte comic tot filmul, in ciuda situatiei in care era.

9.5/10

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...