Jump to content
Vesperala Forum

Afişarea numelui în lista yahoo messenger


Recommended Posts

ştiu că se poate seta să apară nume şi prenume sau id...

problema e că am setat nume şi prenume întotdeauna...

 

ieri jumătate mi-o afişa cu nume şi prenume, jumătate cu id... acum doar id...:sadwalk:

 

pur şi simplu cealaltă setare nu funcţionează şi nu pricep ce are... şi să nu îmi spuneţi să stau aşa, că sunteţi prea puţini cei pe care vă ştiu după id..:(

 

e chiar aiurea să nu ştiu cu cine vorbesc..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Mess-ul are mari probleme in ultimul timp! Asa ca accepta si asteapta sa iasa o versiune stabila. Eu ti-as zice sa instalezi 9, chiar daca ii beta...macar arata mai bine, desi ii la fel de prost :) Bafta

 

ştiu că se poate seta să apară nume şi prenume sau id...

problema e că am setat nume şi prenume întotdeauna...

 

iei jumătate mi-o afişa cu nume şi prenume, jumătate cu id... acum doar id...:sadwalk:

 

pur şi simplu cealaltă setare nu funcţionează şi nu pricep ce are... şi să nu îmi spuneţi să stau aşa, că sunteţi prea puţini cei pe care vă ştiu după id..:(

 

e chiar aiurea să nu ştiu cu cine vorbesc..:cry:

Link to comment
Share on other sites

Mi se mai intampla si mie uneori sa apara ID-urile, desi am setat sa-mi arate numele. Dar trece repede (la urmatoarea conectare).

 

Cat despre ultima versiune de messenger (9 beta), e o porcarie... de multe ori, cand dau click pe cineva din lista, imi apare o fereastra cum c-ar fi un bug nu stiu de care si ma intreaba daca vreau sa "debug". Desi momentan fereastra aia dispare, ca le zic rapid ca nu vreau sa "debug" (prima data am zis ca da si a aparut un editor, la care evident ca nu ma pricepeam), reapare cam des si deci e cam suparator. Altcuiva (celui care m-a "invatat" sa instalez versiunea asta) nu-i apar chestiile astea (sau nu recunoaste :D: )... Sfatul meu ar fi sa ramaneti la versiunea 8.

Link to comment
Share on other sites

Mi se mai intampla si mie uneori sa apara ID-urile, desi am setat sa-mi arate numele. Dar trece repede (la urmatoarea conectare).

 

.. Sfatul meu ar fi sa ramaneti la versiunea 8.

pe 8 am rămas şi eu , nu m-am împăcat cu 9...

 

de întâmplat mi s-a mai întâmplat şi mie, dar trecea, aşa cum spui...

 

problema e că după vreo 20 de reconectări încă nu vrea să treacă... deja sunt 2 zile de când arată aşa

Link to comment
Share on other sites

Mi se mai intampla si mie uneori sa apara ID-urile, desi am setat sa-mi arate numele. Dar trece repede (la urmatoarea conectare).

 

Cat despre ultima versiune de messenger (9 beta), e o porcarie... de multe ori, cand dau click pe cineva din lista, imi apare o fereastra cum c-ar fi un bug nu stiu de care si ma intreaba daca vreau sa "debug". Desi momentan fereastra aia dispare, ca le zic rapid ca nu vreau sa "debug" (prima data am zis ca da si a aparut un editor, la care evident ca nu ma pricepeam), reapare cam des si deci e cam suparator. Altcuiva (celui care m-a "invatat" sa instalez versiunea asta) nu-i apar chestiile astea (sau nu recunoaste :D: )... Sfatul meu ar fi sa ramaneti la versiunea 8.

Fa un screenshot ( cu debug ) poate te pot ajuta.

 

Cat despre nume si prenume, initial ar trebui sa apara ID iar dupa cel mult 5 secunde numele si prenumele sau nickul.

Oricum zilele astea s-a intamplat ceva cu baza de date la yahoo>

Eu am incercat sa setez un nick si am primit o eroare de genul "Couln'd open address book".

 

L.E.

Pai da-ne parola de la YM, sa-ti spunem cum se vede de la noi.
- Stii prea bine parola nu se da nimanui. Edited by MarianG
Link to comment
Share on other sites

Pai da-ne parola de la YM, sa-ti spunem cum se vede de la noi.

:chicken_dance: ghici ciupercă

 

Fa un screenshot ( cu debug ) poate te pot ajuta.

după cum spuneam , nu îmi permit...

se văd IDuri..:)

Link to comment
Share on other sites

ştiu că se poate seta să apară nume şi prenume sau id...

problema e că am setat nume şi prenume întotdeauna...

 

ieri jumătate mi-o afişa cu nume şi prenume, jumătate cu id... acum doar id...:sadwalk:

 

pur şi simplu cealaltă setare nu funcţionează şi nu pricep ce are... şi să nu îmi spuneţi să stau aşa, că sunteţi prea puţini cei pe care vă ştiu după id..:(

 

e chiar aiurea să nu ştiu cu cine vorbesc..:cry:

 

 

E simplu Vespe. Yahoo Messenger ie prost in ultima vreme. Si mie mi se intampla multe lucruri ciudate, asta e. Acceptam situaia si mergem inainte. :don-t_mention:

Edited by Zâmbilici
Link to comment
Share on other sites

post-154-1219440674_thumb.jpg
Messengerul tau este in stare beta, deci contine bug-uri (greseli de programare ).

Nu se manifesta la toata lumea ( detalii de utilizare - conexiune - optiuni ...) Acesta este unul dintre ele.

Daca eroarea persista, schimba messengerul cu o versiune stabila.

Edited by MarianG
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...