Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

Ce fel de oameni nu îţi plac "din oficiu"?

Recommended Posts

In schimb, femeile cu pantaloni stramti nu ma enerveaza absolut deloc.

Nici daca au 150 cm si 100 kg? :mamba:

Exista niste parametri limita. Era o formula matematica... ceva cu masa/volum. Parca. :think: Ma documentez. Oricum, asta e politica "firmei". Masuratoarea poate fi facuta si din ochi.

Tipul de deasupra e un superficial nenorocit.

Pe el il urasc, din oficiu.

Mi-am dat seama ca, indiferent daca imi place sau nu despre cineva din oficiu, pana la urma tot pot ajunge sa-i urasc. O prima impresie buna nu garanteaza faptul ca o sa le fiu prieten forever, sau ceva. Si invers. Desi pot exista exceptii si schimbari de 180 de grade. Rar.

La ora asta, #DoarPonta.

am mai zis? laudarosii

Zau domnita?

Si toate minunatiile culinare expuse, de-mi ploua in gura doar cand ma gandesc, ce-or fi? Mecenat, altruism?

Sau e marketing? Oare cum se traduce?

Nu-mi plac cei care stau toata ziulica ridicati pe varfurile picioarelor , agatati de gardul vecinilor, privind scrutator printre uluci, doar-doar vor avea ceva de barfit, de comentat, de judecat ulterior.

Iata o lectie ca din Biblie data de un prieten celor care nu-si vad de propriile necazuri si greseli:

" Ămi Čtii numele, dar nu Či povestea. Poate cÄ Či s-a spus ce am fÄcut, dar nu Či prin ce am trecut. DacÄ Čtii cum mÄ cheamÄ nu ĂŽnseamnÄ cÄ mÄ Či cunoČti. DacÄ vezi zâmbetul unui om, nu ĂŽnseamnÄ cÄ ĂŽi vezi Či durerea...Atunci când ĂŽmi citeČti cuvintele, crezi cÄ ĂŽmi Čtii si gândurile? AČa cÄ ĂŽČi propun un schimb: sÄ fii eu pentru o zi! SÄ ĂŽmi simČi trÄirile Či sÄ vezi cine sunt.. SÄ pierzi ce am pierdut eu, sÄ te ridici Či sÄ zâmbeČti atunci când sufletul ĂŽČi plânge, sÄ ridici capul, sÄ ĂŽČi ĂŽnghiČi lacrimile Či sÄ spui: "aČa a fost sÄ fie!" Crezi cÄ ai putea face faČÄ? DacÄ rÄspunsul este DA, ĂŽČi dau voie sÄ mÄ judeci in continuare!" R.