Jump to content
Vesperala Forum

Ce fel de oameni nu îţi plac "din oficiu"?


vesperala

Recommended Posts

Uneori nu e de vină persoana, ci ocupaţia acesteia..:)

 

Mie îmi place ca fel de a fi, de exemplu, o fată care locuieşte aproape de mine, dar o evit instinctiv: ea îmi face de obicei injecţiile..:)

 

RoAp e alergic la şefi.

 

 

Voi ce fel de oameni evitaţi fără să îi cunoaşteţi de fapt?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uneori nu e de vină persoana, ci ocupaţia acesteia..:)

 

Mie îmi place ca fel de a fi, de exemplu, o fată care locuieşte aproape de mine, dar o evit instinctiv: ea îmi face de obicei injecţiile..:)

 

RoAp e alergic la şefi.

 

 

Voi ce fel de oameni evitaţi fără să îi cunoaşteţi de fapt?

 

Turcule, eu is alergic la comportamentul tip sef fara sustinere.

 

Sef in sintagma, aici la dumneavoastra pe forum e un fel de-al meu, cred simpatic,

de adresare. E o forma de respect pana la coada. Cine crede altceva se inseala.

 

Evit oamenii prefacuti. Evit smecherasii(asta rezolv fizic). Evit oamenii care se vara aiurea doar

ca sa incerce sa impresioneze(fara sustinere, desigur).

 

Nu inteleg rostul topicului.

 

:d1:

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg rostul topicului.

Prefă-te că înţelegi. :D: Nu de alta, dar nu e musai să pricepi tot ce vezi.

Este o întrebare simplă la care răspunde cine doreşte. Fiecare are şi antipatii involuntare. Eram curioasă ce anume provoacă în viaţa de zi cu zi antipatie din oficiu, nejustificată...

Link to comment
Share on other sites

Prefă-te că înţelegi. :D: Nu de alta, dar nu e musai să pricepi tot ce vezi.

Este o întrebare simplă la care răspunde cine doreşte. Fiecare are şi antipatii involuntare. Eram curioasă ce anume provoacă în viaţa de zi cu zi antipatie din oficiu, nejustificată...

 

Inteles! :d1:

Link to comment
Share on other sites

mie nu-mi plac oamenii cu doua fete. sunt greu de citit si au reactii greu de anticipat. nici cei care vor sa para ceea ce nu sunt, dar si-ar dori sa fie. nici de mine nu-mi place cateodata. eu nu ma supar ca cineva nu-mi raspunde la salut. dar altadata nu-l mai salut si nici la salut nu-i raspund. si basta. :hi:

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

Pot sa postez si eu ? :unsure:

 

 

Ce persoane nu ne plac din oficiu.....

 

Parerile vor fi impartite, veti vedea, si asta pentru ca fiecare dintre noi avem o alta scala de valori, fiecare dintre noi ne apreciem altfel unii fata de altii.

Din oficiu, in general, respingi persoanele a caror reflectie in oglinda nu seamana cu a ta. Este destul de greu sa te recunosti, si e mult mai usor sa-i privesti si sa-i analizezi pe altii. In felul acesta devii, inconstient, punctul de referinta dupa care stabilesti criteriile de selectie. Un fel de exponent universal al valorilor.

Sincer, nu stiu cat de obiectiv as putea sa dau un raspuns direct la aceasta intrebare.

Link to comment
Share on other sites

mie nu-mi plac oamenii cu doua fete. sunt greu de citit si au reactii greu de anticipat. nici cei care vor sa para ceea ce nu sunt, dar si-ar dori sa fie. nici de mine nu-mi place cateodata. :hi:

 

 

 

Topicul vorbeşte doar despre necunoscuţi...

Nu despre oamenii pe care îi ştim...

 

De cei pe care poate nu i-am văzut niciodată dar cu care oricum nu avem chef să dăm nas în nas în următoarea jumătate de oră...

 

 

Ştiţi cum e, dacă te întâlneşti cu un coşar aduce noroc...:)

 

Bun, deci coşar e ok dacă întâlnim..:) Şi atunci? Opusul? Pe cine nu vrei să întâlneşti?

Link to comment
Share on other sites

Politia rutiera, Garda financiara, si alti mici-dumnezei ai administratiei publice. :who:

 

Garda Financiara vine in general cu temele facute. Tipii is chiar simpatici. Te ard dar poti contesta in

instanta. Aici poti ataca legislatia eventual. Chiar daca nu se prezinta juristul lor trebuie sa fie sau beat sau multumit cu o seara inaine de amanta presedintele de complet ca sa fie ca tine solutia!

 

Politia rutiera are avantajul flagrantului. Poti contesta dar cu sanse minime.

 

Ceilati mici dumnezei ar face bine sa se teama. Unul cate unul...

Asa vor disparea. Plus ceva zornait de catuse.

 

Is suficient de multi necunoscuti antipatici?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1)nu imi plac persoanele care se imbraca extravagant....

2)nu imi plac medicii stomatologi...

3) nu imi plac oamenii neingrijiti....care desi isi permit sa arate decent,ei se afiseaza in public cu o tinuta de aurolac....

4)nu imi plac controlorii RATC

5)(stiu ca...o sa imi cam iau pumni in cap pe forum....dar...tre' sa o zic...) nu imi plac profesorii\profesoarele care au o figura severa....sau cei care se uita peste ochelari la tine cand te asculta.... :uf:

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

:huh: păi dacă ochelarii or fi de apropiere şi tu eşti la distanţă...

 

tu preferi să ţi se dea 2 zâmbind sau 5 cu o mică mustrare? :rolleyes:

 

nu e vorba de asta....e vorba ca ma emotionez cand isi afiseaza "moaca" aia....incep sa imi tremure picioarele si uit tot....

Pot sa stiu de nota 20...daca m-a privit asa...m-am terminat....ma molesesc tot....imi vine sa o iau la fuga... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Nu imi plac persoanele care vorbesc mult.

Nu imi plac persoanele care poarta haine scumpe si au pretentia ca toata lumea sa afle.

Urasc functionarii publici.

 

etc. ...

 

De fapt, daca ma gandesc mai bine, cred ca e mai usor sa spun ce fel de oameni imi plac, pentru ca lista asta e mult mai scurta decat cea cu oamenii care-mi displac din prima (cred ca as putea s-o scriu din 3 cuvinte).

Link to comment
Share on other sites

Mie personal nu mi se pare ca esti chiar asa... Eu ma refeream la... cei care nu musca niciun fel de gluma, nu rad niciodata, doar zambesc amar si strica buna-dispozitie in orice imprejurare, nu canta, nu danseaza, nu se distreaza... Persoanele extrem de timide, etc. Tu nu pari asa, de fapt se vede... nu esti asa. Are omu` ce discuta cu tine.. :P:

 

Adica am vrut sa inteleg de ce nu iti plac vorbaretii... :D: Cred ca pe mine nu m-ai suporta nici 5 minute :lol:

Link to comment
Share on other sites

Mie personal nu mi se pare ca esti chiar asa... Eu ma refeream la... cei care nu musca niciun fel de gluma, nu rad niciodata, doar zambesc amar si strica buna-dispozitie in orice imprejurare, nu canta, nu danseaza, nu se distreaza... Persoanele extrem de timide, etc. Tu nu pari asa, de fapt se vede... nu esti asa. Are omu` ce discuta cu tine.. :P:

 

Adica am vrut sa inteleg de ce nu iti plac vorbaretii... :D: Cred ca pe mine nu m-ai suporta nici 5 minute :lol:

Nu stiu...Probabil nu am rabdare sa ascult tot ce spun. Ma plictisesc ingrozitor, mai ales din cauza faptului ca nu am timp sa spun nimic. De multe ori imi ramane doar posibilitatea de a da intr-un mod tamp din cap.

Marea majoritate a persoanelor care vorbesc foarte mult, repede (daca au si un ton ridicat - unii nu il ridica intentionat, ci e felul lor - reteta e completa) sunt si cicalitoare (alta chestie pe care o urasc - sa mi se spuna tot timpul ce am de facut). Foarte. Asta o stiu din experienta proprie, si imi permit sa generalizez, pentru ca reprezinta 100% din cazurile intalnite de mine.

 

E drept ca descrierea ta nu ma prinde in totalitate, dar am momente cand sunt si eu asa. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...