Jump to content
Vesperala Forum

Forza Steaua!


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da...halal.

 

http://www.vesperala.com/index.php?showtopic=2459

 

:huh:

 

peste 2 ore linkul nu va mai merge...:) jurnalul meu va deveni public din când în când...

 

ce meci?

 

Nu mi-as permite sa fiu ironic la adresa dumneavoastra si a efortului titanic depus.

 

Realizez exact asta.

 

Steaua-Gloria

 

Pentru romani am inteles ca e mai rentabil sa iasa Steaua pe 2. Obtinem mai multe puncte la uefa.

 

Tot binele dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

merci ...:)

 

o să încerc să aflu ce înseamnă asta pentru clasament...

presupun că locul 2...

 

V-am spus ca imi pare rau!

 

Totusi Steaua are posibilitate de parcurs bun.

 

PS: Steaua are in ciuda sefului de acum un locsor bine definit pentru noi.

 

E greu de uitat asa ceva!. Deci... Hai Steaua! :d1:

Link to comment
Share on other sites

Ce trist, chiar azi 7 mai... :(

 

Pentru noi, sunteti campioni! photo286uy7.gif

 

Baietii is campionii dumneavoastra!

 

Asta e chestie de suflet.

 

Seful in schimb, va dezamageste. La fel si la Dinamo.

 

Va scapa cumva ca echipa e mosia lui becali?

Link to comment
Share on other sites

Pierdut bricheta zona Giulesti 20 martie 2008 (galbena) pentru informatzii va rog contactati-ma: mailto: suporter_rapid@giulesti.ro am

 

nevoie urgent de bricheta ca urmeaza si meciul cu dinamo...rog seriozitate

 

 

:huh: se pare că nu a găsit-o

Link to comment
Share on other sites

Va scapa cumva ca echipa e mosia lui becali?

Pana acum un an nu prea am realizat. Dar acum e lesne de vazut chestia asta. Pana nu pleaca ciobanasul cu oile la pascut (pe la Jilava, pe-acolo am auzit ca e iarba buna) pe termen nelimitat, Steaua nu mai are sanse sa ajunga ce a fost. Degeaba se lauda el ca a dus Steaua in Liga Campionilor. Aceste calificari sunt artificiale. De cand el la Steaua (din 2000-2001), un singur sezon a fost "pe bune", si anume 2005-2006, atunci cand au ajuns in semifinalele UEFA.

 

paulvanorton, de ce sclavi? (esti rapidist? :lol: - asta e un cuvant specific rapidistilor cand vorbesc de Steaua) nimeni nu e sclavul lui Becali, el doar se crede un Mihai Viteazu modern, un luptator impotriva raului, fara sa stie (sau poate stie) ca, de fapt, el e cel ce produce raul. In rest, e inofensiv pentru suporteri.

 

Eu chiar sper sa vanda cate ceva. Unii jucatori chiar nu au valoare, sau au inceput sa devina blazati, obositi, plictisiti de perioada lunga petrecuta la Steaua (vezi Radoi, Dica, Banel). Singura solutie este aducerea unor antrenori foarte buni care sa aiba capacitatea sa isi dea seama de valoarea jucatorilor, si pusi la echipele de juniori.

 

Mare dreptate are semnatura ta: Postarile mele sunt mare parte aberatii.

Nu trebuie luate in seama dar nici sterse.

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Desigur, glumeam in ultima fraza a postului meu anterior. :)

 

Revenind la subiect, se pare ca Becali vrea sa il dea la schimb pe Dica cu Semedo si Fabbiani de la Cluj. Sa il dea pe Dica inteleg, are si el nevoie de ceva nou, dar la Cluj, si in schimbul unor astfel de jucatori? :huh:

 

Si am auzit o vociferare in stilul propriu inconfundabil a lui Becali, la RealitateaTV (parca) in care zicea ca ar fi bine ca Steaua sa fie retrogradata, atata timp cat el ar scapa de orice pedeapsa. Asta imi seamana cu fuga lui Ceausescu impreuna cu nevasta, cu elicopterul din sediul Partidului (aveam 8 luni atunci, dar am mai citit si eu :D:). Poate istoria se repeta si in curand vom scapa si de dictatorul asta. Doamne ajuta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Urmatorul meci: 26 iulie, 20.30 cu Sporting Club Vaslui. :lol:

 

A propos, azi e ziua de nastere a iubitului si multitalentatului nostru conducator, marele conducator de o(st)i, George Becali. Ce sa ii uram decat o sedere cat mai scurta in functia actuala (cum ii uram de mai mult timp, dar nu se indeplineste :()

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

In conflict cu fanii si nedorit de patron.

 

Nicolae Dica a semnat ieri cu formatia din Serie A, Catania, al carei antrenor este chiar Walter Zenga, cel care l-a mai avut ca elev pe Dica in sezonul 2004-2005. Steaua a primit 2 milioane de euro in schimbul mijlocasului, care va evolua in Italia in urmatorii 4 ani, si unde va castiga 350.000 euro pe sezon, fata de 200.000 euro, cat avea pana acum.

 

"Nici o pierdere!"

"L-am vîndut pe două milioane. Pentru ce să fiu fericit? Eu n-aş fi vrut să-l dau la preţul ăsta, dar m-a rugat şi Zenga. Oricum, Dică nu ne va lipsi, că altfel nu îl dădeam. O să joace Claudiu Ionescu în locul lui" a declarat patronul Stelei, George Becali.

 

- Ce te-a determinat să renunţi la Steaua?

- Suporterii m-au forţat să plec. Bannerele din ultimul meci de campionat, cu Gloria Bu­zău, m-au făcut să mă gîndesc să plec, mai ales că au fost preme­di­tate.Dacă am văzut că fanii nu mă mai vor, am luat această deci­zie. Am fost foarte dezamăgit. Nu înţeleg de ce m-au huiduit.

 

(gsp.ro)

:huh: Da' cand marca goluri in Liga Campionilor, nu era bun? Eu cred ca Dica merita mai mult decat Catania, iar pretul lui e triplu, asa cum si Sorin Paraschiv merita mult mai mult decat Rimini, o echipa din Serie B. :(

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...