Jump to content
Vesperala Forum

Forza Steaua!


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

şi nu e nicio brichetă în decorul ăsta... :hai_steaua:

:lol: Aduci in actualitate fapte ce trebuie uitate. :ha: :P:

 

tu vrei sa observi casa omului si din satelit?? :huh:

Pai daca vrea sa arate ca-i stelist, s-arate pan' la capat. :) Oricum, am vazut si oameni cu statuia lui Becali in curte. :huh:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Aseara s-a disputat prima mansa a turului III preliminar al Ligii Campionilor. Steaua a jucat impotriva turcilor de la Galatasaray, pe Ali Sami Yen, remizand, 2-2, dupa ce a condus cu 2-0 inca din primele 13 minute.

 

Primul gol a fost marcat de Dayro Moreno, in minutul 5, dupa o degajare gresita a portarului Aykut. In minutul 13 Golanski a aruncat lung de la margine, mingea fiind deviata in fata portii de catre Arthuro, direct in picioarele lui Nicolita, care a inscris printr-un sut simplu, in situatie de 1-1 cu portarul. 6 minute mai tarziu, Ovidiu Petre sare pe sub minge la centrarea lui Arda, punandu-l practic intr-o pozitie perfecta pe Shabbani Nonda, care nu rateaza un sut fara preluare. Dupa inscrierea golului de catre turci, stelistii nu au mai contat in atac, fiind sufocati de asalturile adversarilor spre poarta lui Zapata. La pauza scorul era 1-2, iar Steaua dadea semne ca nu poate mentine nici macar acest rezultat pana la final. La 3 minute de la inceperea celei de-a doua reprize, Turan Arda centreaza perfect de pe partea stanga, mingea fiind reluata in plasa de acelasi Nonda, care egaleaza, in mod firesc, dupa modul in care se desfasurase partida pana atunci. Cate 2 ocazii au mai fost de fiecare parte pana la final, dar scorul a ramas 2-2, un scor in favoarea Stelei, care, totusi, are o misiune destul de grea la Bucuresti, pe 27 august.

 

Un amanunt interesant: In 2006 Steaua remiza cu Standard Liege in Belgia, 2-2, in turul III preliminar al Ligii. In retur a castigat cu 2-1, reusind calificarea in grupe dupa 10 ani. In 2007, acelasi scor (2-2) s-a inregistrat si intre BATE Borisov si Steaua, in aceeasi faza a competitiei. Echipa romaneasca a castigat meciul retur cu 2-0, calificandu-se pentru a doua oara in grupele Ligii. 2-2 a fost si scorul dintre Galata si Steaua, in 2008. :D:

 

Poate scorul asta e cu noroc.

 

Forza Steaua! :) :hai_steaua:

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Cred ca, daca Szekely era apt de joc, altul era rezultatul. Toja a venit de 6 zile in tara si nu a facut decat doua antrenamente colective. Nu stiu cat de bun e, dar aseara a fost printre cei mai slabi de pe teren, impreuna cu Lovin (despre care MM zice ca a fost cel mai bun, alaturi de Banel :think:). Ghionea trebuia introdus de la inceputul meciului, desi Radoi i-a ocupat cu succes postul, dar Ovidiu Petre nu prea a fost in apele lui (cred ca a intrat usor accidentat).

Link to comment
Share on other sites

Cred ca, daca Szekely era apt de joc, altul era rezultatul. Toja a venit de 6 zile in tara si nu a facut decat doua antrenamente colective. Nu stiu cat de bun e, dar aseara a fost printre cei mai slabi de pe teren, impreuna cu Lovin (despre care MM zice ca a fost cel mai bun, alaturi de Banel :think:). Ghionea trebuia introdus de la inceputul meciului, desi Radoi i-a ocupat cu succes postul, dar Ovidiu Petre nu prea a fost in apele lui (cred ca a intrat usor accidentat).

deacord,insa nici anul acesta steaua nu are un varf de careu,Arthuro inca nu a intrat in joc,dar chiar daca ar intra tot nu ar fi acel varf de mult timp cautat

Link to comment
Share on other sites

Varfurile adevarate (si nu numai varfurile) nu vor veni niciodata in Romania. Eu m-am obisnuit: de obicei strainii adusi in Romania sunt ori foarte slabi, ori mediocri, ori nu sunt cu foarte mult peste majoritatea jucatorilor romani. Iar de jucatorii din Romania nu poti sa te atingi, pentru ca ori patronii lor cer sume extraterestre, ori chiar ei au vedetismul in cap si cer salarii care ar speria si o echipa din occident, luand in calcul adevarata lor valoare.

 

Eu, unul, cred ca Bogdan Stancu e mult mai bun decat Arthuro. A facut niste meciuri foarte bune la Urziceni, si in special, la echipa U21 a Romaniei.

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bravo Steaua !!! :funny:

 

 

okey okey , hai steaua :-"

Oare exista si suporteri ai rivalelor care sa se bucure si la victoriile Stelei, nu numai la infrangeri (cum a fost episodul Middlesbrough)? S-ar pare ca da, dar sunt foarte putini. :)

 

Banel, cu 3 goluri in 3 meciuri, a inchis gurile celor care l-au contestat, si au fost foarte multi. Atunci s-au vazut adevaratii suporteri ai Stelei. Acum, ipocritii aia il aclama pe Nicolita cu aceeasi "patima" cu care il injurau acum cateva luni. Rusine celor care au alte interese in afara de buna "functionare" a clubului, si felicitari lui Banel, care a dovedit ca are un caracter tare si a revenit, in ciuda jignirilor care ar fi "daramat" multi alti jucatori. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Steaua - Olympique Lyon 3-5, dupa ce romanii au condus cu 2-0 si cu 3-2. :(

 

Dar nu asta e stirea zilei, ci asta:

 

Lăcătuş a demisionat

În această dimineaţă, Marius Lăcătuş a demisionat de la conducerea Stelei. Lăcătuş a luat decizia în urma acuzaţiilor violente pe care i le-a adus patronul Gigi Becali imediat după finalul meciului cu Lyon, pierdut cu 5-3.

 

Lăcătuş s-a prezentat la stadion în jurul orei 10:00, şi-a strîns lucrurile personale din biroul de la tribuna a II-a şi a plecat acasă. El nu a apucat încă să le comunice decizia nici jucătorilor săi, dar nici lui Gigi Becali.

 

(gsp.ro)

 

Oare cine urmeaza? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Steaua - Olympique Lyon 3-5, dupa ce romanii au condus cu 2-0 si cu 3-2. :(

 

Dar nu asta e stirea zilei, ci asta:

 

Lăcătuş a demisionat

În această dimineaţă, Marius Lăcătuş a demisionat de la conducerea Stelei. Lăcătuş a luat decizia în urma acuzaţiilor violente pe care i le-a adus patronul Gigi Becali imediat după finalul meciului cu Lyon, pierdut cu 5-3.

 

Lăcătuş s-a prezentat la stadion în jurul orei 10:00, şi-a strîns lucrurile personale din biroul de la tribuna a II-a şi a plecat acasă. El nu a apucat încă să le comunice decizia nici jucătorilor săi, dar nici lui Gigi Becali.

 

(gsp.ro)

 

Oare cine urmeaza? :unsure:

 

tot el .... nu va pleca....

Sigur ramane

Link to comment
Share on other sites

Lacatus catre jucatori: "De ziua mea vreau sa imi faceti cadou victoria impotriva lui Lyon!!"

Radoi catre Lacatus: "Prea tarziu sefu,eu v-am cumparat deja o cravata!"

 

:lol: :lol:

 

E haios.... :lol:

Nici macar nu are cum sa fie adevarata. Ziua lui Lacatus e pe 5 aprilie. :) :D: :lol:

 

tot el .... nu va pleca....

Sigur ramane

 

S-ar parea ca nu s-a razgandit...Se zice ca va veni Dorinel Munteanu. Eu zic ca vine Olaroiu. :)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Nici macar nu are cum sa fie adevarata. Ziua lui Lacatus e pe 5 aprilie. :) :D: :lol:

 

 

 

S-ar parea ca nu s-a razgandit...Se zice ca va veni Dorinel Munteanu. Eu zic ca vine Olaroiu. :)

 

Era un banc... :hatoff:

 

 

Da...e mult mai bine daca vine Olaroiu....parerea mea....

Link to comment
Share on other sites

Si totusi...

 

Gigi Becali se plângea că nu vă găseşte la telefon. Aţi vorbit până la urmă cu el?

Da. M-a sunat mai devreme.

 

Şi ce v-a zis?

M-a luat imediat: „Hai! Te aştept la Bucureşti! Zi repede, vii la Steaua?“. I-am spus că nu e sănătos, dacă el crede că eu mă întorc aşa, în orice condiţii, la Steaua. În momentul de faţă e exclus să revin.

 

De ce?

Pentru că Gigi Becali a atins un nivel la care nu mai are nevoie de antrenor! Poate să joace el şi să antreneze tot el. Ce nevoie mai are de mine?

 

A zis că, atunci când eraţi la Steaua, el a dus echipa în Ligă, cu valize, şi că oricum el vă făcea echipa...

Minciuni şi aberaţii! Cred că Gigi mă confundă pe mine cu altcineva. Cu mine pe bancă, Steaua a ajuns în grupele Ligii Campionilor cu munca a mea şi a băieţilor. Gigi încearcă acum să-şi aroge nişte merite pe care nu le are! Să-i fie ruşine, pentru că în acel sezon în care am ajuns în grupele Ligii după o pauză de zece ani, Rădoi şi Iacob şi-au tăiat venele la Bistriţa! Şi-au vărsat sângele pentru Steaua şi acum vine Gigi Becali şi, prin aceste declaraţii, îşi bate joc de ei.

 

Gigi a spus că, după ce v-a convins să nu plecaţi de la Steaua în mijlocul campionatului, l-aţi lăsat pe el să facă echipa...

Nişte minciuni! Eu am vrut să plec de la Steaua pentru că Gigi bulversa echipa şi nu mai puteam lucra cu el. Şi când m-a convins să mai stau, i-am zis că rămân, dacă el lasă echipa în pace. Eu, cât timp am fost la Steaua, am avut abilitatea să-l păcălesc pe Gigi să creadă că fac ce vrea el, dar, de fapt, făceam ce voiam eu.

 

Atunci, de ce a avut Becali această ieşire şi a venit cu aceste declaraţii?

S-a ofticat că l-am refuzat şi am zis că nu mă întorc la Steaua. Pe mine nu mă comandă nimeni! Deci, nici Gigi Becali. Repet, e exclus să mă întorc acum la Steaua, şi dacă o voi face vreodată, nu are cum să se bage Gigi Becali peste mine.

 

Nu credeţi că se va supăra pe dumneavoastră acum?

Eu îl respect pe Gigi, e prietenul meu, dar să aibă grijă ce vorbeşte despre mine. Eu sunt băiat bun, nu mă iau de nimeni, dar vreau să fiu lăsat în pace. Îi transmit lui Gigi să nu mă confunde cu altcineva, că ar face o mare greşeală!

 

(pro sport)

 

:unsure: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Si totusi...

 

Gigi Becali se plângea că nu vă găseşte la telefon. Aţi vorbit până la urmă cu el?

Da. M-a sunat mai devreme.

 

Şi ce v-a zis?

M-a luat imediat: „Hai! Te aştept la Bucureşti! Zi repede, vii la Steaua?“. I-am spus că nu e sănătos, dacă el crede că eu mă întorc aşa, în orice condiţii, la Steaua. În momentul de faţă e exclus să revin.

 

De ce?

Pentru că Gigi Becali a atins un nivel la care nu mai are nevoie de antrenor! Poate să joace el şi să antreneze tot el. Ce nevoie mai are de mine?

 

A zis că, atunci când eraţi la Steaua, el a dus echipa în Ligă, cu valize, şi că oricum el vă făcea echipa...

Minciuni şi aberaţii! Cred că Gigi mă confundă pe mine cu altcineva. Cu mine pe bancă, Steaua a ajuns în grupele Ligii Campionilor cu munca a mea şi a băieţilor. Gigi încearcă acum să-şi aroge nişte merite pe care nu le are! Să-i fie ruşine, pentru că în acel sezon în care am ajuns în grupele Ligii după o pauză de zece ani, Rădoi şi Iacob şi-au tăiat venele la Bistriţa! Şi-au vărsat sângele pentru Steaua şi acum vine Gigi Becali şi, prin aceste declaraţii, îşi bate joc de ei.

 

Gigi a spus că, după ce v-a convins să nu plecaţi de la Steaua în mijlocul campionatului, l-aţi lăsat pe el să facă echipa...

Nişte minciuni! Eu am vrut să plec de la Steaua pentru că Gigi bulversa echipa şi nu mai puteam lucra cu el. Şi când m-a convins să mai stau, i-am zis că rămân, dacă el lasă echipa în pace. Eu, cât timp am fost la Steaua, am avut abilitatea să-l păcălesc pe Gigi să creadă că fac ce vrea el, dar, de fapt, făceam ce voiam eu.

 

Atunci, de ce a avut Becali această ieşire şi a venit cu aceste declaraţii?

S-a ofticat că l-am refuzat şi am zis că nu mă întorc la Steaua. Pe mine nu mă comandă nimeni! Deci, nici Gigi Becali. Repet, e exclus să mă întorc acum la Steaua, şi dacă o voi face vreodată, nu are cum să se bage Gigi Becali peste mine.

 

Nu credeţi că se va supăra pe dumneavoastră acum?

Eu îl respect pe Gigi, e prietenul meu, dar să aibă grijă ce vorbeşte despre mine. Eu sunt băiat bun, nu mă iau de nimeni, dar vreau să fiu lăsat în pace. Îi transmit lui Gigi să nu mă confunde cu altcineva, că ar face o mare greşeală!

 

(pro sport)

 

:unsure: :confused:

 

interviu cu cine? Dorinel Munteanu,sau Olaroiu? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Dorinel Munteanu este noul antrenor al Stelei. Acesta a semnat ieri un contract pe doi ani, cu o clauza care il impiedica pe Gigi Becali sa se implice in alcatuirea echipei. In cazul incalcarii clauzei, Dorinel poate pleca oricand, fara a plati nicio despagubire clubului. :)

 

Sa speram ca noul antrenor va face mai mult decat toti predecesorii sai la un loc (cu exceptia lui nea Imi, pe care nu-l poate intrece nimeni :D:). :)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...