Jump to content
Vesperala Forum

Deja Vu


Recommended Posts

Deseori merg prin oras si ma cuprinde o stare de deja vu.

Am senzatia ca am mai trecut pe acolo chiar daca e prima data cand vizitez locul.

Aud diferite discutii pe care simt ca le stiu pe dinafara.

Senzatia tine cam 3-4 minute, dupa doua minute imi aduc aminte ca am visat lucrurile respective cu 2-3 luni in urma.

 

De exemplu, ma uitam TV, era mai marele tarii, T.B. tinea un discurs (LIVE). Dupa 2 minute tineam discrusul odata cu 2 secunde inaitea sa. (N-am studiat politica, abia am terminat liceul)

 

Ciudat sau interesant. Nebunie sau profetie?

 

 

Postati situatii asemanatoare.

Link to comment
Share on other sites

adevaru' e ca si mie mi se mai intampla....dar nu 2-3 minute ca pe tine....imi dau seama cu 2-3 secunde inainte ce va zice cineva,sau ce se va intampla....dar nu pot sa imi dau seama de unde stiu....ori am visat mai de mult....ori...nu pot sa imi explic....in orice caz....2-3 secunde ma tine senzatia asta de deja-vu....

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Deseori merg prin oras si ma cuprinde o stare de deja vu.

Am senzatia ca am mai trecut pe acolo chiar daca e prima data cand vizitez locul.

Aud diferite discutii pe care simt ca le stiu pe dinafara.

Senzatia tine cam 3-4 minute, dupa doua minute imi aduc aminte ca am visat lucrurile respective cu 2-3 luni in urma.

 

De exemplu, ma uitam TV, era mai marele tarii, T.B. tinea un discurs (LIVE). Dupa 2 minute tineam discrusul odata cu 2 secunde inaitea sa. (N-am studiat politica, abia am terminat liceul)

 

Ciudat sau interesant. Nebunie sau profetie?

 

 

Postati situatii asemanatoare.

 

Hai totusi sa nu largim ... profetie, e un cuvant prea mare pentru deja-vu.

PROFÉT, profeţi, s.m. Predicator religios considerat drept trimis al lui Dumnezeu pe Pământ şi capabil să prezică viitorul; proroc. ♦ (Art.) Epitet dat de musulmani lui Mahomed. ♦ Persoană care intuieşte apariţia sau desfăşurarea unor evenimente în viitor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am visat că prindeam şerpi micuţi şi îi puneam într-o scorbură :) mie şerpii îmi plac, aşa că visul nu mi se părea stresant, doar că m-am trezit cu impresia că nu e prima dată când fac asta (ca şi cum n-ar fi prima dată când îl visez)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...