Jump to content
Vesperala Forum

Filmele cele mai...revăzute


vesperala

Recommended Posts

unele filme le vedem şi pe urmă revedem cu plăcere...

 

care sunt filmele cele mai multe "vizionări" în viaţa voastră?

 

 

eu am o listă cam aşa:

 

seria Liceenilor, Toate pânzele sus, Mihai Viteazu, Al cincelea element... :) şi la orice Crăciun seria Die Hard.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
  • 3 weeks later...
Finalul nu l-am inteles...Aia au dat coltu', sau ce? Daca da, de ce? :huh: Daca nu, atunci e un final prost.

Da, au murit impreuna.. in somn. Eu am interpretat finalul facand o paralela la "pana cand moartea ne va desparti". Doar ca pe ei moartea nu i-a despartit, i-a unit... pentru totdeauna. Au trecut peste multe conventii impreuna, au dat deoparte orice principiu si orice obstacol pentru a fi impreuna pana cand legile firii isi vor spune cuvantul.

 

Poate un pic siropos sau... patetic pentru unii, dar mie mi-a placut foarte mult... Pe tine chiar te-a lasat rece? :ha:

Edited by BeRightBack
Link to comment
Share on other sites

Da, au murit impreuna.. in somn. Eu am interpretat finalul facand o paralela la "pana cand moartea ne va desparti". Doar ca pe ei moartea nu i-a despartit, i-a unit... pentru totdeauna. Au trecut peste multe conventii impreuna, au dat deoparte orice principiu si orice obstacol pentru a fi impreuna pana cand legile firii isi vor spune cuvantul.

 

Poate un pic siropos sau... patetic pentru unii, dar mie mi-a placut foarte mult... Pe tine chiar te-a lasat rece? :ha:

Din cate am inteles, se pare ca singurii care au ramas reci in filmul asta au fost cei doi batranei. :lol:

Siropos, da. Patetic...nu chiar. Totusi, nu e chiar genul meu, desi pot sa zic ca m-a miscat putin. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...