Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
vesperala

Filmele cele mai...revăzute

Recommended Posts

unele filme le vedem şi pe urmă revedem cu plăcere...

care sunt filmele cele mai multe "vizionări" în viaţa voastră?

eu am o listă cam aşa:

seria Liceenilor, Toate pânzele sus, Mihai Viteazu, Al cincelea element... :) şi la orice Crăciun seria Die Hard.

wooow!

grea clasificare

timp de 18 ani am tot difuzat filme intr-un sistem cu circuit inchis si am revazut cu sutele de zeci de ori filme

da, dar ce filme? care?

cel mai revazut..."titanic" de 4 ori, "parfum de femeie" de 3 ori...nu le revad chiar asa de des ca sa nu ma plictisesc....

Filmul cel mai revazut de mine a fost - Undeva candva ( Somewere in time ), cu Christopher Lee si Jane Seymour

Lord of the rings... toate, de vreo 3 ori. Uneori toate trei in aceeasi zi! :D

Eu nu am reusit o asemenea performanta. Totusi, sunt peste 11 ore. :)

Am vazut Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest de 4 ori. :)

Edited by Stelist_4_3v3r

The notebook. :wub: nu ma pot satura de el.. de fiecare data cand il vad, traiesc cu aceeasi intensitate emotiile transmise de personaje si intamplari... ;x

Eu nu l-am vazut ,dar din ce ai spus tu ,cred ca o sa mi placa. :dance:

Filmul cel mai revazut de mine a fost - Undeva candva ( Somewere in time ), cu Christopher Lee si Jane Seymour

Undeva ,candva -1980( Somewhere in Time)-Christopher Plummer, Christopher Reeve, Jane Seymour ...un film cu adevarat superb...

Eu nu l-am vazut ,dar din ce ai spus tu ,cred ca o sa mi placa. :dance:

E imposibil sa nu iti placa, e o poveste impresionant de frumoasa... :wub: Il recomand cu caldura oricui...

E imposibil sa nu iti placa, e o poveste impresionant de frumoasa... :wub: Il recomand cu caldura oricui...

Finalul nu l-am inteles...Aia au dat coltu', sau ce? Daca da, de ce? :huh: Daca nu, atunci e un final prost.

Finalul nu l-am inteles...Aia au dat coltu', sau ce? Daca da, de ce? :huh: Daca nu, atunci e un final prost.

Da, au murit impreuna.. in somn. Eu am interpretat finalul facand o paralela la "pana cand moartea ne va desparti". Doar ca pe ei moartea nu i-a despartit, i-a unit... pentru totdeauna. Au trecut peste multe conventii impreuna, au dat deoparte orice principiu si orice obstacol pentru a fi impreuna pana cand legile firii isi vor spune cuvantul.

Poate un pic siropos sau... patetic pentru unii, dar mie mi-a placut foarte mult... Pe tine chiar te-a lasat rece? :ha:

Edited by BeRightBack

Da, au murit impreuna.. in somn. Eu am interpretat finalul facand o paralela la "pana cand moartea ne va desparti". Doar ca pe ei moartea nu i-a despartit, i-a unit... pentru totdeauna. Au trecut peste multe conventii impreuna, au dat deoparte orice principiu si orice obstacol pentru a fi impreuna pana cand legile firii isi vor spune cuvantul.

Poate un pic siropos sau... patetic pentru unii, dar mie mi-a placut foarte mult... Pe tine chiar te-a lasat rece? :ha:

Din cate am inteles, se pare ca singurii care au ramas reci in filmul asta au fost cei doi batranei. :lol:

Siropos, da. Patetic...nu chiar. Totusi, nu e chiar genul meu, desi pot sa zic ca m-a miscat putin. :)

Sea of Love, de vreo 5 ori anul acesta. Am auzit cuvinte de laudă despre filmul "Once upon a time in a west"...dar nu l-am văzut încă. Un sfat ?

"Inglorious Basterds", "Spun", "Fear and Loathing in Las Vegas", "Schindler's List".

Si o scena din "Inglorious Basterds", cu Hans Landa, personajul meu preferat:

Edited by *Carmen*