Jump to content
Vesperala Forum

a inceput biserica sa miste


paulvanorton

Recommended Posts

nenene...biserica se implica doar de imagine.

unde ai vazut tu ca ii pasa bisericii de om?

menirea ei e sa jacmaneasca omul.nu conteaza daca misca sau e mort.

 

editare mai tarziu:daca mamica'sa era bogata avea grija popa din sat/catun/oras sa fie mai putin bogata.

Edited by paulvanorton
Link to comment
Share on other sites

nenene...biserica se implica doar de imagine.

unde ai vazut tu ca ii pasa bisericii de om?

menirea ei e sa jacmaneasca omul.nu conteaza daca misca sau e mort.

 

editare mai tarziu:daca mamica'sa era bogata avea grija popa din sat/catun/oras sa fie mai putin bogata.

Menirea Bisericii nu e sa jecmaneasca!

Ca Preotii nu sunt asa cum ar trebuii sa fie asta e alta poveste!

Si vina intreaga nu o poarta ei ci si asa zisii credinciosi.

Link to comment
Share on other sites

Menirea Bisericii nu e sa jecmaneasca!

Nahh ... discutabil. Intreaba un preot daca face un botez / inmormantare / nunta .. orice; fara sa ai cotizatia la zi, fara bani de lumanare, si alte prostii. Iar cotizatia nu e mica, ATENTIE!!! este 10% din veniturile realizate de-a lungul vietii. ... eventual fa si niste calcule. ;)

 

 

 

edit: N-are legatura, doar mi-am adus aminte de o faza haioasa:

Cand ne-am botezat copiii, de ambele dati m-au pus sa aduc 1 milion, o sticla de vin, lumanari, prosop, (alte prostioare ... nu imi amintesc exact), siiii MARE ATENTIE, 50 de litri de apa calda. Mai frate, nu e destul sa-i toarne o lingurita de apa in cap? Trebuie musai sa-i faca baie? :ha: ... Am vrut sa aduc si Dalinul, dar la protestele vehemente ale sotiei, am renuntat.

Edited by NightShift
Link to comment
Share on other sites

n-ai sa vezi religie"organizata"sa faca sau sa fi facut bine vreodata omenirii.

tot pe la stirile de la un respectat post tv un popa intervievat de un jurnalist e intrebat:

ceva de genu':de ce biserica este impotriva acestui avort?

popa primitiv ca de obicei:pentru ca a fost vrerea domnului sa faca copilul ala un copil.

jurnalistul ii raspunde:care vrere a domnului,aia in care sa fie violata o copchila?

ca raspuns popa(idiotul de dostoievschi)prinse a bate campii in cel mai....retardat mod.

Link to comment
Share on other sites

Nahh ... discutabil. Intreaba un preot daca face un botez / inmormantare / nunta .. orice; fara sa ai cotizatia la zi, fara bani de lumanare, si alte prostii. Iar cotizatia nu e mica, ATENTIE!!! este 10% din veniturile realizate de-a lungul vietii. ... eventual fa si niste calcule. ;)

 

 

 

edit: N-are legatura, doar mi-am adus aminte de o faza haioasa:

Cand ne-am botezat copiii, de ambele dati m-au pus sa aduc 1 milion, o sticla de vin, lumanari, prosop, (alte prostioare ... nu imi amintesc exact), siiii MARE ATENTIE, 50 de litri de apa calda. Mai frate, nu e destul sa-i toarne o lingurita de apa in cap? Trebuie musai sa-i faca baie? :ha: ... Am vrut sa aduc si Dalinul, dar la protestele vehemente ale sotiei, am renuntat.

Tot oamenii i-au invatat!

Dar eu vorbeam de "menire" si nu de ce a ajuns!

Link to comment
Share on other sites

Ce este curios, cum de medicina nu este aceeasi peste tot, in sensul ca medici romani au alt prag de pericol fata de omologii lor englezi, aproape la jumatate.

 

Pana la urma este stiinta medicala sau teama profesionala ?

 

In ce priveste pozitia ad-hoc a bisericii, este candidata favorita pentru Euronews la sectiunea: no comment.

 

Apropos, cred ca biserica are semnale ca tot mai multi enoriasi incep sa "vada", si asta ii alarmeaza. Observ an de an, ma refer strict la zona mea, ca la inviere vin tot mai putini oameni,....... oare de ce ?

 

Biserica stie.....

Link to comment
Share on other sites

ministerul-sanatatii-a-decis-ca-fetita-de-11-ani-poate-face-avort~t_561744.jpg Secretarul de stat in Ministerul Sanatatii, Vlad Iliescu, a anuntat ca legea permite intreruperea cursului sarcinii in cazul fetitei de 11 ani, pentru ca gravida este minora, exista riscul de a nu duce la bun sfarsit sarcina, iar fetita nu este pregatita emotional pentru a da nastere unui copil. âGravida este copil, victima unui abuz sexual, exista riscuri majore pentru sanatatea mintala a gravidei in cazul evolutiei la termen a sarcinii, incapacitatea psihologica a gravidei de a indeplini...

 

 

 

vezi intregul articol

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...