Jump to content
Vesperala Forum

Ce porecle ati avut pana acum?

Recommended Posts

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

• 4 weeks later...

Linda – de la un serial în limba maghiară, cu o karatistă – pentru agresivitate în clasa I

Xena – bănuiesc că e arhicunoscut serialul – pentru aceeaşi agresivitate până în clasa a V-a

Dexter – da, aţi ghicit: Boy-Genius de pe Cartoon Network – pentru noua tunsoare şi înălţime – în liceu

Dicţionar – în facultate – pentru că răspundeam la orice nelămurire aveau colegii de cameră, chiar fără să mă fi întrebat :)

• 4 weeks later...
  • 1 month later...

Eu vad porecla ca pe un alterego...am avut o gramada pana acum dar frumoase numai de mine alese

Colegii in liceu imi spuneau Piticul(asta la marina militara).

In liceul teoretic PanElectro ca am urechile clapauge si paelectro era o firma de cablu cu parabolice :dancing:

Pe urma am inceput eu ca au inceput filmele:

Cum imi placea ceva hop obligam lumea sa imi spuna: Maximul, Alesul...etc

Acum porecla mea este Alr ce inseamna Aluminum Rulz e cea mai veche are cam 13 ani

Si are si o poveste pentru cine este interesat :thanks:

Eu prefer Balthazar Lupu e cea mai noua achizitie a mea

post-937-1240082632_thumb.png

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Prima a fost Curcanul :D: De fapt, la noi in familie cam toti avem poreckle: tata e Cainele, mama e Lamaia :lemon: La mine vine oarecum de la nume (Cornel), dar la parinti n-are nicio treaba.

Verii mei au si ei porecle de animale provenite de la nume: Adi>Arici, Bebe>Berbec, Cristina>Capra, Gabi>Gaina, sora ei: Corina>Coca>Cocos :lol: Si mai am intre verisoare un Porc si o Pisica :imao:

Chestia cu Puf si derivatele vine de la o reclama care se dadea la italieni, la ceva care se cheama Sofficini. De acolo taica-miu mi-a zis Puflicini, Puf, Pufon, Pufosu etc :D:

eu...am fost c-am asa : Pilutu sau Fefelutz, pina la 5 ani, ai mei imi spuneau asa>>>Avi pe la 21 de ani >>> Joagaru pina pe la 25 de ani, de la colegi, Ionica si Iubitel de la Mihaela ....si acuma Batrinul...ca-s mai carunt

Mihaela pentru ai ei o fost Mimi...un fel de Mihaela Mica, pentru mine era Mihaela ca era cel mai frumos nume ce l-am rostit vreodata si cind o alintam era Iepuras si IUBI.

mama ii Fofo

tata ii Fefe sau Puiu

fratele meu Bebe pina la 3 ani, si Ribo pina cind viata i s-a stins...

• 7 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Gliphy,astept sa comentezi :lol:

Cozma ii unu de aici.. :)

Whateva', Cedry2k, hm, buna porecla. Pe cainele unui prieten il chema Spike, si am zis ca imi iau si eu un caine si ii pun numele Guess Who.