Jump to content
Vesperala Forum

Echipa Nationala a Romaniei


Asimetric

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vom lua bataie, ca doar grecii nu joaca legati la picioare sa nu dea niciun gol timp de 90 min... Zarurile au fost aruncate in Grecia, acolo s-a pierdut meciul. Nu degeaba Romania sta sub semnul Varsatorului. :resent: Dupa ce umple cu greu galeata cu lapte, ii da cu piciorul.

Cand s-o-mpartit norocu' / Fost-am la camp cu plugu'...

Link to comment
Share on other sites

cu asa convocari nu faci mare branza,yep,daca nu avea certuri cu jucatori buni care nu mai vin din cauza lui la nationala si nu alegea pe relatii(cum d*cu' sa joci cu marius niculae la 32 de ani,rat la 32,goian 32,lobont 35,lazar 32),atunci era alta soarta.cum sa vii cu declaratia ca te-ai pregatit din start pentru retur,ca si cum daca ne-ar fi dat 5 la ei noi le-am fi dat 6 ca suntem acasa.cand joci cu cocis care d*cu stie la ce echipa mai e,cand il convoci pe banel si nu pe stanciu,cand il bagi in poarta pe lobont care in 2 ani daca a prins 2 meciuri e super bine pentru el si nu il bagi in poarta pe pantilimon care i-a luat locu' lu' joe hart la manchester city,hart fiind portaru' de baza la nationala angliei.cum sa joci cu asa tactica,sa dai mingi la inaintare,la plezneala,ca poate,poate,pica ceva.a,si cum sa nu-l convoci pe rusescu?.sunt atati de multi jucatori buni si in campionat,mai buni decat unii convocati aici care n-au nici macar un meci la nationala ca tre' sa joace antrenoru' cu prajiti de 32/33.

si as putea sa jur ca lumea o sa-l ridice in slavi pe piti,ca noi aveam obiectiv locu' 3 in grupa si ne-am calificat la baraj.pai am obtinut locu' ala si victoriile alea din pur noroc,din moment ce tu d-abia joci cu andorra si estonia ai pretentii sa joci cu cele mai bune nationale din lume? de atatia ani omu' asta n-are nici-o tactica pura,ci doar ideea "ce-o fi,poate pica".

tre' reconstructie(sounds meh,but ffs,tre' inlaturati toti astia care n-au ce cauta) si adusi tineri la nationala,jucatori care inca n-au nici-un meci insa care in campionat rup norma si nu-s vazuti de nimeni,tre' inlaturate toate relatiile astea "te cunosc,te bag in primu' 11 ",tre' o tactica,o atitudine noua,un coordonator de joc(nu pase pe flancuri aruncate si tiki taka pe linia fundasilor),un antrenament bun,mai ales la faze fixe.si muuulte altele,pana atunci caut de acum stream'uri pentru campionatu' mondial.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mda. Al treilea 0-0 consecutiv. Urat. Daca ne calificam, va trebui sa schimbam toata echipa. Pentru ca partea proasta e ca nici adversarii n-au stralucit, in niciunul din cele 3 meciuri incheiate la acest scor. Dar, sincer, eu cred ca nu ne calificam. Finlandezii sunt tari pe picioare, iar nici feroezii nu mai sunt ciuca batailor. Sunt facuti din acelasi aluat. Nordici, puternici, si ambitiosi.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Usturatoare si rusinoasa lectie pentru Romania! Eu as zice ca nu Iordanescu e de vina , ci cei care l-au numit si mentinut ulterior in acest post. Cineva trebuie sa dea niste raspunsuri pentru halul in care s-a prezentat echipa Romaniei. Meciuri de asemenea anvergura nu se castiga cu rugaciuni si pupat cruci si matanii in vazul tuturor, ne facem de ras cu asa mentalitate . :blush-1:

 

"Albania nu mai este ca pe vremea lui Gicu Dobrin sau a lui Florea Dumitrache"- Clar ca nu, nu se astepta nimeni sa fie, dar trebuia sa stii asta si sa-ti construiesti o strategie realista in functie de echipa pe care Albania o are acum, nu?

"pentru noi a fost o performanţă că am ajuns aici"- iata pohta ce-am pohtit , ce tel inalt si-a propus acest antrenor depasit de vremuri!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...