Jump to content
Vesperala Forum

Camasa roz


RoAp

Recommended Posts

Cămăşile roz sunt la fel cu cele galbene,ori roşii,ori portocalii...Culorile sunt minunate, reflectă sentimente, gânduri...Nu cred că-s potrivite pentru birou pentru că intră în contradicţie cu normele noastre, dar altfel sunt pentru orice privire un crâmpei de voioşie...

Link to comment
Share on other sites

Cămăşile roz sunt la fel cu cele galbene,ori roşii,ori portocalii...Culorile sunt minunate, reflectă sentimente, gânduri...Nu cred că-s potrivite pentru birou pentru că intră în contradicţie cu normele noastre, dar altfel sunt pentru orice privire un crâmpei de voioşie...

 

Normele noastre?

 

Oricum s-a deviat discutia! V-ar placea de cineva imbracat in roz doar pentru ca asa e tendinta?

Nu uitati de pantofii cu bot intors.

 

Sa spunem ca mergeti la o cafea sau la un pranz cu cineva imbracat asa. Ati fi in apele dumneavoastra?

 

:d1:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Prin natura jobului sunt obligat la tinuta bussiness 5 zile pe saptamana. Camasa roz? E ca si cum as purta ciorapei albi cu reobek scris cu rosu. Nu imi pot imagina cum s-ar putea impaca cele doua cuvinte, bussiness si roz...sau galben...sau verde...sau portocaliu. Costumele mele sunt negre, camasile albe sau in diferite variante de albastru, de la f. deschis pana la f. inchis. Am un singur costum de alta culoare, anume bej deschis, pe care il asortez cu camasi tot bej, de alta nuanta decat a costumul, sau albastru inchis (indigo), dar fara cravata, in ocaziile care nu impun tinuta f stricta.

 

Parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
:huh: Cineva a căutat pe google (şi ne-a găsit şi pe noi) :

 

cravata potrivita pt camasa roz

 

Ce s-ar potrivi? :o:

Spoiler :

Verde "fosforescent". :huh:

 

Cred ca...rosie... :unsure: Dar la o camasa roz nu e nevoie de cravata. Devii un mozaic de culori, iar la un serviciu serios nu da bine. E ca si cum ai avea o camasa inflorata (gen hippie :lol:)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: genul hippie nu e chiar aşa de de neplăcut... are ceva cu adevărat interesant...

Cred ca primarul orasului meu (domnul cu nume de leguminoasa ce are semintele intr-o pastaie) e singurul om care poarta camasi inflorate la serviciu. :lol: Deci, iata ca se poate. :)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Cred ca primarul orasului meu (domnul cu nume de leguminoasa ce are semintele intr-o pastaie) e singurul om care poarta camasi inflorate la serviciu. :lol: Deci, iata ca se poate. :)

 

Ba deloc! Am fost coleg cu el in MF4. In afara de un mic defect de vorbire cauzat de incisivi, tipul e genul pe care se poate conta. Genul privilegiat si oportunist. Dar om de cuvant!

 

Ce aveti cu el? Nu cred ca poarta roz! De fapt is sigur. Chiar daca e genul aproximativ excentric.

 

Va ascult!

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca poarta frecvent tinute de-astea, dar l-am vazut de vreo 2 ori in camasi "vesele". :) Chiar si la televizor. In rest, n-am ce zice (nu ca ar fi vreun defect). Chiar e tare omu'. A facut treaba aici, la Constanta. Tot aud ca are niste afaceri necurate, dar nu imi pasa, ca cetatean de rand, atata timp cat orasul s-a schimbat mult de la primul lui mandat.

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Ce aveti cu el? Nu cred ca poarta roz!

 

Va ascult!

a spus că poartă înflorat, nu roz...:huh:

 

ce e tonul ăsta? din amintiri şi eu tot ştiu ce mândru e stelistul de primarul pe care l-a votat...

 

crezi că dacă ştii pe cineva ai şi drept de proprietate?

Link to comment
Share on other sites

a spus că poartă înflorat, nu roz...:huh:

 

ce e tonul ăsta? din amintiri şi eu tot ştiu ce mândru e stelistul de primarul pe care l-a votat...

 

crezi că dacă ştii pe cineva ai şi drept de proprietate?

 

Am scris mai devreme.

 

Roz sa fie! Sau inflorat!

 

In alta ordine.

 

Am vazut si nu e gluma. Tricou verde mulat peste camasa roz.

 

La volanul unei masini nu neaparat ieftina. Alta moda?

 

Chestia asta imi aduce aminte deR. Badulescu. Porcusorul care-si permitea sa discute

despre moda imbracata in mini si cu 100kg in spate. Si cu o naonsalanta incredibila.

 

Topicul a plecat de la o discutie de-a mea amuzanta cu seful unei filiale BCR.

 

Ei bine omul a renuntat. Nu din cauza mea neaparat. Sefii grei, care reprezinta actionarii au carait.

 

Previzibil.

 

La tot rozul din lume, dumneavoastra! :d1:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
Am avut si eu una pe vremuri, dar s-a deteriorat si n-am mai luat alta :D:

 

As purta camasa roz, dar numai cu maneca scurta si fara altceva pe deasupra (desigur, cand se incalzeste afara). La costum nu prea merge.

 

Dom, le merge la costum.

De unica folosinta.

 

Am vazut si nu e o exceptie mort imbracat in camasa roz.

 

Ii poveste veche. Toata lumea la tricou negru si sacou numai mortul in camasa roz.

Inmormantare de interlopi. Ati vazut in media, nu mai insist.

 

Asta e adevarul. :lol:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...