Jump to content
Vesperala Forum

Cuvinte ce r�mân nerostite...


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 70
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acelasi "iarta!"

Lipsa capacitatii de a-ti cere iertare , ca si lipsa capacitatii de a ierta, te tine blocat in trecut si te priveaza de libertatea de a decide cu detasare pentru prezent. Probabil ca este dificil sa treci direct la’’fapte mari’’ asa ca poti exersa iertarea incepand cu lucrurile mici.

Exista fapte ce nu pot avea iertare cu nici un chip. Nu mai putem indrepta o hartie dupa ce am motolit-o , oricat de mult am incerca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

,,De ce ai vrut sa fie asa....?Eu chiar te iubeam....si te voi iubi mereu,caci dragoste nu moare si pleaca si vine....Pe cine sa cred ?Vreau sa vad eu si sa nu imi spuna altii ca m-ai inselat...Ochiitai,prezenta ta...sunt obsedata de ele....dar acum e totul scrum....:girlcry:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
Zic si eu "La multi ani, Mihai Eminescu!"...poate i-o folosi...

Din fericire ,el va ramane mereu deasupra tuturor, impasibil la elogii sau critici...nemuritor si rece. Noi...numai rece!

Gandurile...cuvintele si...necuvintele... De ce oare oamenii prefera, din ce in ce mai des, cuvintele care destrama, dor sau chiar ucid (sentimente,relatii,oameni) in locul celor care alina sau salveaza? Gandurile nerostite, hm...in zadar nu le rostim ,ceilalti le percep si le pricep direct cu...sufletul. Asa e in viata. :flowers:

 

anul 2008 a fost de vis aici, mie nici acum nu mi-e trecut de tot

am disparut pe bucatele,...si nici tehnic nu s-a putut ajunge la un numar mare, dupa care sa nu mai conteze cine pleaca

o masa mare de oameni atrage ca o gaura maro, ajungi ca tampitul pe feisbuc fara ca sa ai habar ce d*cu e acolo

 

oamenii pleaca, si de cele mai multe ori ii poti intoarce, insa e o treaba de daca merita si cat

e un site important acesta, nu o lectie pe care oricum n-ai cum s-o inveti fara s-o patesti bine de tot

am visat impreuna aici, pentru asta si acum simt ca am pierdut fiecare dintre noi, nu doar Ea-Ei

ne-am pierdut...ne spunem ca o sa gasim un alt loc mai potrivit, dar si acolo e la fel, si asta e.

ca n-o sa mai gasim nimic, o sa ne pierdem de peste tot, e de-ajuns sa fugi o data.

 

cate rele si tampenii am facut, pentru niciuna nu-mi cer scuze...pentru ca am fost provocat, desigur.

dar am ramas ...ma simt uneori de parca n-as mai fi trait deloc inainte

fiecare seara de atunci ..........................

a fost fantastic aici.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

,,Tu ce mai faci, străinule? Ți-e bine? Ești fericit? La fel de fericit cum erai alături de mine? Mi-am adunat toate amintirile la un loc și-am înțeles că încă mai păstrez ceva legat de tine. O fi dezamăgire, o fi dor: nu știu. Înțeleg doar că e momentul să nu țin în mine, e clipa să vorbesc, fie și sufletului meu pustiit sau inimii mele zdrobite. Și știi că nu mi-ai fost străin odată, odată demult !

Tu ce mai faci, suflet necunoscut? Se întâmplă să mă visezi, într-o noapte în care nu ai somn? Se întâmplă să-ți răscolești gândurile și să dai de mine, frumoasă la pieptul tău? Se întâmplă să vrei înapoi ceea ce s-a pierdut în timp, în gesturi necugetate, în cuvinte prost spuse? Și atunci, în acel moment când cauți răspunsuri, privești o poză cu noi?

Tu ce mai faci, om sincer? Vezi, până și acum vreau să cred că ai fost sincer, deși știu prea bine că nu este așa. Vreau totuși să nu dispari, lăsând un gust amar pe colțul inimii mele. Vreau să mă conving că am învățat ceva bun, ceva potrivit din toată povestea noastră. Că lecția de viață care mi-a spus că până și cel mai iubit om poate deveni un strain nu e chiar așa de nepotrivită. Și-atunci, în ziua când te voi întreba: „tu ce mai faci?”, ambii să fim liberi de trecut. Tu să nu mă crezi o naivă. Eu să nu te cred un străin...''

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...