Jump to content
Vesperala Forum

Incepe Mastersul de snooker


vesperala

Recommended Posts

http://www.hotnews.ro/sport/snooker/artico...sul_snooker.htm

 

Duminica incepe Saga Insurance Masters, unul dintre cele mai asteptate turnee de snooker, editia din acest an fiind anuntata ca una dintre cele palpitante dintr-o istorie de 33 de ani.

 

Dintre cei 18 jucatori care s-au aliniat la startul competitiei, 9 au castigat in ultimii 2 ani cel putin un turneu major, lucru care da sperante ca acest turneu va fi foarte disputat. Rundele se vor disputa in sistemul cel mai bun din 11 frame-uri, finala jucindu-se in sistemul cel mai bun din 19 frame-uri.

:yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Imi place tare mult sa privesc acest sport nobil, pacat ca in Romania este atat de putin popularizat. Fata de biliard este mult mai finut dar mai ales mult mai complex, nu pot sa nu-i admir pe jucatori pentru viziunea care o au asupra pozitiei bilelor si pentru strategia extraordinara pe care o stapanesc. Ronnie O'Sullivan este preferatul meu pentru viteza cu care ia decizii , pentru spectacolul care-l ofera publicului spectator si telespectator, atunci cand joaca. Legende vii, precum Steve Davis, Stephen Hendry, Jimmy White, Mark Williams, John Higgins, Ken Doherty, Peter Ebdon, au fost si sunt cei care ne incanta de cate ori ii privim. As vrea sa aduc un omagiu si celui care a fost Paul Hunter, un jucator excelent cu un viitor promitator dar pe care un tragic accident l-a rapit mult prea devreme dintre noi.

 

 

LE:Confuzia mea cu un alt sportiv, multumesc pentru corectie Vespe, Paul Hunter a avut o tumoare neuroendocrina, o forma rara de cancer si a murit pe 9 Octombrie 2006

Edited by Black Hawk
Link to comment
Share on other sites

Cupa Monaco, pe 4 februarie (cred).

mai e mult... :thanks: eu abia aştept

 

sper că vă plăcură emoticoanele... nu le pusei pentru că sunt mari şi s-ar folosi rar, dar sunt simpatice foc...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...