Jump to content
Vesperala Forum
Blue Sun

Camera mea favorita

Recommended Posts

asta ii camaruta mea...si aici stau toata dupamasa pe ... forum :chicken_dance:

vad ca iti faci si tu..."siesta"!

eu sint de noapte...

StarX

post-99-1209625724_thumb.jpg

Deasupra monitorului :P

înveţi chineză sau doar mi se pare mie că e chineză?

Japoneza. :glasses:

văd acolo o steluţă...

acela e cuvântul japonez pentru stea?

:giveheart:

ps: ne înveţi câteva boabe şi pe noi?

Asa arata caracterul pentru stea. In japoneza se poate scrie prin kanji (desenele astea) sau prin ce am eu pe perete (hiragana) care e un fel de alfabet pentru copii...

Kanji

hosi.gifistockphoto_722952_request_vector_japanese_kanji_character_star.jpgaad738.gif

Cum se pronunta stea :)

Asa arata caracterul pentru stea. In japoneza se poate scrie prin kanji (desenele astea) sau prin ce am eu pe perete (hiragana) care e un fel de alfabet pentru copii...

Kanji

hosi.gifistockphoto_722952_request_vector_japanese_kanji_character_star.jpgaad738.gif

Cum se pronunta stea :)

dar, camera mea favorita, cum se scrie in japoneza?

Se zice watashi no sukina heya si se scrie 私の好きな部屋

ce dragut :giveheart: si eu incerc sa invat coreana :dancing:

camera in care stau e aceeasi mereu, cea din camin.Dar imi place sa cred ca e mult mai mare si ca sa pastrez impresia asta am impartit-o in camera de zi ,dormitor ,bucatarie .. desi toate astea se suprapun :ha:

Edited by raul

Si vara poate fi frig afara. Depinde in ce regiune de pe glob locuiesti. Asa cum si iarna poate fi canicula.

Camera mea preferata nu exista. Am stat in 5 sau 6 locuri pana acum, si le-am urat pe toate. Imi plac, insa, camerele de hotel.

Si vara poate fi frig afara. Depinde in ce regiune de pe glob locuiesti. Asa cum si iarna poate fi canicula.

Tiiii, cum de nu ma duse mintea la asta :tomato: , fusei nevoita sa trisez cand puteam iesi onorabil din incurcatura! :blush-1:

Camera mea cu vedere spre lac e noua mea camera preferata. :lol: Dimineata, mai ales toamna, cand e rece, privelistea e foarte frumoasa, pentru ca se formeaza un fel de ceata, care se vede ca si cum ar iesi aburi din apa. E ciudat, nu stiu motivul acestui fenomen (nu e o ceata normala), dar imi place. Iar vara stau pe balcon si cant la chitara. Seara. Desi sunt multi tantari... :(

Eu nu am o camera favorita, am o casa favorita, care este pe o anume strada din orasul meu. Daca as lua casa aia, cu tot cu curte, si s-o mut la vreo 10 km de oras, intr-un anume sat, ar fi perfect.

Bine, daca e sa aleg, marturisesc: dormitorul.

Iote ca zic si eu doua vorbe la camera asta favorita, ca sa scap de topicul cap de lista cu "multumirile" adresate Narcisei.

:think: Camerele mele favorite sunt cea cu patul si cea cu frigiderul.