Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

(-`- CHAT -'-)

Recommended Posts

Neața

Ieri și azi noapte a plouat chiar bine pe-aici.

Hai la mulți ani România!

On 7/7/2017 at 11:20 AM, Narcisa said:

Buna sa va fie inima :bighug: !

Dragii mei, stiti voi cati ani are N!gh7 W0lf? Fix 27 trecuti :D: , generatia sefului Asimetric ! La varsta lui incotro ma uitam numai intersectii vedeam, fum si ceata, toate cararile imi pareau la fel de pietruite, cu bolovani mari de stanca. S-o fi schimbat ceva, lumina se vede acum din start, o pot tinerii separa de umbra mai cu usurinta? Pot ei discerne mai usor binele de rau? :confused: .

Acum are 29 trecuți, chiar vreo 30 în 4 luni...

Iar în două luni face și fiu-meu 2 anișori 😎

Edited by N!gh7 W0lf

8 hours ago, N!gh7 W0lf said:

Acum are 29 trecuți, chiar vreo 30 în 4 luni...

Iar în două luni face și fiu-meu 2 anișori 😎

La multi ani voua!

Ce fain e la 30 😄

Salutare tuturor!

Ce sa zic, periculoasa varsta ! La 30 de ani arati la fel de tanar ca la 20-25 , dar esti mult mai copt la minte si , cu siguranta, mai putin naiv. Daca n-aveti ganduri bune , feriti-va din calea lor.

La multi ani, N!gh7Wolf:champagne:, multa vreme de cand ne-ai parasit:clepsidra:, este ca ti-a fost dor de noi?

Buna sa va fie inima tuturor, ce mai faceti , oameni buni, alergati , alergati? Incotro? Spre nicaieri alerg si eu...:clepsidra:

Repede se mai schimba lumea, dragii mei, vorba cantecului, nu mai avem timp sa visam,   sa ne jucam , sa mai spunem o vorba buna, sa mai spunem povesti, sa mai urmarim zborul cocorilor ... ca odinioara. Poate doar romanticul Asimetric sa mai admire frunzele ingalbenite care se astern in straturi multicolore... Cei mai multi, chiar tineri de sunt, ca la maraton:  fuga la serviciu, la cumparaturi, grija de copii, de-ai batrani si neputinciosi , varuit, zugravit, spalat, scuturat, sa culegem via, sa punem muraturi, sa facem zacusca,  sa facem compotul, sa taiem porcul , sa facem cozonaci, sa rosim oua... dupa anotimpuri.

Vai, omule, vai!

p.s. Daca nu-mi puneti emoticoanele la indemana, nici sa ma vait nu pot.

On 12/3/2019 at 10:07 PM, Narcisa said:

Ce sa zic, periculoasa varsta ! La 30 de ani arati la fel de tanar ca la 20-25 , dar esti mult mai copt la minte si , cu siguranta, mai putin naiv. Daca n-aveti ganduri bune , feriti-va din calea lor.

La multi ani, N!gh7Wolf:champagne:, multa vreme de cand ne-ai parasit:clepsidra:, este ca ti-a fost dor de noi?

Cam da! Doar că spre rușinea mea, au trecut vreo 2 ani de când n-am mai intrat pe aici 🤣

Va salut si eu :)

Chiar ca alergam spre nicaieri... abia spre final realizam asta.

Dar hai sa nu fim asa morocanosi... In seara asta vine Mosul. Gata cizmele?