Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11084

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neata buna voua pe ploaie.

RoAp mai ploua la mare?

Nu ma uit la stiri... ca tot ai pomenit.

 

Salut Sam. Nu stiu daca i-a plouat sau nu. Nu am vorbit azi cu cineva de acolo.

 

Rau e ca nu a plouat unde ma arde. Poate maine. Deja am probleme cu lipsa de apa.

 

 

Trebuie sa fac doua lucruri: Intai sa imi cer iertare Narcisei si lui Mithras. Mi-ar putea fi parinti si nu e bine ce am facut. Am gresit. Stiu ca nu-i incalzeste prea mult insa trebuia sa o fac. Imi pare rau!

 

si al doilea lucru e sa va arat o lista mica, scurta cu ce trebuie sa pregateasca o femeie pentru concediu. E drept ca la mijloc e si un junior de 4 ani. Lista ei orientativa.

 

M-am luat cu mainile de cap. Am spus ca iau si eu, in mintea mea, 2 box cu apa, 3 de bere, cateva snitele si fructe de drum insa e o gluma. Zici ca plec sa colonizez vreun teritoriu. :lol:

 

Subject: Fwd: Lista pt mare thassos

Cascaval hochland family

Iaurt de baut (?)

Lapte

Nes: Lidl

Pungi de gheata

Chipsuri cu sare si chipsuri cu cheese

Detergent pastile alb si color - ok

Mixtura

Clesti pt pungi

Cateva pungi sigilabile

Oreo

Salam sibiu 2 x (?)

 

Pepene de pe drum; rosii; ardei, caise (Bg)

Ceapa; usturoi

Carbuni plus chestii de gratar

 

Popcorn microunde simple: 15 simple + 5 cascaval

- ciocolata kinder x 5 cutii

- oua kinder cu lingurita

- doze de suc: cola zero si normal bax: Raluca

- teddy

- lamai

- cafea

- paste lungi

- paste colorate

- pulpe rata x 4

- paine feliata sandvich

- telemea Lidl vaca, mozarella

- cafea

- apa minerala

- apa plata

- oua 1 cutie de 10

- lapte

- cereale cheerios (avem) si nesquick

- jucarii plaja

- chipsuri pt acolo

- chisuri si crantanele pt drum

- prosoape subtiri plaja; pareo; haine minimal; palarii

- crema plaja, slapi,

- 4/5 pastile detergent

- servetele teanc DTK 1 bax

- carpe de vase ok

- carpe de sters pe jos

- ulei floare pt omlete dimineata

- tigai mici omleta; 1 oala si 1 craticioara/ tigaie zepter.

- linte rosie

- Fasole verde borcan

- igienol spray

- geanta neagra izoterma si brichete de gheata.

- epilator

- plasturi, baneocin, mixtura, fenistil

- Anti-tantari pastile si plasturi + spirala

- laptop Radu/ noi

- incarcatoare, telefoane, internet hotspot

- Salteaua si cearsaf albastru pt saltea

- sos de rosii cutii mici

- un ketchup; mustar

- sosuri sour cream (sau o sticla cu sos sour/ maioneza pr cartofi)

- ustensile de gatit: lingura de paste, spatule.

- burete vase

- sare/ piper

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:lol: Asa suntem noi femeile, niste delicate si speciale..

Eu nu fac liste niciodata, e totul in cap. Dar si al meu se cruceste cata geamantanul imi iau :lol:

 

De acord, de acord, iubesc treaba asta la voi. :flowers:

 

Insa doar plaja e ixolata si salbatica. Insula e populata si e cat Bucurestiul. Are si market si terase si taverne si... oameni care traiesc acolo. :lol:

 

Unde draq bag toate astea? Ca nu merg cu Tarzan2, am probleme la viteza mare, trepidatii. Merg cu o Skoda Octavia RS. Are si portbagajul ala o limita. :rade:

 

Raspuns la temerile mele. Nu e problema fiindca mare parte luam din Bulgaria. Adica pepene, caise, rosii si ardei.

 

Exact de astea nu aveam loc in masina. :lol:

Link to comment
Share on other sites

O doare in talpa fiinda i-am spus ca am fost si eu acolo.

 

domnule, nu-mi place discriminarea asta.

adica de ce pe IC o doare in talpa, in calcai, in basca, pe prietenii ei la fel , si doar pe mine in c...? Ori ma treceti pe mine la categoria ei, ori pe ea la categoria mea, alta varianta nu exista , din moment ce ne doare pe amandoi in acelasi loc.

 

"ca un k***, un k*** de intalnire cu un bou... " ca sa nu mai vorbesc despre "f..." in forum. in public adica.

miroase urat si nu sta nimeni sa curete dupa dv. iar copiii , adolescentii care pot sa vada asta aici nu au nicio personalitate de top care sa-i consilieze ulterior. in fata fetei dv tot asa va exprimati sau numai celor de aici le dati un astfel de exemplu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Of... :uf:

 

nici aceasta discriminare nu-mi place. de partea cealalta n-a fost niciun of , s-a editat de catre dv si de catre vesperala si atat. daca tot intoarcem obrazul acest domn n-o sa aiba vreo ezitare sa ne palmuiasca in continuare cu si mai mare aplomb. stie ca nu poate fi scos pe tusa si profita. uitati-va in urma cate expresii urate si repetate are. nu cred ca in fata propriului copil vorbeste in acest mod, in fata altora de ce considerati c-o face? nu vorbim aici despre un pustan, vorbim despre un om de 50 de ani care ar trebui sa aiba responsabilitatea faptelor. si implicit a cuvintelor.

Link to comment
Share on other sites

Of-ul era pentru a-ti da dreptate, nu pentru ca l-ai certat.

Nu am ce sa mai zic despre atitudinea si comportamentul lui RoAp, toata lumea stie, el o stie, cu cat e bagat mai mult in seama, cu atat se da mai mult in petic.

Mai rau ca un copil...

Eu am ales sa ignor. De schimbat nu-l putem schimba. Daca-i bagam in seama prostiile, atat asteapta.

Mie imi pare rau ca nu intelege.

Link to comment
Share on other sites

Of-ul era pentru a-ti da dreptate, nu pentru ca l-ai certat.

Nu am ce sa mai zic despre atitudinea si comportamentul lui RoAp, toata lumea stie, el o stie, cu cat e bagat mai mult in seama, cu atat se da mai mult in petic.

Mai rau ca un copil...

Eu am ales sa ignor. De schimbat nu-l putem schimba. Daca-i bagam in seama prostiile, atat asteapta.

Mie imi pare rau ca nu intelege.

 

va rog sa ma scuzati, inseamna ca am interpretat gresit. desi recunosc ca nici postarea mea din care ati citat nu e chiar de pus la icoana. iti iesi usor din fire cand constati ca la o postare atat de inofensiva ca a narcisei , cu un caracter general, care din cate vad nici nu-i era adresata exclusiv acestui individ , acesta raspunde cu o asa expresie golaneasca. aflu acum ca de fapt nu vesperala a editat mojicia ci chiar narcisa, sperand ca nu mai citeste si altcineva . zice ea ca i-a fost rusine, pai ei itrebuia sa-i fie rusine? nu acestui individ care nu stie sa socializeze?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:huh: iar sunt probleme pe aici cu RoAp; Ästea nu se terminÄ niciodatÄ, ĹŁin de adn pesemne.

 

 

si eu care asteptam upgradeul... :blink: mÄcar aveam buton de "urmÄrire penalÄ"

Link to comment
Share on other sites

va rog sa ma scuzati, inseamna ca am interpretat gresit. desi recunosc ca nici postarea mea din care ati citat nu e chiar de pus la icoana. iti iesi usor din fire cand constati ca la o postare atat de inofensiva ca a narcisei , cu un caracter general, care din cate vad nici nu-i era adresata exclusiv acestui individ , acesta raspunde cu o asa expresie golaneasca. aflu acum ca de fapt nu vesperala a editat mojicia ci chiar narcisa, sperand ca nu mai citeste si altcineva . zice ea ca i-a fost rusine, pai ei itrebuia sa-i fie rusine? nu acestui individ care nu stie sa socializeze?

 

Buna ziua. N-o bagati pe Sam la mijloc. Nici pe Narcisa, nici pe V.

 

V. ma poate da afara oricand. Nu profit de finantarea upgrade-ului. n-as face asta niciodata.

 

Mi-am impus sa scap de problema pe care o am.

 

Totusi nu am convingerea ca ati citit atent posturile mele. Mai repede cred ca le-ati triat. Indreptatit, ce-i drept.

 

Al dumneavoastra! :hatoff:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu. Si, sincer, mi-am propus sa nu ajung niciodata acolo. Din ce am auzit, e multa mizerie. Un fel de Ferentari + India.

 

E o lume impartita. Totul sau nimic.

 

 

Am inteles ca nu v-a fost dor de mine, dar chiar asa pustiu pe aici?

Neata :tea:

 

Mie mi-a fost dor de tine! :flowers:

 

Mirosi a vacanta si pe mine ma omoara mirosul de vacanta, mai ales ca am muscat din cozonac.

 

Insa reiau, mi-a fost dor de tine! :bighug:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...