Jump to content
Vesperala Forum

Recommended Posts

• Replies 95.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• vesperala

16581

• samsara

10277

• florin7franky

5591

• Narcisa

4829

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sefule Aprig, macar eu cazui in cursa aia din fundul gropii ca nu vazui niciun amarat prins acolo, dar tu ce explicatie ai, ca doar imi vazusi incercarile disperate de-a ma elibera :think: !

Acum, daca tot o comisesi, zi si tu repede ca tocmai renuntasi la idee, c-ai mancat pe undeva si nu ti-a placut, ca esti cu bagajele la usa si ca te muti, c-ai o ruda bolnava , ca-ti vine soacra , ca pleci la cules de vie undeva prin Baragan... Ajunseram sa purtam incaltarile sefului Asimetric, cand l-ati adus incatusat la zoomseria aia... :D:

Buna dimineata! Fetelor, voi le stiti pe toate; ia, spuneti repede: mama cui facea covoare? Sa nu spuneti ca a lui Stefan cel Mare, parca era Pufonel...? Are si un site, ceva?

:imao:

Te salutam, fiu ratacitor!

Da, mama lui pufonel. Din amintirile mele, parca nu avea site, dar era un articol scris despre ea si cu poze. Scrie-i lui pufonel in privat.

De ce, te insori si vrei zestre?

Seara buna, vesperali! :hi:

Da, mama face covoare. Maine pleaca la Timisoara, penultimul targ din sezon (mai e doar Festivalul tuicii, de la mine din batatura). Anul trecut a cerut la primarie sa primeasca un stand gratuit, avand in vedere ca a lucrat peste 30 de ani aici, iar cladirea in care a avut atelierul a fost cumparata de primar si transformata in restaurant :D: Si primarul i-a dat stand. Anul asta vrea sa mearga din nou. Va fi la sfarsitul lui octombrie.

PS Am fost cam ocupat in perioada asta, si culmea, acum ca a inceput scoala, mi-am gasit ceva timp liber, pentru ca am programul ceva mai lejer anul asta :D: Promit sa trec mai des sa va vad. Poate mai scriu ceva si pe la muzici, ca cred ca m-a intrecut Narcisa de cand n-am mai participat :hurray:

Nu ma insor, dar e ca si cand m-as insura :lol: Trebuie sa iau 2 poate trei covoare.

Deci sa intelegem ca inca esti holtei? :cafea: Sa stim si noi, nu de alta...

Seara buna, vesperali! :hi:

Bine ai revenit si tu!

Astept propuneri muzicale.

Neata buna voua!

Petrec weekendul la mama, deci e perfect, da!!!

Trenul a facut drumul in trei ore jumatate, nu in sase jumatate ca data trecuta, deci bucuria de acum a fost pe masura spaimei avute ca situatia putea dura mai mult. CFRul nu-i niciodata grabit

Sarmale si dovleac copt, delicatesele zilei...

Buna, Vespe! Nu te-am mai "citit" de mult :hatoff:

Pufosule, da, mereu pe fugÄ eu ... DIn octombrie incep si un nou job, de cercetare, timpul parca se tot comprimÄ.

CÄnd l-am ĂŽntrebat pe naĹul de tren care-i vagonul doi (pentru ca numarasem de-a-ndaratelea Ĺi ajunsesem la nr 3, dar mai rÄmÄsese doar un vagon necercetat) mi-a rÄspuns "primul". Numai eu am impresia cÄ ĂŽn limba noastrÄ definiĹŁiile cuvintelor au legÄturÄ cu teoria relativitÄĹŁii?