Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

:lol:

 

Cred, banuiesc, eu nu stiu nimic :D:

 

:D: Asa cred, banuiesc si zic si eu. vespe zice ca nu e nimic in cosul cu rufe pentru Nufarul, si-apoi, RoAp, ce-i cu alea 40 de stafii, or fi fost boti, ca nici in vremurile bune nu eram atatia oameni la masa, iti amintesti?

Auzi, colo la el, i se rupe de noi :ang: ! Si eu care , induiosata de faptul ca el e singurul care ma-ntreaba si pe mine cum mai stau cu sanatatea, voiam sa-l trec in testament :rules: !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11079

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci... Narcisa, cum mai stai cu sanatatea?...

:whistle:

 

:rade: :rade: :rade:

 

Daca nu pastrati randul si va-mbulziti , ma sesizez din oficiu si va tai de pe lista :ang: ! Asa nu merge, spuneti exact ce anume doriti din avere, sa stiu cum impart, ca nu vreau sa fiu acuzata de vreo discriminare ! Bunaoara, care vreti pisica mai mica si care-o preferati pe cea mai batrana, care doriti sa mosteniti o datorie mai veche pe care-o am la banca? Darapanatura aia de magazie o vreti careva? Ca-i lipseste doar un perete, a cazut la vijelia aia de luna trecuta, dar ea este inca in picioare, c-am proptit-o zdravan cu niste araci mai grosi :yahoo: .

 

Link to comment
Share on other sites

:rade: :rade: :rade:

 

Daca nu pastrati randul si va-mbulziti , ma sesizez din oficiu si va tai de pe lista :ang: ! Asa nu merge, spuneti exact ce anume doriti din avere, sa stiu cum impart, ca nu vreau sa fiu acuzata de vreo discriminare ! Bunaoara, care vreti pisica mai mica si care-o preferati pe cea mai batrana, care doriti sa mosteniti o datorie mai veche pe care-o am la banca? Darapanatura aia de magazie o vreti careva? Ca-i lipseste doar un perete, a cazut la vijelia aia de luna trecuta, dar ea este inca in picioare, c-am proptit-o zdravan cu niste araci mai grosi :yahoo: .

 

 

Vreau eu magazia. Planul e ca o mica parte din avere sa o cheltuiesc pe renovarea ei, pentru a o face destul de rezistenta cat sa pot ascunde in ea si restul averii. Cred ca va trebui sa o si extind, in cazul asta...

Link to comment
Share on other sites

Cum stai cu sanatatea, Narcisa? Eu nu vreau decat o ie, o zuvelca, o nimica toata :)

 

Neata buna voua!

 

:D: :airkiss: Notat.

 

 

Vreau eu magazia. Planul e ca o mica parte din avere sa o cheltuiesc pe renovarea ei, pentru a o face destul de rezistenta cat sa pot ascunde in ea si restul averii. Cred ca va trebui sa o si extind, in cazul asta...

 

:rade: Rezervat ! Un bob zabava, insa. Inca astept inscrieri , nu vreau sa fac discriminari :rules: , am informatii certe c-ar mai fi doritori.

 

Link to comment
Share on other sites

:huh:

fratilor si surorilor, legat de testamentul fantoma, va sfatuiesc sa rupeti randurile si sa mergeti frumusel la culcare in ordinea inversa inscrierii. eu am oarece prioritate, dar cu ea o sa raman in brate, pot eventual s-o dublez sau s-o triplez conform legii , ca tot mofluz o sa raman. si tot invartit in jurul cozii. la tara aveam o sminteala de vecina care la suparare striga s-o auda tot satul " o sa va-ngrop pe toti, iaca asa, numai in ciuda voastra n-o sa mor!". ma credeti sau nu, s-a tinut de cuvant. semana cu narcisa voastra ca doua picaturi de apa clocotita. :hatoff:

editai ca sa precizez ce fel de apa. si ca sa va asigur ca nici nu s-a gandit sa-si faca vreun testament. e cu ochii dupa al altora.

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

Mai, copilasi frumosi, nici prin gand nu mi-a trecut sa ma supar pe cineva, nu. Imi cam lipseste timpul, c-a descins vespe din cea capitala si stiti cum e la mama acasa, ca doar n-o sa fac taman eu praf frumusete de zicala. Legat de cenzura, RoAp , nicio legatura n-am, n-am depus nicio reclamatiune, nu stiu care dintre nasi ti-au facut curatenie prin postari sau pe unde zici matale c-ai gasit deranjat, dar gandesc si eu, ca bun cunoscator in domeniu, c-ai fi meritat-o, nu?

 

Ma deranjeaza accesul, nu eventuala cenzura.

 

Insa e in regula.

In fine, istorie.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cineva, candva , a sustinut sus si tare ca "aroganĹŁa este un monstru. Ea nu are simĹŁuri, ci numai o limbÄ ascuĹŁitÄ Ĺi un deget arÄtÄtor."

Acum stau si ma-ntreb , care sa fie virtutea care compenseaza aroganta? :confused:

 

Simtul umorului.

 

Prostul local eram eu. Deja e complicat.

 

 

Popa Mihai zice cÄ smerenia. Ĺtiu Ĺi eu :think:

 

 

Habar nu ai dar arunci asa, ca da bine.

 

Comunicarea, bat-o vina!

 

:hugs:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Simtul umorului.

 

Prostul local eram eu. Deja e complicat.

 

Simtul umorului? Al cui, ca-n bobi nu ni se-arata nici de leac. Si doar in ultimii opt ani n-am facut altceva decat sa ne uitam cu lupa dupa el.

Prostul local erai tu, zici. Uite, vezi, la acest capitol nu stau nici eu prea bine, de-aia m-am sesizat din oficiu dupa sorcoveala ta. Am crezut ca despre una dintre mustele de pe caciula mea vorbesti . :think:

Complicat, al naibii de complicat. Ca, de-ar fi fost simplu, s-ar fi rezolvat in perioada de referinta . Noi ce-am stiut si ce ne-am priceput am facut, de la aratatul pumnului si inaltari de rugaciuni la marile sarbatori pana la trasul popii de pulpana anteriului sa ne dea niste agheasma, nimic nu ne-a scapat.

 

Prin urmare, cum zici ca se fereste IC de valurile periculoase ale marii? Stai cu ochii pe ea.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...