Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

De maine am musafiri, iar de miercuri dimineata plec la Sibiu s-o ajut pe mama la targul mesterilor populari. Pentru mine e o chestie noua, n-am mai stat niciodata atata timp la un targ, de regula veneam d-ar s-o duc.aduc pe mama de acolo. Sper numai sa nu fie prea cald si sa nu vina vreo furtuna, ca mama a patit-o in anii trecuti :D:

 

 

Cum a fost la targ?

 

 

Va salut :) V-a fost dor? :cafea: Gata vacanta, de maine la munca, mi-e greu tare, nu atat pentru ca deja mi-e dor de locurile pe unde am fost - am revazut marea dupa 22 de ani si deja mi-e dor - ci pentru ca Ioan pleaca la Arad, sper sa ne revedem in weekend si sa nu trebuiasca sa ramana acolo :uf:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multa mizerie umana, mult gunoi. Pentru un oscior aruncat cu dispret de la masa lor imparateasca. Bine c-am facut revolutie, ce mandri si ce increzatori am fost atunci, in naivitatea noastra , halal sa ne fie ... :resent: Pentru prima data in viata imi este frica, simt acum pe pielea mea toata spaima traita de parintii si bunicii mei , c-au trait si ei in fel si fel de regimuri opresive.

 

Acum ati inteles opinia mea?

 

O ingrata insiruire de evenimente. Astea de acum is inutile.

 

Traim si vedem efectul.

 

Reiau un singur lucru si ma opresc.

 

Nimeni in Europa nu poate schimba un partid ales. Nici noi.

 

Noi am ales un partid cu 3.ooo.ooo de voturi.

 

Si noi suntem 15.ooo.ooo de alegatori.

 

Sa vedem la urmatoarele alegeri prezenta.

 

 

Da. Sunt increzatori ca pot manipula masa de oameni de la mediul rural si cea fara educatie. Avand in vedere ca cei educati au emigrat de 10 ani si cei tineri tot spre emigrare tind...

 

 

Ceva, ceva adevar exista in asta. Insa e, cred, grabita opinia. Cel putin acum.

 

In alta ordine. Mi-au placut mult pozele. :flowers:

 

Link to comment
Share on other sites

Desi, drept sa zic, la Corbu era plin de nudisti, ma puteam bronza linistit fara urme :lol: Vedem la anul...

 

Cum spui tu! Dar stii ca nu prinde! :P:

 

Ai fost boieroaica! La Corbu e scump. Am fost de trei ori la mare anul asta insa la cursuri.

 

Sper sa merg cu IC saptamana viitoare mai mult.

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Scump si am nimerit in plin sezon, dar am vrut liniste, nu vreau manele pe plaja, nu vreau porumb si gogosi, nu vreau lanturi groase de aur si mizerie.

Apa foarte curata, calda, meduze, pesti, nisip fain, soici, liniste, briza, soare...

Din pacate nu am stat mult, 4 seri... o data pe zi am mancat pe unde am apucat... a fost ok :)

Link to comment
Share on other sites

Scump si am nimerit in plin sezon, dar am vrut liniste, nu vreau manele pe plaja, nu vreau porumb si gogosi, nu vreau lanturi groase de aur si mizerie.

Apa foarte curata, calda, meduze, pesti, nisip fain, soici, liniste, briza, soare...

Din pacate nu am stat mult, 4 seri... o data pe zi am mancat pe unde am apucat... a fost ok :)

 

 

De ce nu bagi 2mai? Ai cazare 5stele, pret bun la mancare, distractie Vama Veche, concerte?

 

Cu 170 lei te scoti la 5stele.

 

 

Sa o duci si sa petreceti frumos :)

 

Din aceesi serie... :dancing:

 

Mda. Preferam un umar bronzat! :rade:

 

Link to comment
Share on other sites

Noi am fost la Adamclisi sa vedem Tropaeum Traiani si laa Muzeu, apoi am vazut cetatile Enisala, Argamum, Histria, am vizitat Biserica ingropata de la Istria, Muzeul Histria, Cheile Dobrogei, putina plimbare prin Constanta plus faleza. La anul avem alt traseu :) E atat de frumoasa Dobrogea.

Link to comment
Share on other sites

Noi am fost la Adamclisi sa vedem Tropaeum Traiani si laa Muzeu, apoi am vazut cetatile Enisala, Argamum, Histria, am vizitat Biserica ingropata de la Istria, Muzeul Histria, Cheile Dobrogei, putina plimbare prin Constanta plus faleza. La anul avem alt traseu :) E atat de frumoasa Dobrogea.

 

 

Bun lucru.

 

Noi am fost la Adamclisi sa vedem Tropaeum Traiani si laa Muzeu, apoi am vazut cetatile Enisala, Argamum, Histria, am vizitat Biserica ingropata de la Istria, Muzeul Histria, Cheile Dobrogei, putina plimbare prin Constanta plus faleza. La anul avem alt traseu :) E atat de frumoasa Dobrogea.

 

 

Am sa fiu putin al draq.

 

Voi v-ati gandit la Daci in planurile voastre?

 

Sam, tu esti de treaba insa nu legat de copil.

 

Asa cred!

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...