Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

(-`- CHAT -'-)

Recommended Posts

Am devenit biciclist. E a treia zi consecutivÄ când am ajuns cu bicicleta la muncÄ. SÄ vedem cât mÄ Čine.

Ba da :) Când mergi cu bicicleta prin BucureČti trebuie sÄ te consideri invizibil, nu-Či dÄ nimeni prioritate Či nu te bagi pânÄ nu vezi clar cÄ te-au vÄzut. Tot ĂŽČi mai iei claxoane, dar ĂŽn general te feresc maČinile, nu dau peste tine dacÄ nu faci ceva imprevizibil. AČa cÄ o mai iau Či pe trotuar, deČi e ilegal, dar cu grijÄ, sÄ nu deranjez pietonii.

Ne-au promis ÄČtia piste de biciclete, dar nu am mari speranČe.

Seara buna, vesperali! :bighug:

Aprig, eu n-am invatat niciodata as merg cu bicicleta din cauza problemelor cu vederea. Vad ca e pericuols si pentru cei care vad bine, si sunt o multime de accidente inclusiv cu sportivi profesionisti. Daramite eu care am probleme :D: Dar sincer va admir pe voi care aveti curaj sa mergeti prin traficul din capitala.

acum cativa ani am fiost cu un prieten in Herastrau, pentru ca mama era la un targ la Muzeul satului si trebuia s-o aducem acasa. Am incercat sa ma dau si eu cu bicicleta dar am renuntat. La varsta mea e mult mai greu sa invat decat daca invatam in copilarie. mereu apare frica de a cadea si, desi stiu principiile fizice, mi-e imposibil sa le apilc... Asa ca raman la mersul pe jos, ca e mai simplu :D

Neata buna :)

Pufonel, eu pe la 12 ani am invatat singura. Mama a tras saraca de mine, s-a chinuit, nimic, imi era frica. La 12 ani radeau toti de mine ca nu stiu a merge pe bicicleta, vai Doamne, cum se poate? Si m-am catarat pe una de pe care ajungeam cu picioarele jos, mai intai ma dadeam cu ea la vale, in panta, si-mi tineam echilibrul, apoi pe drum drept, iar la curbe juleam toti peretii :lol:

Bine, nici acum nu stiu sa merg asa elegant, sa ma sui pe biciclete mai inalte decat mine, dar ma ai plimb cand ma apuca. Chiar in weekendul asta vreau sa-mi iau una second de prin Germania, ceva fara pretentii, pentru plimbari simple pe aici pe la sat.

Seara buna, vesperali! :bighug:

Samy, sincer va invidiez pe voi care stiti si va place sa va dati cu bicla. Eu o folosesc doar pe aia pentru fitness (si aia destul de rar in ultuima vreme, ca am facut niste mutari de mobila si nu prea mai am loc de ea. E si destula lene la mijloc, recunosc :allwrong: ) Compensez insa mergand mult pe jos, dar deja am batut toate stradutele orasului, ca nu-s asa de multe.

Va salut, nu gatarati weekendul?

Pufonel, hm, nu am gasit bicicleta de cumparat... s-au dat toate in ziua dinainte de a suna eu, mai astept...

sami, am fost in fuga 2 zile la brasov, probabil revin in iunie pentru o vreme mai indelungata

frumoasa zona, enjoyed it :)

Eu sunt de-a dreptul indragostita, fermecata, ma simt ca pestele in apa in aceasta zona, simt pamantul ca si cum as fi Acasa...

Va salut si va doresc spor, suntem deja la mijlocul saptamanii, sa vina weekend-ul :lol:

Seara bua, vesperali! :bighug:

Samy, mama a facut ieri niste oua umplute, uar in umplutura a pu8s si o conserva de ton, bine scursa de ulei. In seara asta le-am terminat, si abia astept sa fac tura urmatoare. Stiu ca sunt grele la stomac, dar o data la 2-3 saptamani, merge :clatite:

post-246-1525459945_thumb.jpg

Narcisaaaaa

Sami, nu te-aud, ca nici voi nu m-auziti pe mine cand tip ca nu mai vreau la vie, la gradina, la locuinta mea de vara de la tara, na :ang: :sadwalk: !

Dar, daca ma strigi ca sa-mi dai borcanul ala cu ce-o fi in el, iacata-ma-s :yahoo: !