Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11062

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

:bighug: Sefule Asimetric, tinem pumnii sa scapi repede de griji. Tare ma bucur ca vii in Bucuresti, mai are si Corina pe cineva cunoscut acolo. Asta-i partea mea de egoism :blush-1: .Daca vezi ca n-ai unde dormi, sun-o , ca n-o sa te-apuce noaptea dormind in gara , ca-i periculos, e greu la inceput pana le aranjezi pe toate, stresant, nu cunosti locul, oamenii, dar te descurci tu pana la urma, e mult pana incepi, grija-i mare. Corina vine acasa maine seara, sta aici vreo doua-trei zile , apoi se intoarce.

 

Multumesc! :) Daca o sa am o mega-urgenta, probabil voi fi nevoit sa apelez la cei pe care ii mai stiu pe-acolo. Eu am mai dormit si in gara... si in hosteluri (un fel de hotel, dar camerele sunt cu 8-10 paturi etajate, iar baia e la comun), asa ca nu cred ca o sa am vreun stress. Acum am pus in miscare o intreaga desfasurare de forte, pentru gasirea unei locuinte permanente (sau temporare - 1, 2, 3 luni).

 

Cat despre clopote... Hmmmm, deocamdata nu. :lol: Voi anunta, daca voi fi cerut in maritis. :D:

Link to comment
Share on other sites

Prin urmare, seful Asimetric se conforma si dadu raportul, cam sumar , dar macar il am la dosar. Despre Aprig si despre Sami mai stim cate ceva, si despre vespe cu ecuatiile ei stim , RoAp e prins cu afacerile lui, Mnemosyne e pe scena, ce ne facem insa cu Blue si cu Barcelona , n-au scris nimic la lucrarea de control, au dat foaia cu CV-ul alba ca zapada si nu sufla o vorbulita despre realizari, plimbari, avansari, castiguri, examene, nunti, botezuri, relatii sentimentale sau de orice alt natura... :rules: Nici despre Adrian 007 nu mai avem vreo stire. Ce, lor nu li se-ntampla niciodata nimic :ang: ?

Link to comment
Share on other sites

Cat despre pufonel, sa nu creada ca este nemonitorizat, dar el se afla pe lista mea speciala :rules: . Ce stim noi despre pufosul din tara aia negricioasa? Poate mai stiti voi cate ceva, dar eu nu stiu mai nimic. Tot ce stiu se refera la elevii domniei sale, ce-au facut, ce-au mai observat , ce-au mai cercetat si pe unde s-au plimbat. Mai stim oarece despre mama pufosului, despre colegi, dar nimic din ce ne-ar putea interesa expres pe noi. Cred ca ne-a pus pe-o pista complet falsa si ca nici macar din tara declarata nu este, altfel ar fi luat-o si pe Mituca mea, ca-i destul de neagra si se-ncadreaza in criterii, ar fi inghesuit-o si pe ea pe-acolo , ca-i mica si n-ar fi ocupat prea mult spatiu :ang: .

Link to comment
Share on other sites

Multumesc! :) Daca o sa am o mega-urgenta, probabil voi fi nevoit sa apelez la cei pe care ii mai stiu pe-acolo. Eu am mai dormit si in gara... si in hosteluri (un fel de hotel, dar camerele sunt cu 8-10 paturi etajate, iar baia e la comun), asa ca nu cred ca o sa am vreun stress. Acum am pus in miscare o intreaga desfasurare de forte, pentru gasirea unei locuinte permanente (sau temporare - 1, 2, 3 luni).

 

Cat despre clopote... Hmmmm, deocamdata nu. :lol: Voi anunta, daca voi fi cerut in maritis. :D:

 

Te-ai culcat cu ea?

 

Pare important de obicei.

 

Glumesc. :hatoff:

 

Link to comment
Share on other sites

Neata, lume! Cum mai merge? Cum petreceti Floriile? Aveti soare azi?

Eu m-am intors de la interviu. Astept.

 

Te-ai culcat cu ea?

 

Pare important de obicei.

 

Glumesc. :hatoff:

 

Poate parea important pentru cineva care nu stie altceva. Altfel... nu stiu de ce ar pune o astfel de intrebare, mai ales cuiva cu care nu a avut niciodata o relatie cordiala (cel putin).

Daca simti nevoia sa dai sfaturi parintesti, pastreaza-le pentru mai tarziu, peste cativa ani. Eu nu sunt interesat. In rest, asta se poate discuta la o bere cu prietenii. Maximum. Poate nici atunci. Doar cei extrem de apropiati. Si noi, barbatii, nu avem prieteni atat de apropiati. Iar cu tine nu as iesi la o bere nici macar din complezenta.

Glumesc.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am intors de la interviu. Astept.

 

Doamne ajuta! :hands: Fu greu?

 

 

nu stiu de ce ar pune o astfel de intrebare,

Glumesc.

 

Stiu eu :yes: E vorba despre astenia de primavara, nu vezi ca-n loc de varsta Radu ii da inainte cu numarul de la pantofi :confused: ? Isi revine el, s-avem putintica rabdare. Intre timp, cum zici, glumim si noi, am ramas in pana de alternative din moment ce-am epuizat fara nicio eficienta toate tipurile de tratamente cu incurabilul de RoAp . Nimic nu mai avem pe stoc. :resent:

Link to comment
Share on other sites

:lol: Mda, asa ziceam si eu.

 

Nu a fost greu, am discutat vreo 20 de minute cu managerul companiei, apoi m-am mutat la calculator, pentru o scurta proba. A mers rapid si bine. Apoi am fost sa vad si o garsoniera, care mi-a placut. Nu ramane decat sa primesc un raspuns pozitiv de la angajator. :)

Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vesperali! :bighug:

 

Am iesit cu bine, desi cam obosit, dintr-o saptamana de Scoala altfel in care am avut 2 activitati legate de unirea Basarabiei cu Romania, o activitate de astronomie si o excursie pe valea Prahovei. Si azi, cand sa-mi revin, veni vreme si-mi dadu in cap :hammer:

 

PS La multi ani,. Narcisa, Aprig si toti cei ce mai purtati nume de flori (chiar daca am intarziat cu vreo ora) :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...