Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

A ramas postasul inzapezit. Daca nici macar pensia Narcisei nu a adus-o la timp... :o:

 

:rade: Pai, dragul mamii, daca va tot dati dupa colturi si va tot coditi la munca, de-aia nu-mi vine pensia la timp. Ca nici prin gand nu-mi trece sa dau vina pe biata Olguta , am vazut-o de-atatea ori cu ochii mei- bine, bine, aveti dreptate, cu ochii altora se vede mai greu :yes: - cum asuda la tabla aia sa ne explice si sa ne convinga c-am terminat cu saracia, ca incepand din 2034 vom avea, ca ne vor da...Am incredere deplina in PSD-ul asta, am si rabdare, doar ca ma rog la Dumnezeu sa aiba si el, sa ma mai pasuiasca , n-as vrea sa ratez minunea asta, ca si-asa am pierdut destul si destule...

 

Mi-a fost dor de tine, sefule Asimetric. N-am mai strigat, n-am mai lacrimat, am asteptat sa te-ntorci de bunavoie la micul nostru grup atunci cand iti va fi si tie dor de noi. Am crezut in asta. Pentru ca, toti cei readusi cu arcanul, adica cu rugaminti, au zbughit-o la prima cotitura si dusi au fost. Chestie de suflet, de atasament... Am incercat sa mai aflu cate ceva despre tine pe facebook, , dar mare lucru n-am izbutit, pentru mine engleza este un obstacol de nedepasit :blush-1: .

Noutati?

Link to comment
Share on other sites

:) Bineinteles ca m-am intors. Nu e o promisiune, dar intotdeauna ma voi intoarce, dupa perioadele de ratacire (sau voi incerca, pana cand nu va mai fi posibil). Am fost ocupat cu munca, ma trezesc la 7 si ajung acasa la 22. Si uneori nu stiu de ce si unde zboara zilele.

Pe facebook am mai fost oarecum activ, pentru ca face parte din indatoririle de serviciu. :D: Engleza nu mai trebuie sa fie un obstacol de nedepasit; nenea Zuckerberg a integrat un translator in site-ul lui, pe care il numeste "facebook". Si Google are ceva de genul. :P:

Link to comment
Share on other sites

Engleza nu mai trebuie sa fie un obstacol de nedepasit; nenea Zuckerberg a integrat un translator in site-ul lui, pe care il numeste "facebook". Si Google are ceva de genul. :P:

 

Despre Google stiu ca are. Dar, sefule, e obositor sa tot faci asta, la varsta mea: ia de-aici, du dincolo, intoarce-te, sterge si adauga...greu fara scoala :blush-1: . Oricum, sper sa-ti tii promisiunea , o incepusi bine , dar spre final pare ca bati in retragere, o diluasi de nu mai ramase mare lucru din ea. Sper sa nu dispareti toti pe nesimtite, si mai sper sa va mai pot astepta... :bighug:

Link to comment
Share on other sites

Despre Google stiu ca are. Dar, sefule, e obositor sa tot faci asta, la varsta mea: ia de-aici, du dincolo, intoarce-te, sterge si adauga...greu fara scoala :blush-1: . Oricum, sper sa-ti tii promisiunea , o incepusi bine , dar spre final pare ca bati in retragere, o diluasi de nu mai ramase mare lucru din ea. Sper sa nu dispareti toti pe nesimtite, si mai sper sa va mai pot astepta... :bighug:

 

Trebuie sa ma acopar din toate directiile. Cum sunt notele de subsol in contractele companiilor telefonice sau ceva. :lol: Promit sa incerc, macar. :D:

Nu mai sunt la curent, ultima data era umarul dislocat. Acum totul e bine? :) ("bine", in raport cu media tarisoarei, adica...)

Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vesperali! :bighug:

 

Narcisa, sa-ti dea Domnul mai multi ani decat lui Iliescu, sa te poti bucura de binefacerile partidului pe care-l pomenisi! :mousquetaire:

 

Asimetric, daca vrei sa muncesti mai putin (cel putin ca timp), angajeaza-te in invatamant. Ca toata lumea ne arata cu degetul ca muncim putin. Dar pe de alta parte aceeasi lume se plange ca elevii au prea multe ore. Cine sa-i mai inteleaga! :angelnot:

Link to comment
Share on other sites

:sadwalk: Ooof, natiune, mai traiesti? Vorba unui distins raposat.

Sami, altadata cand mai doresti mormane de zapada , fii draguta si precizeaza-i Celui de Sus locatia, ca asa, in devalmasie , nu-i prea corect fata de concetatenii tai si-asa destul de napastuiti :ang: .

Asimetric, am depasit oarecum, sa ma vezi cu cata grija merg acum, cum pasesc, mai bine zis, cam trei- patru centimetri lungime ntre talpile picioarelor, si vreo doi-trei in inaltime, asa incat las urme ca masina.

Multumesc , pufonel :bighug: , macar o sa incerc. Dar , din cate stiu, toti cei aflati la subsol acum au incercat.

 

Nu uitati ca , in noaptea de sambata spre duminica , toate ceasurile din România vor fi date cu o orÄ ĂŽnainte. Ora 03:00 va deveni ora 04:00.

Link to comment
Share on other sites

Atentiune, maine sunt calendele grecesti si trebuie sa prezentati portofoliile cu activitatea desfasurata in intervalul 1.01. 2018- 24.03.2018. Obligatoriu trebuie sa mentionati, cu inscrisuri doveditoare:

-starea civila actuala

- ce activitati ati prestat

--cati bani ati castigat

-cate ii ati lucrat

-pe unde v-ati plimbat

-ce note ati luat

-ce roluri ati mai interpretat.

 

N-avusei tasta cu punct si virgula ca , daca aveam, presaram si eu cateva semne de-astea din loc in loc, pe-ici, pe-colo... :resent:

Link to comment
Share on other sites

Sami, Transilvania mai coase chimeČÄ? :D:

Coase, coase... Cam asa va arata modelul la fodori. Colti de lup si coarne de berbec pentru protectie si putere totodata :rolleyes:

Mai am putin si am gatat cu fodorii la ambele maneci. Trec apoi la puii peste cot :D:

 

Neata buna voua si sa aveti o saptamana frumoasa!

 

Sambata am avut o sezatoare de incondeiat oua in Prejmer, Brasov. Cele din imagine nu-s facute de noi, ci de domnul ce ne-a invatat, noi ne-am straduit, mai avem pana la asa performanta.

 

Sambata trecuta am avut sezatoare la Avrig, Sibiu, apoi am vizitat si Manastirea cisterciana de la Carta. Va recomand cu drag zona. Muntii au fost minunati, inzapeziti si se vedeau foarte clar. La Avrig oameni faini, venisera si berzele odata cu noi. La Carta simteai istoria prin fiecare piatra pe care o atingeai, o istorie veche de vreo 800 de ani.

post-282-1522045886_thumb.jpg

post-282-1522046013_thumb.jpg

post-282-1522046137_thumb.jpg

post-282-1522046141_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Neata, lume!

Pentru Narcisa... Daca o sa lipsesc, e pentru ca sunt ocupat sa caut un loc in care sa stau, in Bucuresti. Ma streseaza tare chestia asta, pentru ca sunt impotriva timpului... E posibil sa imi schimb jobul, dar nu stiu daca ma vor astepta prea mult.

Link to comment
Share on other sites

:bighug: Sefule Asimetric, tinem pumnii sa scapi repede de griji. Tare ma bucur ca vii in Bucuresti, mai are si Corina pe cineva cunoscut acolo. Asta-i partea mea de egoism :blush-1: .Daca vezi ca n-ai unde dormi, sun-o , ca n-o sa te-apuce noaptea dormind in gara , ca-i periculos, e greu la inceput pana le aranjezi pe toate, stresant, nu cunosti locul, oamenii, dar te descurci tu pana la urma, e mult pana incepi, grija-i mare. Corina vine acasa maine seara, sta aici vreo doua-trei zile , apoi se intoarce.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...