Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

(-`- CHAT -'-)

Recommended Posts

Cateodata, nu mi-ar strica sa ma manifest si eu asa. Cu mancare si chestii, adica.

E doar o iluzie, deci nu vrei. Plus ca ingrasa :) Te roade, te macina..

Da, stiu, cheltuiesc bani buni pentru asta. Eu nu am pofte dec at de dulciuri. Cica dulciurile semnifica dragostea materna, , chestii.

Cam asa-i :) Si la mine tot dulcele e motorul.

Zici tu acum, dar apoi cazi intr-un cerc vicios si te faci de 200 de kg. Lasa, mai bine mai slabut. Plus ca-ti vine si tie randul, acusi. In cativa ani, dupa ce te insori, ne auzim.

Parerea mea este ca barbatul se linsiteste, nu mai trebuie sa se uite toata ziua in stanga si-n dreapta dupa doamne si domnisoare, acum are si el una si gata. Se cuminteste, se relaxeaza si instinctul de vanator, si clar, nemaifacand atata miscare... cu ochii, se ingrasa :lol:

Deci daca ma insor si nu ma ingras, pot fi acuzat de inselaciune? :unsure:

Categoric da, ai grija :rade:

Sa nu uitam ca ea si gateste bine: supa de linte verde cu afumatura, si deci mna, nu ai cum sa nu te ingrasi :lol:

post-282-1421060854_thumb.jpg

Categoric da, ai grija :rade:

Nu o sa imi asum acest risc, sau o sa ma insor cu una care nu va sti sa gateasca. Macar am o scuza.

:lol:

Tortura. Chestia aia arata mult prea bine. S-a mai bagat si ceapa aia in poza. N-avea ce face? I'm dying.

Altadata.

Draga RoAp, daca zici vreo vorba de duh pe undeva, despre indiferent cine :rules: , si nu vad niciun sef la comanda in momentul respectiv, te banez eu :crazy: , ca, intre timp, am facut rost de-un buton :hercules:, l-am clonat, mai bine zis, dar functioneaza in caz de extrema urgenta :white: .

Oricum e groasă, s-a activat toată falia, de sus până jos, și sînt din ce în ce mai dese, să vedem când îl dă pe ăla mare :( Nu mai durează mult...

Insinuezi ca ar trebui sa ne spunem ultimele dorinte :cry: ? Atunci, eu, mai frumos si mai concis decat Asimetric, n-as putea sa ma exprim, mai ales ca simt un nod in gat si ma podideste plansul :cry: ! Deci, cum spunea sefu'? Eu v-am iubit pe toti, pe unii mai mult, pe altii mai putin...

Pentru cei care l-ati prins pe cel din '77: inaintea lui au fost din astea mici si dese? Ca stiu ca sunt doua teorii care se contrazic.

Nu au fost, Yelle. Iti spun asta pentru ca imi amintesc foarte bine cat am fost de socata de acel cutremur, invatasem despre ele dar niciodata pana atunci nu mai simtisem unul.

Insinuezi ca ar trebui sa ne spunem ultimele dorinte :cry: ? Atunci, eu, mai frumos si mai concis decat Asimetric, n-as putea sa ma exprim, mai ales ca simt un nod in gat si ma podideste plansul :cry: ! Deci, cum spunea sefu'? Eu v-am iubit pe toti, pe unii mai mult, pe altii mai putin...

Nu au fost, Yelle. Iti spun asta pentru ca imi amintesc foarte bine cat am fost de socata de acel cutremur, invatasem despre ele dar niciodata pana atunci nu mai simtisem unul.

Reiau doar pentru print screen.

Altadata.

Din păcate, nu e chiar așa.

Cutremurele mici și dese, astea în jur de 4 grade, nu se simt prea bine, sau se simt doar pe arii restrânse. Ăsta de 4 pe care l-a simțit Yelle nu s-a simțit aici. În 77 nu se anunțau nicăieri (abia l-au anunțat pe ăla mare, o zi mai târziu), deci dacă au fost unele de 4 înainte nu ai cum să știi. Bine, presupun că există întregistrări, eu n-am dat de ele. Problema e că la cel din 40 am citit că chiar au fost multe mici de peste 4 grade câteva luni înainte.

În plus, pentru cine urmărește cât de cât infp, acum câțiva ani erau mici mici, de 2-3, unul la câteva zile, acum au crescut și în intensitate și în frecvență. Asta nu e bine.

Teoria conform căreia mai multe cutremure mici eliberează energia și-l atenuează sau amână pe cel mare are multe fisuri. Una din ele fiind că ar fi nevoie de circa 33000 de cutremure de 4 grade pentru a degaja energia unuia de 7 grade.

Acum e o perioadă de relativă acalmie. Cutremurul din 1802 a fost atât de puternic încât au urmat mai bine de 30 de ani de cutremure destul de serioase după el, până s-a liniștit zona (până prin 1838, dacă-mi amintesc bine).

Cu alte cuvinte, ce s-a întâmplat la cutremurul anterior nu e musai să se repete.

În 77 nu se anunțau nicăieri (abia l-au anunțat pe ăla mare, o zi mai târziu), deci dacă au fost unele de 4 înainte nu ai cum să știi.

Ai dreptate, eu am zis doar ca n-am simtit niciunul pana la cel mare.

Buna seara si bine v-am gasit! Pe unii v-am regasit.

:yeap: Bine ai venit! Toate bune?

Nu sunt chiar toate bune, dar cel putin toate sunt trecatoare.

Ca sa dau replica cat mai repede, trebuie sa apas mereu pe Fast Reply?

Da, asa cred, pe raspuns rapid.. Eu nu prea folosesc varianta asta, asa ca nu sunt sigura, Iti va raspunde altcineva mai in tema.

:D: O folosii acum, functiona. Invatai si eu ceva.

Ce varianta folosesti?

Adauga raspuns. Cred ca e mai ocolit, intr-adevar. Eu le am scrise in romana, ca nu stiu nicio pasareasca. :blush-1: Si taman de mine avusesi parte! :lol:

Ma gandeam ca e vreo versiune a forumului in care chenarul in care tastez sa fie permanent, sa nu mai fiu nevoit sa dau un click in plus cand vreau sa tastez ceva.