Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

(-`- CHAT -'-)

Recommended Posts

Brașovul nu e la munte, e într-o depresiune dacă-mi amintesc bine. Eu prin munte înțeleg Predeaj sau mai sus.

Din Brasov pot sa merg si la Predeal. In fiecare zi, daca as vrea. Sunt la distanta de 30 de minute. :)

Nu-i adevarat, la BRasov e bine :P

Buna,

Asa sa fie si cind oi ajunge eu, ca de ploaie si frig suntem satui aici .

Daca apuc un 24° la mijlocu' zilei, sunt fericita.

Visez si eu. Mi-ar placea. M-as muta ca sa mananc din prajiturile lui Sam. :)

Ziceam ca ma "mut" la munte... dar doar temporar. Cateva zile. Sa ma racoresc fizic, dar mai ales psihic. :lol: Pana ma intorc acasa, poate mai trece infernul de pe-aici.

Orasul meu de suflet :) Mi-e dor de el in aceste momente.

Rubens iti tin pumnii, sper sa ai vreme buna la Brasov. Ramane de vazut.

Brasovul e la munte fratilor :P: Tampa in centrul orasului ce este, vreo campie cumva? Uratilor.

Asimetric vezi, prajiturile is pe bani, stii vorba aia, frate, frate, dar branza-i pe bani!

Orasul meu de suflet :) Mi-e dor de el in aceste momente.

Rubens iti tin pumnii, sper sa ai vreme buna la Brasov. Ramane de vazut.

Brasovul e la munte fratilor :P: Tampa in centrul orasului ce este, vreo campie cumva? Uratilor.

Asimetric vezi, prajiturile is pe bani, stii vorba aia, frate, frate, dar branza-i pe bani!

Da, Tampa e un munte, care face parte din masivul Postavaru. Nu e foarte inalt (950 m), dar nu conteaza. Techically, e un munte, dupa modul de formare. :)

As plati oricat pentru prajiturile tale. ^_^

Da, Tampa e un munte, care face parte din masivul Postavaru. Nu e foarte inalt (950 m), dar nu conteaza. Techically, e un munte, dupa modul de formare. :)

Sefule Asimetric, in locul tau as ajunge la o intelegere cu Sami, tu doua saptamani in casa ei din Brasov, Sami cu familia doua saptamani in casa ta de la mare, in aceeasi perioada, scapati astfel de cea mai mare parte din cheltuieli, cazarea te omoara, de fapt. Prin frigiderul lui Sami gasesti tu si platoul cu prajituri , in mod sigur! :D:

Pentru idee, vreau comision. :gblush:

Comision: 15% din cantitatea de prajituri pe care o primesc de la Sam. :lol:

Eu nu stau aproape de mare. De fapt, nici nu stau in Constanta, practic.

Timp mi-as face, dar ce facem cu distanta :whitch: :w1: D-aia ziceam sa-mi opresti un borcan virtual .

Eu ma gandeam la consultanta. De-aia am alocat doua zile. Distanta e pentru vacanta nu pentru retete culinare, ultile de altfel.

Pana la urma e asa un dezastru o zacusca virtuala? :flowers:

ps: La istorie și geografie udam buretele. :blush-1:

:flowers:

Multumita? :haha:

Comision: 15% din cantitatea de prajituri pe care o primesc de la Sam. :lol:

Eu nu stau aproape de mare.

Pai, de ce nu stai unde trebuie, sefule :confused: , de ce te-ai indepartat de izvorul ala cu bani multi, frumos e sa pierdem acum toate oportunitatile? :think:

Pai, de ce nu stai unde trebuie, sefule :confused: , de ce te-ai indepartat de izvorul ala cu bani multi, frumos e sa pierdem acum toate oportunitatile? :think:

Asi e cumsecade. Mai usurel cu limbajul.

:hatoff:

Cu mine vorbesti? :confused:

E-n regula, il voi casapi pe seful Asimetric altadata, cand n-o sa mai stai tu de paza. :pardon:

:rofl:

Narcisa, doar el are voie sa ma boscorodeasca, ce n-ai inteles? :lol:

Ieri am fost pe la Mangalia, in vizita la ai mei. Gratar, plimbare, chestii. Azi a plouat. Si m-am bucurat, intr-un fel. N-am mai vazut ploaie de o luna.

Azi am fost in Padurea Spataru la un gratar cu copiii!

:rofl:

Narcisa, doar el are voie sa ma boscorodeasca, ce n-ai inteles? :lol:

Gratar, plimbare, chestii.

Prin urmareeeee, ce-avem noi aici? Gratareeee, plimbareeeee! Chestiiiiii! Ia uitati-va ce bine-i cad sefului nostru chestiile astea imprumutate de la Barcuta, ascunde sub ele tot ce nu trebuie sa vada sau sa stie curiosii care suntem! Ca, uite, Big, daca n-are nimic de ascuns , nu declara nicio chestie, ii fu suficient gratarul... :crazy:

Recunosc, sefule, ca m-apucase ieri asa un spirit razboinic, o asa putere malefica pusese stapanire pe mine, incat prapad as fi facut de n-ar fi fost RoAp sa-mi steie impotriva! :D:

:yeap: In sfarsit am trait sa o aud si pe asta :cat3:

Sefule Asimetric, in locul tau as ajunge la o intelegere cu Sami, tu doua saptamani in casa ei din Brasov, Sami cu familia doua saptamani in casa ta de la mare, in aceeasi perioada, scapati astfel de cea mai mare parte din cheltuieli, cazarea te omoara, de fapt. Prin frigiderul lui Sami gasesti tu si platoul cu prajituri , in mod sigur! :D:

Pentru idee, vreau comision. :gblush:

Nu ar fi fost o idee rea :) Dar uite ca Asimetric ne lasa balta.

Sami, din ce-ai facut minunatia aia de crema, branza sa fie?

Sefule Asimetric, tine-te de cuvant, 15% ai zis! Altfel, RoAp iar va fi nevoit sa medieze conflictul. :sorry: