Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11077

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

E cod portocaliu, roșu, am auzit că Buzăul e izolat, DN 2 închis, Mizil închis...

 

Se exagereaza.

 

E dificil transportul insa se merge.

 

E iarna.

 

 

Senzational, la stiri : ministrii s-au oprit sa ajute un sinistrat! :cheer:

Ce facem acum , ii declaram eroi , ii punem in calendarul crestin ortodox sau dam numele lor unor strazi? :confused:

 

Opriti televizorul.

 

Link to comment
Share on other sites

Opriti televizorul.

 

RoAp, ieri l-am oprit, precum ai zis, dar bag'seama ca daca-l tin mult oprit uit sa mai vorbesc, si-asa am piedut din vocabular toate neologismele, mi-au mai ramas doar cuvintele din fondul de baza , cele auzite pana la varsta de 5-6 de la muma. Tu de ce crezi ca-n ultimul timp ma rezum la a posta doar catei, pisici si bancuri gata pozate? :blush-1: Noroc ca sefii nostri sunt de treaba si nu-mi atrag atentia cand postez de doua ori pe saptamana aceeasi pisica. Poate uita si ei, la cei 20-30 de anisori ai lor, nu numai noi la 45 sau 60 . :D: Asta , asa, sa ne mai imbarbatam si noi uitandu-ne cu drag la capra costeliva a vecinilor si sa nu crapam de invidie , cum zice inteleptul de Big mai sus. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata tuturor! :bighug:

 

 

RoAp, daca banuiesti ca episodul cu uitarea are vreo legatura cu accidentul urat pe care l-ai avut, nu mai pierde timpul si consulta medicul neurolog. Spune-i despre accidentul acela. S-o fi format vreun cheag pe creier daca te-ai lovit atunci la cap, doar tu stii cum a fost, nu trebuie minimalizat acest aspect.

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata si de la mine! :dancing:

 

Tocmai am facut o plimbare de vreo 4 km prin zapada, cu niste treburi prin oras, se pare ca indiferent de vreme, oamenii sunt zambitori si m-am bucurat ca nu sunt demoralizati din cauza zapezii.

Am trecut pe langa curtile oamenilor care deszapezeau, toti erau cu voie buna si extrem de amabili.

 

Situatia in Buc. nu este grava, fata de ce am vazut in tara, aici este `parfum`.

Este o iarna si atat, am trait in copilarie ierni mult mai mari decat aceasta, cu zapada abundenta pana la streasina casei.

Parerea mea personala, este ca pt Buc se exagereaza situatia, in tara este intr-adevar grav.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am dat si eu acum cateva zile, zapada jos de pe masina, apoi un vecin amabil mi-a facut carare in spatele masinii, ca eu oricum nu am lopata...sunt saraca si nici lopata n-am :rade:

 

Azi am luat-o pe jos, era mai sigur...si m-am si mirat ca am ajuns acasa intreaga, fara nici o cazatura. :cheer:

Link to comment
Share on other sites

Bine-ai venit, capitane Diana! :flowers:

 

Avem aici un forum bun , dar sefii sunt partinitori , motiv pentru care, in ciuda celor 20.000 de postari ale mele, toate perfecte si mai mult decat perfecte :rules: , nu mi-au dat si mie nicio functie si niciun amarat de buton . :resent: Pretextul lor ar fi ca sunt rea si dusmanoasa. :blush-1: Adica, discriminare, sa nu mai zic ca suna si a calomnie! Pai, daca ei nu-mi dau nicio sansa de indreptare, niciun semn de incredere, eu tot asa rea o sa raman , ba ma mai loveste si invidia, nu? Am iesit bine la testari, la examene si extemporale, am jucat roluri principale in tot felul de piese razboinice, m-au tavalit in fel si chip, am sterpelit de la altii catei si pisici si le-am adus aici , la cuib. Si ei, nimic, o tin pe-a lor, ca deocamdata nu merit nimic si c-or sa ma puna si pe mine sef cand n-or mai avea pe cine si peste cine.

Acum, astept deszapezirea si-o iau ca badea Cartan, pe jos si pe la fiecare, le-arat eu ce spune Constitutia! :hercules: Incep cu capitala, daca zici ca e circulabila, ca Buzaul, Constanta si Brasovul si-au tras plapuma peste ele si stau troienite pana la primavara, cand le-o canta cucu'-n dumbravioara. :haha:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de care iarna zici mai exact, dar imi amintesc ca eram mica si intr-o noapte, dupa un viscol, nu am mai putut deschide usa de la casa. :)

Usa se deschidea in exterior si din cauza zapezii, era imposibil de iesit din casa. :)

Tot in copilarie, mergeam pe garduri aproape de la cat de inalta era zapada.

Imi amintesc ca ieseam cu tata la poarta si ne dadea cu sania pe strada, ne faceam cazemate si oamenu uriasi de zapada.

Am prins vremuri frumoase. Si astea-s frumoase. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...