Jump to content
Vesperala Forum
vesperala

(-`- CHAT -'-)

Recommended Posts

am o alergie de vreo 4-5 ani, si inca nu s-a despitat de la ce e...

eu zic să insişti să afli la ce, cu analize complete.

altminteri apare curând asmul bronşic

zi-ne dacă putem face cumva să te ajutăm să faci analize în bucureşti

...eu am venit să vă spun bună seara ... :hi:

dar nu-i vespe să-i dau ceva... :hm:

vine ea...:rose-w:

:) mulţumesc

:hug: sara buna

:kissing:

...eu îţi mulţumesc :rolleyes:

...eu îţi mulţumesc :rolleyes:

:)

chiar, apropo de trandafirii ăştia...

tu ce culoare ai fi vrut mai mult? :) nu de alta, dar noi avem propriul kolobok-maker, aşa că ne putem mândri...:) cred că franky ar reuşi să facă şi culoarea ta preferată

:) seara bună, Bogdan

:rolleyes: anca, ai ceva planuri de luat motor? acum că tot ai permis

Pai am planuri stiu ce motor vreau...numai ca astept banii :franky: ........in schimb am un motor cu care ma plimb( nu e al meu da e bun si asa) pana o sa-mi cumpar unul al meu

Edited by Anca

:)

chiar, apropo de trandafirii ăştia...

tu ce culoare ai fi vrut mai mult? :) nu de alta, dar noi avem propriul kolobok-maker, aşa că ne putem mândri...:) cred că franky ar reuşi să facă şi culoarea ta preferată

...sufletul omului este culoarea mea preferată :rolleyes:

oare se poate face un trandafir cu această culoare...?

...sufletul omului este culoarea mea preferată :rolleyes:

oare se poate face un trandafir cu această culoare...?

am cunoscut un om care nu spunea niciodata nu .....poate nu se poate dar nici asa................asa ca orice e posibil

apropos de culoarea trandafirilor... :rolleyes:

eu lucrez cu volume foarte expresive în domeniul meu de activitate...culoarea apare doar ca un mic artificiu pentru ceea ce nu se poate obţine din concept!

profunzimea este dată din...lumină şi umbră!

...floarea sau mai exact gestul sincer de a dărui contează!

:hugs:

apropos de culoarea trandafirilor... :rolleyes:

eu lucrez cu volume foarte expresive în domeniul meu de activitate...culoarea apare doar ca un mic artificiu pentru ceea ce nu se poate obţine din concept!

profunzimea este dată din...lumină şi umbră!

...floarea sau mai exact gestul sincer de a dărui contează!

:hugs:

:giveheart:

Ii un lucru cu care nu trebuie sa te joci.

Mai is locuri in tara in care e posibil sa rezolvi?

Sa obtii un diagnostic clar?

E a treilea alergolog la care merg, si al treilea set de analize complete facute, si niciunu` nu mi-a dat un diagnostic clar. E ceva din mancare, asta e clar...dar mai mult nu stiu.

Pe zona Moldovei sunt doi alergologi mai competenti din cate am inteles, ambii in Iasi... ambii m-au consultat, da` ciuciu rezultat concret. De fiecare data mi s-a pus perfuzie, analize, regim alimentar, si... cam atat, pana la urmatoarea eruptie.

Edited by BeRightBack

E a treilea alergolog la care merg, si al treilea set de analize complete facute, si niciunu` nu mi-a dat un diagnostic clar. E ceva din mancare, asta e clar...dar mai mult nu stiu.

Pe zona Moldovei sunt doi alergologi mai competenti din cate am inteles, ambii in Iasi... ambii m-au consultat, da` ciuciu rezultat concret. De fiecare data mi s-a pus perfuzie, analize, regim alimentar, si... cam atat, pana la urmatoarea eruptie.

De ce nu incerci in alta parte?alt oras

Daca tu consideri ca ii un loc in care nu ai acces comunica.

Daca is epuizate locurile din ro legat de necesitatile tale, iarasi comunica.

@ anca: Nu mi se pare asa grav... si in plus m-am cam saturat de stat prin spitale aiurea, fara nicio finalitate pana la urma..

@ roap: unde s-a putut merge in iasi, am mers... mai departe nu cred ca are rost, deci nu se pune problema de acces limitat, sau mai stiu eu ce. multumesc oricum :airkiss:

Edited by BeRightBack

@ anca: Nu mi se pare asa grav... si in plus m-am cam saturat de stat prin spitale aiurea, fara nicio finalitate pana la urma..

@ roap: unde s-a putut merge in iasi, am mers... mai departe nu cred ca are rost, deci nu se pune problema de acces limitat, sau mai stiu eu ce. multumesc oricum :airkiss:

Tu hotarasti. In situatie limita, desi inteleg cum ca nu e cazul, ai retinut.

BRB, buna noastra prietena. :flowers:

te cred da nici asa nu e bine sa stai

Somn usor tuturor eu am fugit la nani :kiss_the_star:

nimeni nu-şi permite să pună un diagnostic concret şi corect ...aici sau în străinătate!

...doar în urma unor investigaţii extrem de bine făcute profesional!

...cu atît mai mult dacă este vorba de o alergie!

surprinzător cât de multe alergii sunt...

...sfatul meu este să mergi pe ideea că ar putea fi de la un cumul de factori...nu neapărat alimentaţia...cât starea psihică,vârsta,efort emoţii,stress.etc!

...am citit că acuzi aceste simptome de mai mult timp!

....în ce context ?...dacă sunt constante...dacă sau intensificat pe parcurs...?

...cert este că nu ţi-e bine...

Pai am stat de doua ori internata cate 2 respectiv 3 zile pentru analize... imi luau sange aproape in fiecare zi pentru alte teste, care ieseau toate negative.

Alergia se manifesta prin niste umflaturi, in diferite locuri... uneori mi se intampla cu degetele de la maini, sau la incheieturi, si unii medici au presupus ca ar fi arterita reumatoidala... in schimb analizele au iesit negative. S-a presupus ca ar fi de la caine, da` dupa analize a picat si teoria asta...

Nu stiu ce sa zic, e destul de neplacut, chiar daca nu-i dureros. Umflaturile cedeaza imediat, dupa ce iau un antialergic, sau fac perfuzii (asta daca merg la spital).

Am dedus ca poate fi ceva din alimentatie, pentru ca de fiecare data mi-a aparut dupa ce am mancat carne facuta la gratar, si poate or fi ceva condimente, nu stiu ce sa zic... in fine.... sunt multe teorii, nu stiu daca are vreun sens sa le insir aici. Eu doar sper sa scap cat mai repede de fluturasul din mana, ca am si eu boala aia cu acele si spitalele, si toata ziua stau cu mana cat mai nemiscata... sunt obsedata ca ar putea sa mi se sparga vena :imao:

Pai am stat de doua ori internata cate 2 respectiv 3 zile pentru analize... imi luau sange aproape in fiecare zi pentru alte teste, care ieseau toate negative.

Alergia se manifesta prin niste umflaturi, in diferite locuri... uneori mi se intampla cu degetele de la maini, sau la incheieturi, si unii medici au presupus ca ar fi arterita reumatoidala... in schimb analizele au iesit negative. S-a presupus ca ar fi de la caine, da` dupa analize a picat si teoria asta...

Nu stiu ce sa zic, e destul de neplacut, chiar daca nu-i dureros. Umflaturile cedeaza imediat, dupa ce iau un antialergic, sau fac perfuzii (asta daca merg la spital).

Am dedus ca poate fi ceva din alimentatie, pentru ca de fiecare data mi-a aparut dupa ce am mancat carne facuta la gratar, si poate or fi ceva condimente, nu stiu ce sa zic... in fine.... sunt multe teorii, nu stiu daca are vreun sens sa le insir aici. Eu doar sper sa scap cat mai repede de fluturasul din mana, ca am si eu boala aia cu acele si spitalele, si toata ziua stau cu mana cat mai nemiscata... sunt obsedata ca ar putea sa mi se sparga vena :imao:

...dupăcum descrii simptomele...este clar că trăieşti!

obsedato... :tongue:

RoAp vroia să te ajute...eu m-am implicat chiar dacă nu e domeniul meu...

cu venele tale cu tot.. :tongue:

o singura data a fost grav, mai exact prima oara, cand mi s-a umflat un ochi, apoi tot obrazul drept, si buzele. :D: aratam ca in filmele de groaza. atunci a fost sperietura mare.... dupa, a fost ok.

eu v-am zis ca traiesc, doar ca-s speriata de ace. :D:

o singura data a fost grav, mai exact prima oara, cand mi s-a umflat un ochi, apoi tot obrazul drept, si buzele. :D: aratam ca in filmele de groaza. atunci a fost sperietura mare.... dupa, a fost ok.

eu v-am zis ca traiesc, doar ca-s speriata de ace. :D:

Incetati sa ma luati drept boul de serviciu.

Aviz si lui Oemor.

Nu ii lipsit de respect modul asta in care comunic.

Aviz si lui Oemor.

eşti de serviciu...?

...că nu te-am jignit cu nimic...

salut NightShift! :hi:

Aviz si lui Oemor.

N-am inteles ce-am facut, mai ales ca postul acela ii era adresat lui Romeo... Imi cer scuze oricum, n-am avut nici cea mai mica intentie sa jignesc, foarte serios vorbesc.

eşti de serviciu...?

...că nu te-am jignit cu nimic...

Posibil, insa eu percep altfel lucrurile.

Oricum, buna incercare. :hatoff: