Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

da,e posibil ca pachetele ce vin de la 2 sau mai multe ip-uri alocate dinamic intr-o retea sa fie vazute in exterior ca venind de la un acelasi IP.eu cred ca nu sunt neaparat clone.De exemplu eu stau la camin,unde binenteles la fiecare calculator avem asociat un IP diferit,dar accesam cu totii o pagina de pe Internet ,cu acelasi IP.

 

Are dreptate ce spune tipul.NAT ul poate ascunde mai multe IP-uri private dintr-o retea,cu un IP public rutabil.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Greu de inteles :wish_upon_a_star: Si mereu aceste 2 persoane vor avea acelasi numar la Ip la fiecare mesaj scris de ei, indiferent ca e un mesaj scris acum un an, ieri azi sau maine? In acest caz nu poti dovedi daca sunt clone. Sau exista o solutie?

nu e datoria ta să dovedeşti că sunt clone, ci a lor să dovedească faptul că nu sunt

îmi amintesc că şi orpheus avea la un moment dat acelaşi IP cu cineva pentru că era un coleg de serviciu

 

dar era clar că sunt două conturi diferite

 

depinde

 

samsara, nu IP-ul contează , ci comportamentul

ai un regulament, îl aplici

 

şi ţii un ochi pe cei vizaţi până te lămureşti

Link to comment
Share on other sites

nu e datoria ta să dovedeşti că sunt clone, ci a lor să dovedească faptul că nu sunt

îmi amintesc că şi orpheus avea la un moment dat acelaşi IP cu cineva pentru că era un coleg de serviciu

 

dar era clar că sunt două conturi diferite

 

depinde

 

samsara, nu IP-ul contează , ci comportamentul

ai un regulament, îl aplici

 

şi ţii un ochi pe cei vizaţi până te lămureşti

Mersi :flowers: Cert e ca m-au dezamagit profund multi membrii. Dar asta e, viata continua.

Link to comment
Share on other sites

Mersi :flowers: Cert e ca m-au dezamagit profund multi membrii. Dar asta e, viata continua.

:) prin orice loc trec mulţi

 

nu toţi se leagă sufleteşte de el

 

 

cei ce se simt bine rămân.

 

nu ne place mereu acelaşi lucru, dar nu e un motiv să fim dezamăgiţi de asta..:)

e doar pentru că nu suntem şi nu putem fi la fel

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...