Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11080

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Doamne, trimite Samsarei noastre cele -30 de grade daca mai  ai de gand sa le arunci pe capul nostru si pastreaza , rogu-te , pentru amaratii de olteni,  nu mai mult de -2 ! Daca-ti mai raman cateva, da-i-le lui RoAp ca , daca la el este racoare , inseamna ca mai este loc de vreo -20 :yes:.

Acum si-n vecii vecilor, amin!:pray:

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Narcisa said:

Doamne, trimite Samsarei noastre cele -30 de grade daca mai  ai de gand sa le arunci pe capul nostru si pastreaza , rogu-te , pentru amaratii de olteni,  nu mai mult de -2 ! Daca-ti mai raman cateva, da-i-le lui RoAp ca , daca la el este racoare , inseamna ca mai este loc de vreo -20 :yes:.

Acum si-n vecii vecilor, amin!:pray:

Le iau bucuros! Tehnic vorbind eu castig procente bune din variatiile mari de temperatura. Chiar mult. Tampenii cu chimia solului.

Insa trebuie lamurit ceva! :D:

Daca e racoare, nu inseamna neaparat ca sunt la racoare.

Asa ca dati-mi racoarea mie!:P: 

Al dumneavoastra! :d1:

 

Desigur ati observat ca nu am subliniat nimic din postul dumneavoastra! :P:

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2023 at 5:10 PM, Narcisa said:

Doamne, trimite Samsarei noastre cele -30 de grade daca mai  ai de gand sa le arunci pe capul nostru si pastreaza , rogu-te , pentru amaratii de olteni,  nu mai mult de -2 ! Daca-ti mai raman cateva, da-i-le lui RoAp ca , daca la el este racoare , inseamna ca mai este loc de vreo -20 :yes:.

Acum si-n vecii vecilor, amin!:pray:

Era o gluma! Le el sau el la. Despre racoare vorbim, desigur! :D:

A pus la inima Mama Narcisa! :convers:

Salut tuturor!

 

Link to comment
Share on other sites

Aprig :star:

Da, da, chiar Festivalul clătitelor a fost sâmbătă și duminică. Un fel de bâlci împrumutat de la sași. Ideea e de ultima băută, ultima clătită înainte de postul mare😅. Dar s-a transformat în ceva kitschos☹️. O data în viata, na, poți încerca. 

Ziua bună vouă. 

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua tuturor!

Nu e in regula nimic, dimpotriva. E internata de azi noapte la spital la Victor Babes, la infectioase. Izolata complet. Trimisa de urgenta de la camera de garda de la Grigore Alexandrescu. E a treia oara cand ajung cu ea in ultima saptamana la camera de garda. Pe langa vizite la ORL, medic de familie, etc. 

Azi noapte i-au facut ceva mai multe analize la Grigore Alexandrescu. Culmea este ca acum o saptamana internistul nu a dat ca probabil diagnosticul de azi dupa analize. multe! Nu mai manca copilul, nu dormea, stare proasta. Mononucleoza.

Nu avea splina marita la ecograf acum o saptamana. azi noapte, da. De aici analiza suplimentara. De ce nu au facut-o atunci nu stiu. 

Acum e pe perfuzie s-o mai intremeze si pe dexametazona pana ies toate analizele. Asta era acum doua ore. i-au taiat toate antibioticele. 

Nu am acces la ea, e izolata complet. Dupa ce am internat-o i-am dus una alta intr-un rucsac.Prin asistente de la camera de garda. Nu am acces decat pana la usa.  Am informatii pe masura ce apar. Acum doarme si bine face. 

E un copil puternic!

Ne auzim!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...