Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11075

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 5/23/2022 at 4:43 PM, Aprig said:

E destul de ciudat.  Cred că am făcut niște greșeli, o să mai repar o parte din ele anul ăsta, restul anul viitor.  Plantele au crescut cumva sub formă de pâlcuri, nu mă prindeam de la ce dar e clar problemă de lumină.  În dreptul copacilor nu a crescut nimic, practic se vede unde nu a fost lumină măcar 6 ore pe zi.  Asta în solar.  Afară unele chestii au ieșit, altele nu prea, iar unde nu am irigat nu a ieșit aproaper nimic.

 

Mai experimentăm.  O să pun ceva poze mai încolo, dar nu prea am cu ce să mă laud.

 

Oricum, e un sentiment plăcut.  Oana s-a dus în solar cu un castron gol și s-a întors cu o ciorbă :) (lobodă + spanac)

Aprige,bravo! Insa esti sigur ca nu era programat meniul cu loboda si spanac?

Spun asta fiindca noi astia mai tehnici parem mai nevinovati. Intamplator e reusita combinatia loboda si spanac.

Insa urmeaza cosmarul. Leurda, alge, grau descantat in ozon caucazian si altele.:D:

In alta ordine, ma bucur ca merge "damblaua" cu solarul!

On 5/30/2022 at 8:13 PM, samsara said:

Azi am făcut 17 ani :hb3:

IMG_20220530_200118_753.jpg

IMG_20220530_200144_780.jpg

FB_IMG_1653929263998.jpg

Multe bucurii! E deosebita surioara ta mai mica! :star:

Link to comment
Share on other sites

Neața bună vouă, sa aveți o săptămână faină. A mea e încărcată spre sfârșitul ei, dar o sa fie frumos. Vineri avem Sânzienele în Piața Sfântul din Brașov, sâmbătă continuam sărbătoarea la Bran la Muzeul etnografic, iar duminică Sfânta liturghie 😇. Până atunci, pregătiri... 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, samsara said:

o sa fie frumos. Vineri avem Sânzienele în Piața Sfântul din Brașov, sâmbătă continuam sărbătoarea la Bran la Muzeul etnografic, iar duminică Sfânta liturghie 😇. Până atunci, pregătiri... 

 

La mine o sa fie urat. Sapat, plivit, copilit, udat, cules si pregatit cumva visinile, anul asta s-au facut multe si marunte, un chin pana le scoti samburii. Bataie de cap si cu dovleceii, au rodit in prostie. Imi plac pane, cu mujdei, dar am putin loc in frigider pentru ei, m-au speriat cu televizorul , ca vine foametea peste noi, asa ca am indesat in bietul  congelator tot ce vrei si ce nu vrei, na! Nu ma mai intrebati de sanatate, ca n-am timp de bolit.:allwrong:

:airkiss:

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, samsara said:

Neața bună vouă, sa aveți o săptămână faină. A mea e încărcată spre sfârșitul ei, dar o sa fie frumos. Vineri avem Sânzienele în Piața Sfântul din Brașov, sâmbătă continuam sărbătoarea la Bran la Muzeul etnografic, iar duminică Sfânta liturghie 😇. Până atunci, pregătiri... 

 

Mor fiindca nu va vad. An de an am promis ca vin cu IC.

Mai intreaba de mine Domnitele? :airkiss:

1 hour ago, Narcisa said:

La mine o sa fie urat. Sapat, plivit, copilit, udat, cules si pregatit cumva visinile, anul asta s-au facut multe si marunte, un chin pana le scoti samburii. Bataie de cap si cu dovleceii, au rodit in prostie. Imi plac pane, cu mujdei, dar am putin loc in frigider pentru ei, m-au speriat cu televizorul , ca vine foametea peste noi, asa ca am indesat in bietul  congelator tot ce vrei si ce nu vrei, na! Nu ma mai intrebati de sanatate, ca n-am timp de bolit.:allwrong:

:airkiss:

Nu va intreaba nimeni!:D: A nu se confunda cu ingrijorarea!

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2022 at 4:20 PM, Cuminte(l) said:

Se evita expunerea spre ANAF.

 

Asaaaa, asta era cauza, are logica, ce-i drept, acum inteleg.

7 hours ago, samsara said:

Neața bună vouă! 

Și La mulți ani! sărbătoriților zilei! 

La multi ani cu bucurii nenumarate, Sami. Sus cu natia si cu ia romaneasca!:ro:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...