Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Sami,

Iar s-au  cufundat în stele
Şi în nori şi-n ceruri nalte?

Cum ii scapam o clipa din ochi, cum o iau toti la sanatoasa:clapping:!

Eu , macar, dispar in mod natural, c-asa scrie la carte, dar ei pe unde-or hoinari, in corpore?

Ii batem sau ii lasam nemancati, ce propui?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11075

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hei, eu am citit in diagonala.

Am citit de Mersin, si mi s-a facut dor de toată Turcia, dar Mersin e un loc grozav! Si au o facultate de matematica excelenta, sunt pasionati. De doua ori am tinut prelegeri la ei, chiar mi-s dragi.

 

Am mai citit ceva si de o prăjitură la Victoriei, Ceea ce ar fi tocmai binevenita.

Duminica sunt cam intotdeauna pe acolo, ceva companie ar prinde bine. :)

In rest, cum zicea cineva, nu mi-a băgat Dumnezeu toate caprele în casă dar nici mult nu mai e: am un program mai încărcat decât pe primul semestru din varii motive, nici eu nu mai știu să le enumăr. Dar zici că sunt la maraton. Nu pe zăpadă ca al lui Ușeriu, dar în rest alerg între Moxa și Romană și de două ori pe zi.

 

Și aprilie dublează alergăturile.

Sper că la voi e mai bine decât atât. Aștept Paștele să plec la Narcisa, care se laudă că face totul conform prescripțiilor, dar o să verific :).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Narcisa said:

 

Ii batem sau ii lasam nemancati, ce propui?

Ambele :waiting:

12 hours ago, vesperala said:

Aștept Paștele să plec la Narcisa, care se laudă că face totul conform prescripțiilor, dar o să verific :).:)

Mai un pic:flowers:. Spor în toate!

Link to comment
Share on other sites

Nu e de rasa, un metis ceva. Mama este europeana tigrata cu parul scurt. Genul ala foarte des întâlnit la noi. Tata necunoscut. El a ieșit pufos, cu dungi groase, oarecum spiralate pe laterale. Momentan e în refacere par, i-a căzut cred ca jumatate din el cam la 2 săptămâni dupa ce l-am adus acasă. A avut o râie auriculara ce se pare ca s-a întins un pic și i-a afectat și blanita. O scăpat ușor, cu o pipeta speciala. Așteptăm să se pufoseasca mai tare. 

Am o perie ramasa de la Zina, cu dinții metalici, micuti, ascutiti. Curata bine. Dar i-am luat și o perie speciala, o găsești sub denumirea de furminator. Încă nu l-am folosit. 

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata , Sami!:airkiss:

Din cate stiu, draga mamei, nimeni nu este in stare sa faca ceva daca,  in forul sau interior,  nu-si doreste acest lucru. Este si cazul nostru. Nu se vor intoarce, oricat de mult i-am striga si  ruga noi. Amandoua suntem ultimii soldati care n-au aflat ca acest forum a pierdut lupta pentru supravietuire.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...