Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

1 hour ago, Asimetric said:

Dulciurile de post sunt ok, daca au mult, mult zahar. 

Dupa gustul fiecaruia, mai mult sau mai putin zahar. Nu tine de zahar ca sa nu te prinzi ca sunt de post, ci de restul ingredientelor : )

Sau vrei sa zici ca tie iti plac dulciurile foarte dulci? : D 

Ca de-a lungul timpului, facand si pentru altii, am observat ca oamenii se impart in 2 categorii: carora le place dulce in orice fel, mai mult dulce, mai putin. dulce sa fie/ si cei care vor sa fie mai putin dulce un desert, aici femeile sunt mai des intalnite. Deh, silueta.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11081

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neata. 

Ce frumos e sa te trezesti si sa iti dai seama ca e sambata... Si apoi realizezi ca nu conteaza, tot trebuie sa lucrezi. :))))

Am incercat sa ajung si eu la targul de Craciun din Bucuresti. Am plecat pe jos pana in piata Constitutiei, unde se tine de obicei, dar, cand am ajuns, liniste. Abia atunci am cautat pe internet si am aflat ca anul asta e in Piata Universitatii. Ma simt inselat. Ah, si acum se si plateste intrarea. E o suma modica, dar totusi. What?!! Eram fanul targurilor inainte de pandemie, dar acum s-a stricat tot. Nu prea am cumparat chestii (in afara de vinul fiert la 15 lei/pahar :))) ), dar atmosfera era draguta. Pacat. Nu o sa ma duc la Universitate. Mai ales de cand o calatorie cu STB s-a facut 3 lei, in loc de 1.3. 6 lei drumul+5 lei intrarea+15 lei vinul fiert+toata nebunia de la intrare, cu verificarile lor = nu merita.

Link to comment
Share on other sites

Seara buna voua :)

Mda, pacat de targurile astea. Eu nu am fost niciodata. In ultimii ani au adus casute de lemn si in Piata Sfatului din Brasov si diverse produse de vanzare. Poti zice ca avem si noi targ de Craciun? Dar nu prea merita sa cheltui aiurea.. vorba lui Asi, 15 lei un pahar de vin fiert? Ma lipsesc!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, samsara said:

Seara buna voua :)

Mda, pacat de targurile astea. Eu nu am fost niciodata. In ultimii ani au adus casute de lemn si in Piata Sfatului din Brasov si diverse produse de vanzare. Poti zice ca avem si noi targ de Craciun? Dar nu prea merita sa cheltui aiurea.. vorba lui Asi, 15 lei un pahar de vin fiert? Ma lipsesc!

Exagerezi! Clar! Tu ai mutra de zeita. Te pricepi si la marketing!  Mai trebuie ceva?

Al dumneavoastra!

Link to comment
Share on other sites

Sami, doar carnatii i-am facut. In rest, sarmale, piftii , salata de boeuf, cozonaci- depind de Corina. Ei inca nu stiu sigur cand pot sa vina, daca vin de Craciun le fac atunci, daca vin de Revelion le pregatesc atunci.  Pentru noi  e sarbatoare doar cand vin ei. Multa incertitudine este acum in lume.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...