Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11078

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Narcisa said:

Sami, vor mai fi si alte sanse, nu se termina lumea cu asta.

Cu siguranta :) Eu sunt foarte optimista.

Azi am fost si foarte harnica, am facut mancare, am spalat vase, curat in toata casa, aspirat, sters praful, curat la baie. Ptiu!

Link to comment
Share on other sites

Heiii, salutareeee!

Ploua la mine, cu vant, frig.. brrr... Si am scos pe balcon muscate, lavanda si lamaiul, balcon descoperit, la ultimul etaj. Mi-am pus si beculete colorate pe balcon, din alea de se incarca la soare. Tare fain se vede seara:emo-xlaughing:

Link to comment
Share on other sites

Ne-aplecam cum bate vantul, la propriu...

 

Ne pregatim de vara, ma visez deja la mare!

Fac lista. Costum de baie, palarie, ochelari, sandale, papuci, geanta de paie, esarfa, dezinfectant, masca, test covid, cativa euro pentru porumb fiert si gogosi pe plaja, o carte buna de citit (probabilitati sau ceva din aceeasi categorie)...

 

Voi faceti mai bine ca mine? :) mai am putin si termin cu predarea, vine vine...sesiunea.

Link to comment
Share on other sites

Unde pleci la mare de-ți trebuie test COVID?  Și cât de puțin stai de-ți ajunge o carte? :lol:

Glumesc.  Îmi dau seama că citesc din ce în ce mai puțin, prea puțin timp și prea multe de făcut...

 

Nu m-am hotărât dacă sau unde plec anul ăsta.  Nici nu mi-am stabilit concediul.  Să vedem...

Link to comment
Share on other sites

Pe 24 mai Saturn va intra în mișcare retrogradă până pe 12 octombrie a.c.

Asa ca mai lasati voi concediile, plimbarile si stati pe langa casa. E mai sigur si, din punct de vedere financiar,  mult mai profitabil. Sa nu veniti apoi si sa va plangeti de tot felul de incurcaturi si blocaje , ca n-o sa misc un deget sa va scot de unde va bagati singuri :ang: !

De la Saturn spre locuitorii planetei:

Pensionarea anticipată se elimină, stagiul minim de cotizare va crește, iar cheltuielile de la buget cu pensiile se vor menține la același nivel. Aceste măsuri sunt prevăzute în PNRR, planul de reforme prezentat Comisiei Europene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...