Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Iei, ce frumos e afara, in sfarsit a venit primavara si la Brasov :) Totul verde, florile au inceput sa se arate in toata splendoarea, pe balcon am grauri, vrabiute, gugustiuci, porumbei, la cuiburi randunele, mai vin si ciorile uneori, stancutele, noaptea mai poposesc bufnitele sau cucuvelele, am o viata de bloc palpitanta:cheer:

La 12 noaptea, de Inviere, erau 20 de grade. Prea brusc s-a incalzit, inca nu sunt obisnuita.

Am fost duminica si la Lacul Sfanta Ana, ne-am intalnit si cu un ursulet, m-am bronzat, am mancat, am luat o gura de aer, mai vreau :)

Voi cum ati petrecut, acasa?

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Narcisa said:

Si eu am febra. De la sapa.:sadwalk:

Lucreaza multi muschi, e excelenta, te mentine in forma. Daca stateam la casa sau daca aveam o casuta pe undeva, cu gradina, as fi facut si eu acelasi lucru ca tine. Visez la ziua cand voi avea casuta mea cu o curte mare, multe flori, copaci si zarzavaturi...

Dar la bloc...

Cred ca doar maine o sa pot sari din nou coarda in spatele blocului. Febra m-a transformat intr-un robotel teleghidat:aborigen:

Link to comment
Share on other sites

Nu stiam eu de ce sughitam!
 

Umarul e bine, surprinzator de bine!

Da, trebuie sa reiau ceva sport pentru refacere, dar am mai amanat o zi 😛

Link to comment
Share on other sites

Salut. Credeti ca la angajare se va cere vaccin obligatoriu? Ca din iunie vreau sa imi caut de lucru. Din ce am citit la alea unde ai contact direct cu oamenii, va fi obligatoriu. Parca vad ca iar tre sa ma reprofilez. Apropo de sapa, la sate se cauta femei sa dea cu sapa sau ce activitati sunt? Ma gandeac ca acolo nu cer vaccin. 

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2021 at 12:36 PM, Aprig said:

Tre' să mă apuc și eu de sport, nu vă zic câte kile am

:blush: Nici io, dar sper sa reusesc sa dau jos cate ceva vara asta...

On 5/7/2021 at 12:43 PM, Mnemosyne said:

Salut. Credeti ca la angajare se va cere vaccin obligatoriu? Ca din iunie vreau sa imi caut de lucru. Din ce am citit la alea unde ai contact direct cu oamenii, va fi obligatoriu. Parca vad ca iar tre sa ma reprofilez. Apropo de sapa, la sate se cauta femei sa dea cu sapa sau ce activitati sunt? Ma gandeac ca acolo nu cer vaccin. 

Buna. Nu este obligatoriu, iar asta trebuie sa retii, chiar daca prin toate mijloacele ne fac sa intelegem si sa simtim pe propria piele ca e tocmai invers. Daca ti se va cere la angajare vaccinul, poti da in judecata acea firma. Stiu ca in lege nu e obligatoriu, iar faptic deja discriminarea este in toi, dar depinde si de noi sa nu lasam imediat capul in pamant. Avem obligatii in tara asta, dar si drepturi pe care chiar nu le cunoastem.

La angajare, daca aduc in discutie vaccinul, fa-ti capul tare, o cotesti, zici ca vrei, dar mai astepti sa vezi ce se intampla ca sa iei o decizie, etc. Pregateste-ti un discurs si pe tema asta, diplomatic, trebuie sa le dai in cap cu armele lor, daca chiar insista.

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2021 at 12:36 PM, Aprig said:

Tre' să mă apuc și eu de sport, nu vă zic câte kile am

 

On 5/7/2021 at 12:43 PM, Mnemosyne said:

Salut. Credeti ca la angajare se va cere vaccin obligatoriu? 

 

 

 

Salut...

 

Eu, citind mai in diagonala si pe repede-nante mesajele voastre, am retinut intrebarea ”la angajare trebuie sa avem cate kile obligatoriu?”

SI desigur facui ochii mari, dadui un pas inapoi si ma apucai sa citesc cu atentie...

 

Nici nu stiu cum sa va spun cat de nazista mi se pare obligativitatea vaccinarii. Minunata lume noua.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, vesperala said:

Eu, citind mai in diagonala si pe repede-nante mesajele voastre, am retinut intrebarea ”la angajare trebuie sa avem cate kile obligatoriu?”

Iui, asta ne mai trebuie, sa ne cantareasca la angajare:wall:si sa nu treaca decat cei care se incadreaza in limitele lor:ha-ha:

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Aprig said:

Ce visuri ai si tu, Aprige:ha-ha:

Va salut pe toti. Foarte frumos si la Brasov in ultima vreme, dar acum s-a inourat, ne asteapta o ploicica buna.

Io maine, cica, ma prezint la un interviu. Is tare curioasa ce ofera, ca la pretentii is tare buni angajatorii toti, dar sa dea... mai din parti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...