Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11080

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multă bâlbâială la nivele prea mari.  Cu școala nu se știe ce va fi, cu economia - Cîțu e un finanțist destul de bun, dar nu e magician, iar despre virus se descoperă noi chestii tot mai nasoale, iar până în prezent niciun tratament din cele încercate nu a fost eficient, imunitatea se formează lent și nu se știe nici dacă e eficientă nici cât durează, ce să mai, :(

 

Uite un clip care mi-a plăcut.  Merită văzut pâna la capăt.  

 

Link to comment
Share on other sites

Va resalut :)

Pe la Brasov a mai plouat. Doamne ajuta. Aici nu am auzit de restrictionarea apei la robinet. E drept ca zona e plina de izvoare naturale. Chiar la sat unde stau eu e plin de astfel de izvoare, ce sunt captate si se duce apa la oras, in Brasov. 

Cu scoala... noi clasa 8... asteptam🤪 Is curioasa ce va fi, dar nu avem emotii, suntem relaxati. Le luam asa cum vin, pe rand, dar pe mestecate.

Cat despre minunatul virus eu zic sa va relaxati, nu e decat o gripa. Au luat gripa sezoniera, i-au dat un nume pompos, au bagat teroarea, spaima si frica de moarte in oameni si oamenii au reactionat exact ca in experimentul lui Avicenna. Eu una refuz sa fiu un experiment pe lista conducatorilor acestor lumi.

 Experimentul lui Avicenna are în prim plan un miel.  Într-o cuşcă s-a pus un miel şi într-o cuşcă alăturată s-a pus un lup. Mielul a murit în scurt timp de stresul provocat de frică.
 

Link to comment
Share on other sites

Pe aici în sfârșit ploua!

 

În rest, e cam greu de stat în casă. Mi-e dor de Narcisa, Mithras și mâții lor alintați.

Aștept luna mai. Nimic nou, serviciu de acasă, și din când în când bucătărie.

Link to comment
Share on other sites

Ziua buna :) 1 Mai muncitoresc cat mai fain sa aveti. Noi ne invartim prin casa, cand sa scot si eu rufele pe balcon o inceput sa tuna, sa fulgere, o dat cu gheata, acum ploua linistit...

Un film urmeaza si am chef sa fac o prajitura... 

Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2020 at 7:56 PM, samsara said:

Vesperala🌺

 

:girls:Sami!!

 

Am avut un 1 mai nu mult deosebit de alte zile... Dar macar suntem bine, sanatosi. Sper sa vina 15 mai repede. M-as plimba, oricat de putin, dar nu am chef de dat explicatii politiei, asa ca am stat mai mult in casa in perioada asta. De pe 15, macar plimbare pot sa fac.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, vesperala said:

:girls:Sami!!

 

Am avut un 1 mai nu mult deosebit de alte zile... Dar macar suntem bine, sanatosi. Sper sa vina 15 mai repede. M-as plimba, oricat de putin, dar nu am chef de dat explicatii politiei, asa ca am stat mai mult in casa in perioada asta. De pe 15, macar plimbare pot sa fac.

cam asa si eu

 

Link to comment
Share on other sites

Confuzie, incertitudine, nesiguranta. Dragilor, incotro va-ndreptati, spre ce viitor, unde credeti ca va va duce corabia asta ? Oricum, eu la prima cobor, dar,  voi, incotro?

Greu ne-a fost si noua, dar macar era un greu suportabil,  pentru ca era unul statornic, stabil, prin urmare  previzibil, stiai cum sa-l abordezi. Acum , insa, cand pe val, cand sub val, se mai vede vreun liman?

Eu sunt sceptica. Si stiti voi care-i drama pesimistului? Ca are intotdeauna dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...