Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ati avea voi multa treaba acum, dar sa vedeti cata se-aduna cand veti ajunge la pensie! Toata treaba nefacuta la timp, incepand cu cea din frageda pruncie , parca se-aduna straturi-straturi taman cand crezi c-ai prins pe Dumnezeu de-un picior si-ai scapat de griji si raspunderi. Bag seama,  voi scapa de tot felul de angarale daca si numai daca ma hotarasc sa pun mainile  pe piept.

Link to comment
Share on other sites

Sami, cred ca esti printre putinii norocosi care au scapat de gripa. Vespe zace de-o saptamana, banuiesc ca si ceilalti s-au intalnit cu doamna aceasta care bantuie prin toata planeta. Eu, datorita vitaminei D pe care o iau zilnic- pentru osteoporoza- nu fac gripa . In compensatie, de , ca doar n-o s-adun   eu toate relele!

Pentru cei cu gripa:

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/social/adrian-streinu-cercel-despre-un-medicament-care-ia-gripa-in-24-de-ore-unii-medici-nu-vor-sa-l-prescrie-nu-inteleg-de-ce-1249945

Tare greu mai merg emoticoanele astea, cica nu raspunde Mozilla Firefox.

Link to comment
Share on other sites

Neata buna si La multi aniiii!

Gripa eu fac foarte rar, iar in ultimii ani nu am mai facut deloc. Mai racesc, ma mai curteaza cateodata, dar fuge repede de la mine. De la noi, de fapt, ca de toti 3 se lipeste cam greu :)

Sanatate vespe, sa te faci repejor bine!

Narcisa sanatate si tie 🌺

Link to comment
Share on other sites

Pe la mine a trecut gripa. Pe la voi a fost mai bine?

Mi-am innoit si laptopul. Un Lenovo Legion fandosit. Nu are unitate optica, asa ca o sa citesc cdurile tot pe unul cu windovs 7, na.

Link to comment
Share on other sites

Pe aici a nins mult ieri, parea ziua in camera desi era inca noapte. Stralucea zapada de la felinare. Dar se topeste, nu are putere sa stea mai mult de cateva zile, desi a fost pana la genunchi.

ps. e clar, ma faci sa ies la cumparaturi, vreau si eu lamaie pentru ceai.

Link to comment
Share on other sites

A fugit, a fugit gripa. Sper sa nu vina alta, anul trecut am avut de trei ori.

Si am vazut ca au declarat epidemie... Niciodata nu am vazut atatia bucuresteni cu masca, eu cred ca de la virusul chinezilor ni se trage.

 

 

Weekend fain, sa ninga doar la tine :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2020 at 7:26 PM, vesperala said:

Un Lenovo Legion fandosit.

Fandosit e si asta pe care l/ai adus acasa , si de/atata fandoseala scriu numai cu greseli crase pe/aici. Bine , macar ,  ca vazui in timpul de editare, desi destul de tarziu. Bunaoara, pana gasii eu semnul intrebarii trecu mosul grosul, trecura  si caprele dosul, il luai frumusel cu copy /paste si/l pusei pe unde avusei nevoie. Voiam sa pun apostrof aici, dar n/o sa capiez cautandu/l. Liniuta de unire unde e , maica? Dar doua puncte? Mai caut si maine, ca pentru azi imi epuizai ratia de rabdare. Una scrie pe tastele astea si alta gasesti sub caciula, mare dandana mai e si cu progresul asta! Doua semne pe o tasta si niciunul bun. Tastatura mea veche nu ma lasa la greu, aveam si monitor fitos , ce daca unitatea principala mai dadea rateuri din cauza batranetii, mai trageam eu de ele ca macar le stiam boala si naravul , Daca bag ceva in bara, de unde mai iau ce bagai? Ca dispare ca si cand n/ar fi fost. Forumul asta nu/mi arata cine a intrat in ziua respectiva si ce/a zis, trebuie sa iau topicele la rand si sa rulez toata pagina, la fel cu emoticoanele,  pai, pana  aflu eu ca , de exemplu, m/a/njurat cineva pe aici , ca sa/i pot intoarce amabilitatile, respectivul si/a terminat concediul si/a   si plecat din tara, va mai faceti voi mult ca nu/mi vedeti lacrimile, ca nicio reclamatie nu mi/ati inregistrat , necum s/o mai luati in considerare! Treaba voastra, in special a ta, vespe, ca si eu ma razbun in legea mea, scriu cu ce am la indemana pe/aici si sa va vad cum va descurcati cu cititul. Daca va descurcati. Sa nu aruncati pe mine, ca eu sunt exonerata de orice fel de raspundere din momentul in care v/am notificat.

Link to comment
Share on other sites

No, asa linioara de unire ai gasit, ca rad de cinci minute.

Cred ca daca te duci in coltul dreapta si schimbi limba tastaturii, pe urma merg si tastele conform cu ce scrie pe ele.

Daca bagi in bara mocilla, pui mouseul pe icoana ei din bara si iti arata cateva ferestruici mici. Faci click pe cea care iti trebuie.

 

In rest, asteapta sa ajung pe acasa sa le cautam impreuna, ca fandositul meu are altfel tastele decat al tau si nu mi le mai amintesc... :dunno:

 

On 12/24/2019 at 12:18 PM, Cuminte(l) said:

Sarbatori fericite tuturor!

 

Incerc sa-mi amintesc de ce esti cumintel, sa te fi pus pe tusa si am uitat?

Chiar ma intrebam pe unde umbla RoAp...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...