Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

 

Asa este. Insa ma declar aprox multumit. Sunt cinci copii si trei adulti. E complicat cu raspunderea.

 

N-am socotit transportul. M-am ocupat eu. Iar masa era calculata pentru cina. Restul e platit. Demipens.

 

Ma oftic fiindca nu sunt mai multi copii. A fost in scurt.

 

 

:uf: Ce sa mai zici?!

 

Eu va salut ca luni de dimineata, afara sta sa ploua...

 

Salut Sam!

 

Pot sa-ti fac o propozitie? S-ar putea sa sune deplasat!

 

LE: Am editat aia cu ploaia.

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Toate astea au nume, sefule Asimetric. Unele se numesc coruptie , altele se numesc nepotism, pile si relatii. Oameni care n-au nicio legatura cu posturile inalte si grase pe care le ocupa.. Legi blande facute cu dedicatie. Stau in birouri pe bani grei, pe banii nostri, si tara s-a umplut de drogati, psihopati, criminali, hoti, talhari la drumul mare, clanuri de interlopi. Politie? Justitie? Nu mai crede nimeni in ele.

 

Daca va rugam sa fiti adult insotitor pentru maimutoi m-ati fi refuzat? Si daca acceptati mai aveati idei?

 

Va intreb absolut serios.

 

Link to comment
Share on other sites

Te salutam, RoAp.

Sunteti deja la mare, cum e vremea?

 

Eu nu! Doar IC cu gasca.

 

Plec cu ea pe 4 la greci. In Tasos.

 

Oricum ii doare in talpa de vreme. Imi place atmosfera de acolo. :rade:

 

 

Hai ca e tare.

 

I-au adus salvamarii la mal pe nazdravani. Prin fluierat.

 

Ii doare in talpa de reguli.

 

S-au dat cu caiacele, astia-s nascuti in apa. Bun lucru. :rade:

 

Eu aflu treburile astea de pe outlook. Prcum un fraier. :rade:

 

 

 

De ce ma intrebi asa ceva?

 

Link to comment
Share on other sites

Maaai, ca buni mai sunteti de imprastiat banii, pasa-mi-te nu-i faceti cu prea multa truda :ang: !Auzi, colo, dau ei zeci de mii de lei doar pentru masa, plus transportul, cazarea si alte mofturi care vin la pachet. Unde mai pui ca trimiteti vederi in toate partile lumii, cumparati tot felul de suveniruri pentru prieteni , nepoti si stranepoti, si tot asa. Nu puteti sa luati si voi un cos cu merinde dupa voi, gen zacusca, costita, pateuri, branza, castraveti, rosii etc , si ce va trebuie hoteluri de lux, alea cu stele mai putine sughit si nu dau bine-n poza? Cu banii dati la un singur sejur de-asta va cumparati o rulota si nu mai depindeti de nimeni.

Vespe, daca mai primesc vreo vedere de pe unde haladuiesti matale , sa stii c-o dau inapoi postasului, c-o avea si el copii, am deja un teanc maare , le pusesem si eu in ordine cronologica , intrucat dupa alte criterii istorice sau geografice nu m-a dus mintea, dar acum le-am bulibasit pe toate , ca n-am avut , mama , spatiu din cauza revistelor si magazinelor istorice cumparate tot de domnia ta, in ciuda protestelor mele cat se poate de vehemente. Asa ca, am gasit o cutie mare de carton pe la container, le-am rasturnat de-a valma in ea , impreuna cu suvenirurile alea aduse tot de tine de pe la fel si fel de conferinte si le-am acoperit c-un cearceaf mare, sa le tina de cald :think: .

 

Am sa fiu rau. O cautati.

 

Unul dintre adultii care e in echipa de maimutoi de la Vega e de top.

 

O combinatie fericita intre un academician discret si un aristocrat de scoala veche.

 

Copiii s-au pliat imediat pe el.

 

L-au invatat sa inoate. El i-a invatat sa fie demni.

 

Dimneavoastra ce credeti? O tinem langa cum ca e scump?

 

Am sa fiu rau. O cautati.

 

Unul dintre adultii care e in echipa de maimutoi de la Vega e de top.

 

O combinatie fericita intre un academician discret si un aristocrat de scoala veche.

 

Copiii s-au pliat imediat pe el.

 

L-au invatat sa inoate. El i-a invatat sa fie demni.

 

Dimneavoastra ce credeti? O tinem langa cum ca e scump?

 

Interesant ca nu imi raspunde Narcisa.

 

Nu e prima data cand ezita.

 

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Am inteles, nu mai stiam sigur cand pleci si tu.

 

Nu e important, in fine. Am scris. IC pleaca la mare, revine si pleaca in vacanta cu mine. :airkiss:

 

Pe 4 in Tasos.

 

Am scris de cateva ori. Nu mai gasesc!

 

Am inteles, nu mai stiam sigur cand pleci si tu.

 

Interesanta cadenta. :lol:

 

E nasol cand n-ai acces la private.

 

 

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Ai scris, ai scris, dara imbatranim si unele detalii se sterg din memorie :)

 

 

Serios? Daca stiu eu, stiu toti.! :rade:

 

LE: Pentru Narcisa. E acum trei pagini. In spate desigur. Daca tot facem pe istetii.

 

Serios? Daca stiu eu, stiu toti.! :rade:

 

LE: Pentru Narcisa. E acum trei pagini. In spate desigur. Daca tot facem pe istetii.

 

Stiti care-i treaba?

 

 

 

E o problema cu maimiutoii la 5 stele?

 

E scump? Da de ce merg altii?

 

Sa nu aud pe careva.

Edited by vesperala
Link to comment
Share on other sites

Interesant ca nu imi raspunde Narcisa.

 

Nu e prima data cand ezita.

 

Ezit de frica :run: . Pana ma localizeaza astia de la 112 ...

 

 

 

 

LE: Pentru Narcisa. E acum trei pagini. In spate desigur. Daca tot facem pe istetii.

 

Pentru RoAp. Daca acum trei pagini nu gasesc niscaiva bani lasati cu dedicatie pentru mine, ce sa mai trec pe-acolo , pentru ce sa ma mai intorc :ang: ?

Si , oricum, daca nu pricep ce zici aici, de ce-as spera ca voi pricepe ce ziceai acolo, obosesc cele picioare degeaba si cu ceata in care m-ai bagat tot o sa raman pe cap. Cat despre coeficientul de istetime, sunt pe plus din frageda pruncie. Daca par proasta, asta face parte din strategia mea de supravietuire. :) Niciodata nu-mi tin armele la vedere.

 

 

Ai scris, ai scris, dara imbatranim si unele detalii se sterg din memorie :)

 

Poftim si mataluta trei pagini inapoi, de ce numai eu sa intru-n marsarier :ang:?

 

 

?

 

............................................................................

 

De top. De cinci stele. Pacat de bani, ca prea adesea nu sunt la cine-i merita. Si nici nu compenseaza lipsa educatiei.

Link to comment
Share on other sites

asa va trebuie daca uitati mereu de abilitatile si de competentele narcisei. e antrenata pe spinarea mea si a devenit as in materie. asta de drept, ca de fapt cand pe unii ii doare capul, precis greseste ea cu ceva. din invidie o irita cei cu bani, functii si calitati multiple, i se pare mai tot timpul ca se pun de-a curmezisul in marsul ei triumfal spre locul de veci. nu vrea in ruptul capului sa stie ce-a facut si ce mai are de gand sa faca IC la munte si la mare pas cu pas, minut cu minut. ignorati-o. noi, ceilalti, vrem cat mai multe detalii despre oamenii de top. :hatoff:

 

Link to comment
Share on other sites

asa va trebuie daca uitati mereu de abilitatile si de competentele narcisei. e antrenata pe spinarea mea si a devenit as in materie. asta de drept, ca de fapt cand pe unii ii doare capul, precis greseste ea cu ceva. din invidie o irita cei cu bani, functii si calitati multiple, i se pare mai tot timpul ca se pun de-a curmezisul in marsul ei triumfal spre locul de veci. nu vrea in ruptul capului sa stie ce-a facut si ce mai are de gand sa faca IC la munte si la mare pas cu pas, minut cu minut. ignorati-o. noi, ceilalti, vrem cat mai multe detalii despre oamenii de top. :hatoff:

 

E bine ca ati oservat oful meu legat de numarul copiilor, care putea sa fie mai mare, in situatia data. Este si opinia omului de top care are multe generatii de maimutoi crescute de la catedra si nu numai. Dar a iesit bine si asa. Chiar a iesit. :hatoff:

 

Neata buna voua... Ieri fu ziua mea, am primit liber, cumva neintentionat, dar s-a nimerit bine.

MAi putin si.. concediuuuuu :dancing:

 

Si cum ai petrecut ziua libera neintentionat primita? Intreb fiindca am fost plecat ieri din Bucuresti. :rolleyes:

 

 

post-1916-1564565371_thumb.jpg 2 din 5.

 

L-au trombonit pe TOP ca raman sa joace sah. Joaca butelcutele defapt. Imi cunosc clientul. :lol:

 

post-1916-1564565716_thumb.jpg

 

Beizadea veritabila. Cea din stanga.

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Chiar vrei sa stii? Aspirat, mopuit, sters praful, spalat vase, facut mancare, spalat rufe :D:

Vreme buna la mare, faine activitati zaresc pe acolo.

 

Nu vreau sa stiu, desigur. :rade:

 

Suna ca un CV cunoscut mie. :rade:

 

I-a plouat pe maimutoi ieri. Au dormit ca purceii la pranz.

 

 

LE: (sic) Devine obicei lipsa de sincronizare, exact cum am mai spus. :D:

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Ai grija de ea, invat-o tot ce trebuie, caci traim intr-o lume nebuna...

 

Iti mai spun de ploaie? :airkiss:

 

Incerc. Legat de iC. Stie regulile financiare. Nu are cont media de socializare, o doare in talpa.

 

Stie si regulile mele. Insa trebuie sa mai invete. Ai dreptate.

 

In alta ordine. Joaca bine sah. Nu cum jucam eu la varsta ei insa bine.

 

In rest pana in septembrie copilareste. :cheer:

 

 

 

 

Serios Sam.

 

E o problema cu modul in care am scris despre mersul la mare?

 

Am vrut sa iau zece copii.

 

Ai grija de ea, invat-o tot ce trebuie, caci traim intr-o lume nebuna...

 

 

Cum adica nebuna? E lumea in care traim.

 

Sper ca nu ma trimiti la stiri la TV.

 

 

 

Mi-am revizuit topul preferintelor.

 

E de la zece la unu. Zece e bun. Unu e rau.

 

Pe zece e Mama Narcisa. Ne bate pe toti.

 

Iese din top Mithras pentru ca nu citeste atent, desi asta ii permitea locul noua. Ideea e ca imi pierd timpul cu el legat de top, desigur.

 

Ma opresc fiindca trebuie timp. Deocamdata. :)

Edited by samsara
Link to comment
Share on other sites

Repet. E o problema ca nu-s atatia copii pe cat mi-as fi dorit?

 

Sau marea problema e pretul?

 

LE: pe

 

Mama Narcisa, ati evitat cea mai incomoda intrebare.

 

Puteti raspunde?

 

In rest, multe quote sunt pentru incepatori., fraieri sau cum ii considerati dumneavoastra.

 

Mama Narcisa! Vreti sau nu vreti am nevoie de un raspuns. Si ala cu educatia nu ma satisface. Ala cu distribuirea.

 

Vreau o parere, netelevizata, proprie. E greu?

 

Va rog si insist!

Edited by RoAp Radu
Link to comment
Share on other sites

Deja imi pare rau de toata saga asta.

 

Daca e neclar, reiau. Nu am fost acolo, nu acum.

In felul asta mergem inainte. Aia e.

 

Insa imi pare rau de numarul copiilor. Trebuia sa fie mai mare.

 

Dupa unii cica e scump. Dupa mine e mic numarul copiilor.

 

In fine, N-o le spun egosti fiindca nu vor pricepe.

 

 

Edited by samsara
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...